Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Nuotaikos su Ula Šimulynaite

Nuotaikos su Ula Šimulynaite

Gegužės 23 dieną Varėnos viešojoje ir Žilinų bibliotekose svečiavosi knygų vaikams autorė ir iliustratorė Ula Šimulynaitė. Jaunieji skaitytojai jau spėjo pamėgti jos istorijas apie į katinus panašias būtybes kotonus, privatų vaiduoklį, aviną Liudviką, Vilniaus miesto legendas, paverstas komiksais.

Susitikimuose su Varėnos ir Žilinų bibliotekų skaitytojais vaikais Ula skaitė pačios animuotas ir įgarsintas virtualias knygas „Privatus vaiduoklis negyvenamoje saloje“ (apie tai, jog gerą draugą galima surasti pačioje netikėčiausioje vietoje) ir „Kaip kengūra bazilikus augino“ (apie piktąsias sraiges ir kengūros širdgėlą). Skaitomus tekstus ir iliustracijas vaikai stebėjo dideliame ekrane. Daug juoko ir gerų emocijų suteikė garso efektai, kurių tradiciniame spaudinyje, deja, nebūna. Akivaizdžiai kito herojų veidų išraiškos, priklausomai nuo jų išgyventų jausmų. Daugumai skaitytojų tai buvo pirmoji pažintis su elektronine knyga. Nors ji vaikus sužavėjo, beveik visi tvirtino, jog mieliau rinktųsi jiems įprastą popierinę knygą.

Antrojoje renginio dalyje autorė supažindino dalyvius su emocijų tipais, apibūdino jiems būdingus požymius, pateikė įvairių emocijų pavyzdžių. Po to vyko nuotaikos piešimo dirbtuvėlės, vaikai piešė nuotaiką. Pasak Ulos, visi darbai – puikūs, išraiškingai perteiktos pasirinktos nuotaikos, todėl loterijos būdu išrinkti žiliniečių vaikų darbai, jų autoriams įteikti prizai – knygos „Kotonų brolija“, o Varėnoje prizai iškeliavo į vaikų lopšelio-darželio „Bitučių“ ir „Gandriukų“ grupes.

Varėnos VB metodininkė Daiva Armonienė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top