Pradinis / Grožis ir mada / Odos erkutės: kas išduoda jų suaktyvėjimą ir kaip su tuo kovoti

Odos erkutės: kas išduoda jų suaktyvėjimą ir kaip su tuo kovoti

Paraudimai, suintensyvėję bėrimai, pleiskanojimas ar netgi atsiradusios traiškanos – visa tai gali būti signalai, kad ant jūsų odos padaugėjo erkučių. Farmacininkė Fausta Barisevičienė sako, kad nors šių erkučių negalime ant savo odos pamatyti plika akimi, mes kiekvienas jų turime. Ji taip pat dalijasi patarimais, kaip neleisti joms suaktyvėti ir kaip nuraminti jų varginamą odą.

Su amžiumi erkučių daugėja

Odos erkučių natūraliai turime kiekvienas, pasakoja farmacininkė F. Barisevičienė. Anot jos, vaikai erkučių turi gerokai mažiau negu suaugusieji, nes su amžiumi jų vis daugėja.

„Erkutės yra tarsi natūrali mūsų organizmo dalis, todėl negalime sakyti, kad jos mums tik kenkia. Jeigu mūsų imuninė sistema yra stipri ir nesiskundžiame jokiais odos pažeidimais, odos erkutės pašalina negyvąsias mūsų veido odos ląsteles arba, atvirkščiai, minta odos riebalais. Didžiausios problemos prasideda nusilpus imuninei sistemai arba odą pažeidus išoriniams veiksniams, pvz., staigiems temperatūros pokyčiams, dažnai liečiant veidą neplautomis rankomis, kosmetiką ir rankšluosčius dalijantis su artimaisiais“, – pasakoja farmacininkė F. Barisevičienė.

Erkučių yra netgi blakstienose

Farmacininkė pasakoja, kad erkučių suaktyvėjimą gali išduoti veido odos paraudimai, suintensyvėję bėrimai, greitai besiriebaluojanti oda ir netgi pagausėjusios traiškanos akyse.

„Erkutės gali veistis tiek ant veido ir kūno odos, tiek ant blakstienų. Pavyzdžiui, erkutės akyse pasireiškia pagausėjusiomis traiškanomis, akių uždegimais, vokų patinimais ir miežiais. Neretai erkučių suaktyvėjimą gali paskatinti priauginamos blakstienos arba jų laminavimas. Taip pat daugiau erkučių gali atsirasti naudojant reguliariai neplaunamas kosmetines kempinėles, teptukus ir šepetėlius“, – pasakoja F. Barisevičienė.

Padeda šilti drėgni kompresai

„Labai dažnai suaktyvėjus odos erkutėms skundžiamasi akių vokų uždegimais ir gausiu traiškanojimu. Tokiais atvejais, ypač patinus vokams, patariama nuraminti odą šiltais kompresais, kurie mažina odos paburkimą, suminkština traiškanas, ištirpdo susikaupusius riebalus aplink blakstienas, palengvina riebalų ištekėjimą iš vokų. Kompresams paruoškite ramunėlių arba medetkų arbatos, nes jos mažina uždegimus. Šiek tiek pravėsus nuovirui, sušlapinkite vatos diskelius, uždėkite juos ant patinusių vietų ir palaikykite iki 5 minučių, kol šie galutinai pravės. Tai kartokite 2–3 kartus per dieną ir nepamirškite prieš procedūrą nusiplauti rankų“, – pataria F. Barisevičienė.

Tinkamai valykite traiškanas

Farmacininkė pasakoja, kad ryte prabudus su gausiomis traiškanomis akyse labai svarbu žinoti, kaip tinkamai jas išvalyti. Ji pataria geriau to nedaryti plikomis rankomis ir naudoti servetėles. Didžiausia klaida, kai traiškanos yra valomos bet kaip. Labai svarbu jas bandyti pašalinti valant į nosies pusę. Jeigu traiškanas trinsime bet kaip, nešvarumų pateks į mūsų akies gleivinę – taip jų gali papulti po vokais, jos gali ilgiau užsilaikyti ir sukelti akių uždegimą.

Pataria, kaip kovoti su erkučių suaktyvėjimu

  1. Nenaudoti riebių losjonų. Riebūs losjonai, ypač riebios odos savininkams, gali tik dar labiau paskatinti riebalų išsiskyrimą.

  2. Atsakingai praustis. Tai patariama daryti ne tik ryte bei vakare, bet ir pasportavus sporto klube.

  3. Nelieskite veido rankomis. Svarbu išsiugdyti įprotį rečiau liesti savo veidą, nes ant rankų dažnai nešiojame daug nešvarumų ir bakterijų.

  4. Atskiri rankšluosčiai, kosmetika ir patalynė. Net ir su artimiausiais žmonėmis patariama nesidalinti šiais daiktais, nes jais keliauja ne tik veido erkutės, bet ir visos kitos bakterijos, galinčios sukelti įvairių odos uždegimų.

  5. Plaukite kosmetikos kempinėles ir teptukus. Darykite tai bent kartą per savaitę. Visas šias priemones plaukite su antibakteriniu muilu, o šepetėlius palikite džiūti padėję ant stalo taip, kad šereliai kabotų ore.

  6. Stiprinkite imunitetą. Tai kone svarbiausia, norint išvengti erkučių suaktyvėjimo, nes jų atsiranda ne iš niekur, o būtent nusilpus mūsų imunitetui bei odos mikrobiotai.

  7. Gydytojo konsultacija. Vis dėlto, įtariant erkučių suaktyvėjimą, pirmiausia patariama apsilankyti pas gydytoją, kuris atlikęs tyrimą galės įvertinti jūsų odą ir paskirti tinkamą gydymą. 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top