Pradinis / Sportas / Palangoje vyko Turistų olimpinės žaidynės

Palangoje vyko Turistų olimpinės žaidynės

Savaitgalį Palanga miesto gyventojams ir svečiams padovanojo sporto šventę – didžiausią šalies kurortą išjudino Turistų olimpinės žaidynės. Tris dienas Palangoje tarpusavyje varžėsi sportininkai mėgėjai ir profesionalai, prie kurių prisijungti galėjo visi sveikos gyvensenos propaguotojai. Savo jėgas išbandyti savaitgalį į Palangą atvyko ir 29 sportininkų delegacija iš projekto partnerio – Svetlogorsko miesto (Kaliningrado sritis, Rusija).

Varžybos vyko įvairiose kurorto erdvėse: sportininkai rungtyniavo tiek universaliame sporto komplekse ir šalia esančiame miesto stadione, tiek J. Basanavičiaus gatvėje, Jūratės ir Kastyčio skvere, paplūdimyje. Sportinio azarto netrūko visą savaitgalį – Palangoje vyko stalo teniso, futbolo, paplūdimio krepšinio, paplūdimio tinklinio ir kitos rungtys.

Praėjusiais metais panašiu metu pirmosios turistų olimpinės žaidynės vyko Svetlogorske.

Palangoje vykusios Turistų olimpinės žaidynės – viena iš projekto „Baltijos turistų žaidynės – turizmo potencialo plėtrai Baltijos regione“ veiklų. Projektas įgyvendinimas iš 2007–2013 m. Lietuvos, Lenkijos, Rusijos EKPP bendradarbiavimo per sieną programos. Šio projekto tikslas – inicijuoti ekonominį ir socialinį pasienio regionų vystymąsi, bendradarbiauti bendrų iššūkių ir problemų sprendimo srityje, taip pat mažinti sezoniškumą organizuojant tarptautines sporto varžybas ir kitus sporto renginius.

Finansavimo sutartis tarp Palangos miesto savivaldybės administracijos ir Svetlogorsko miesto savivaldybės pasirašyta 2012 m. rugpjūčio 27 d. Taip pradėtas vykdyti projektas „Baltijos turistų žaidynės – turizmo potencialo plėtrai Baltijos regione“.

Įgyvendinant projektą buvo parengtos Palangos miesto ir Svetlogorsko turizmo plėtros strategijos, taip pat techniniai dokumentai atviram stadionui Svetlogorsko savivaldybėje įrengti. Vienas iš projekto rezultatų yra universalios sporto salės statybos Palangoje (Sporto g. 3). Šis kompleksas duris atvėrė 2014 m. balandžio 12 d.

Palangos sporto salės kompleksas išsiskiria savo unikalia forma – jis primena žemyno link besiritančią jūros bangą. 4 tūkst. kvadratinių metrų plote vienu metu gali vykti kelių sporto šakų treniruotės, nes salę galima transformuoti į keletą skirtingų erdvių. Žiūrovams salėje įrengtos stumdomos tribūnos su 1100 sėdimų vietų. Palangos sporto salės statybai iš projekto skirti 2 556 133 eurai (8 825 816 Lt). Palangoje pastatyta universali sporto salė sudaro puikias sąlygas Lietuvos ir užsienio šalių sportininkams treniruotis ir ruoštis atsakingoms varžyboms ištisus metus.

Bendra projekto vertė – 2 mln. 853 tūkst. 500 eurų (9 852 564,80 Lt). Projekto įgyvendinimo trukmė – 2 metai.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top