Pradinis / Lietuviai svetur / Olimpinis Argentinos futbolo stadionas sužibo Lietuvos vėliavos spalvomis

Olimpinis Argentinos futbolo stadionas sužibo Lietuvos vėliavos spalvomis

Argentinoje, Kordobos mieste, Vasario 16-osios vakarą Lietuvos vėliavos spalvomis sušvito antras pagal dydį šalyje futbolo stadionas. Tai vienas iš trijų miesto objektų, kurie šią ypatingą Lietuvai dieną argentiniečiams ir čia gyvenančiai lietuvių bendruomenei priminė apie prieš 105-erius metus atkurtą Lietuvos valstybę.

Pastangų garsinant Lietuvos vardą užsienyje blyksnis

Mario Alberto Kempeso stadionas, kuriame telpa 57 tūkst. žiūrovų, pastatytas 1976 m., ruošiantis pasaulio futbolo čempionatui Argentinoje. Šiandien stadione vyksta ne tik svarbiausios futbolo rungtynės, bet ir muzikos garsenybių koncertai: čia pasirodė „Bon Jovi“ (1993), „Aerosmith“ (1994), Madonna (2012), Paulis McCartney’is (2016), taip pat garsiausi Argentinos ir Lotynų Amerikos muzikantai.

Šalies mastu reikšmingas olimpinis stadionas yra sušvitęs įvairiomis spalvomis ir skirtingomis progomis, tačiau Vasario 16-osios vakarą pirmą kartą įžiebtose spalvose atsispindėjo valstybės – ir būtent Lietuvos, švenčiančios valstybingumo atkūrimą, – vėliava.

Kitas geltona, žalia ir raudona spalvomis apšviestas miesto objektas vadinamas Švyturiu. Kaip Televizijos bokštas Vilniuje, taip ir Švyturys Kordoboje Kalėdų laikotarpiu virsta miesto eglute. Pastatytas 2011 m., minint Argentinos 200 metų nepriklausomybę, šis iš daugelio miesto vietų matomas monumentas Lietuvos trispalve žibėjo pernai. Šių metų Vasario 16-ąja Švyturys, stovintis gausiai žmonių lankomame parke, vėl suspindo ir savo spalvų kombinacija traukė kordobiečių akis. Kitoje miesto vietoje Lietuvos vėliavos spalvomis nusidažė modernus ir šiuolaikiškas Kordobos provincijos įstatymų leidžiamosios valdžios pastatas – La Legislatura de la Provincia de Córdoba.

„Trijose skirtingose ir vienoje nuo kitos nutolusiose Kordobos vietose Lietuvos vėliavos spalvomis sušvitę objektai – tai priminimas mums visiems apie Lietuvos drąsą siekiant neramiais laikais, Pirmojo pasaulinio karo metu, susigrąžinti valstybingumą. Mums, dabar gyvenantiems Argentinoje, tai duoklė mūsų protėviams, kadaise taip pat kūrusiems Lietuvą – kaip ir čia, kaip ir ten. Galiausiai, trispalve sušvitę pastatai – tai ir mūsų bendruomenės bei jos narių įdedamų pastangų garsinant Lietuvos vardą užsienyje blyksnis“, – teigia Kordobos lietuvių asociacijos pirmininkė Marcela Neselis.

Kordobos lietuviai: virsmas iš bendruomenės į asociaciją

Lietuvių migracija į Argentiną prasidėjo XX a. pradžioje, o intensyviausias šios migracijos momentas buvo apie 1925–1930 metus. Skaičiuojama, kad per šį laikotarpį Argentinos žemėje išsilaipino 35 tūkst. lietuvių. Dalis iš jų įsikūrė Kordoboje (dabar antrame pagal dydį šalies mieste), čia jie dirbo padieniais darbininkais, amatininkais, darbavosi geležinkelių ir pramonės sektoriuose.

1929 m. Kordoboje buvo įkurta Lietuvių savitarpio pagalbos draugija „Neptūnas“, tačiau dalis jos narių 1944 m. įkūrė kitą savitarpio pagalbos draugiją. Abi organizacijos gyvavo iki 8 dešimtmečio pabaigos, tačiau galiausiai sunyko. Nepaisant to, lietuvių palikuonys dėjo pastangas išlaikyti lietuvybę, labiausiai mokydami kalbą. Tęstinę veiklą bendruomenei pavyko atnaujinti 2015 metais, susibūrus bendraminčiams.

„Pamenu, 2015 m. rugpjūčio 21 d. susibūrėme dėl vieno tikslo – Kordobos lietuvių bendruomenės vardu suvienyti mylimus lietuvius ir jų palikuonis… Praėjo septyneri metai nenutrūkstamo darbo, atsidavimo ir augimo – dėstome lietuvių kalbą, mokome tautinių šokių, dalyvaujame įvairiose bendruomenių šventėse, kur pristatome Lietuvą. Šių metų pradžioje, sausį, nusprendėme taip ilgai puoselėtai veiklai suteikti teisinę formą ir tapome Kordobos lietuvių asociacija. Tokiu būdu mes švenčiame komandinį darbą, jau įdėtas pastangas ir naujus tikslus, kurių tikimės pasiekti“, – pasakojo asociacijos pirmininkė M. Neselis.

Kordobos lietuvių bendruomenė, kaip sako jos pirmininkė, šiemet pradeda naują etapą, tačiau jau turėdama valdybą ir įstatus. Didžiausias bendruomenės noras, kad kiekvienas Kordobos lietuvis, lietuvių šeimos ar jų draugų palikuoniai, taip pat tie, kurie turi Lietuvą širdy, būtų šios asociacijos dalimi.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top