Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Palangos gatves užtvindys amerikietiški automobiliai bei motociklai

Palangos gatves užtvindys amerikietiški automobiliai bei motociklai

Jau rytoj, penktadienį, Palangą sudrebins amerikietiškos technikos variklių gausmas – kurorte prasidės dvi dienas truksiantis tarptautinis amerikietiškų automobilių ir motociklų mėgėjų sąskrydis „American Spirit 2016“.

Renginiai nemokami

Vienas iš pagrindinių sąskrydžio organizatorių Aleksandras Palivonas  neabejoja – nemokami renginiai tikrai sudomins palangiškius bei kurorto svečius ir bus patrauklūs tiek vyresniems žiūrovams, tiek mažiesiems.

Pirmieji devintus metus kurorte organizuojamo sąskrydžio renginiai prasidės jau penktadienį, o visu gražumu šio renginio dalyviai palangiškiams ir svečiams pasirodys šeštadienį – tądien Palangoje tikimasi sulaukti apie pusantro šimto amerikietiškų automobilių bei antra tiek amerikietiškų motociklų. „Suvažiuos tokia technika, kokios kasdien miesto gatvėse nepamatysi. Be to, sąskrydyje šiemet sulauksime ir tokios technikos, kuri anksčiau Palangoje nebuvo demonstruota, tad akis paganyti tikrai bus kur“, – kalbėjo A. Palivonas.

Išskirtinė technika

Paprašytas įvardyti išskirtinius, sąskrydžio pasididžiavimu pretenduojančius tapti automobilius ar motociklus, renginio organizatorius pirmiausia nurodė Vokietijos piliečio Alexanderio Kristeno atvežamus legendinius „Ford Cobra“ (1965 m. gamybos) bei „Chevrolet El Camino“ (1981 m. gamybos).

Tačiau tai – tikrai ne vieninteliai išskirtinio dėmesio verti sąskrydžio „dalyviai“. „Renginyje dalyvaus kultiniu Rygoje (Latvija) tapusio rokenrolo restorano „MOONShine“ savininkas su savo „Hot Rod Ford Coupe Roadster“, „Harley Davidson“ savininkų klubas H.O.G pristatys apie 150 „Harley Davidson“ motociklų, pirmą kartą sąskrydyje bus pristatomi ir itin reti Lietuvoje keturi „Victory“ amerikietiški motociklai, kokių mūsų gatvėse pamatyti praktiškai neįmanoma“, – vardijo A. Palivonas.

Įspūdingas paradas

Daugelį iš paminėtų automobilių bei motociklų, taip pat nemažą dalį kitų sąskrydžio dalyvių palangiškiai ir kurorto svečiai pamatys jau rytoj, penktadienį, vyksiančio Mažojo parado metu. Vakare, 20 val., visi jau suvažiavusieji į Palangą savo techniką smalsuoliams demonstruos Vytauto gatvėje.

Beje, prieš šį paradą, nuo 15 val. iki 19 val., sąskrydžio dalyviai dalyvaus orientacinėse varžybose, prasidėsiančiose Palangoje, o pasibaigsiančiose Klaipėdoje, ties „Akropoliu“, tad įspūdinga amerikietiška technika nuo 17 val. iki 19 val. prie centrinio įėjimo į minėtą prekybos centrą galės pasigrožėti ir uostamiesčio gyventojai bei svečiai.

„Paskutinė daina“

Vakare, 20.30 val., Žiemos stadione (ties Birutės parku) laukiami visi, norintys išgirsti „paskutinę variklio dainą“.

„Turime seną, tik metalo laužui betinkantį automobilį su vis dar veikiančiu varikliu. Tad šio renginio metu žiūrėsime, kiek ilgai variklis veiks be aušinimo skysčio“, – sakė A. Palivonas.

Šią atrakciją praturtins ir 21 val. prasidėsiantis „AC/DC SHOW“.

Gražiausio rinkimai

Įdomiausia renginių dalis žiūrovų laukia šeštadienį. Vidurdienį paskelbus sąskrydžio atidarymą, visą dieną iki 18 val. Žiemos stadione vyks geriausių automobilių ir motociklų rinkimai.

Technika bus suskirstyta pagal kategorijas (atskirai bus išrikiuojami visureigiai, tam tikrų gamybos metų automobiliai ir pan.), o gražiausius sąskrydžio dalyvius rinks ne speciali komisija, o visi sąskrydžio dalyviai.

Pasak A. Palivono, įdomu bus stebėti ne tik gražiausiųjų rinkimus – žiūrovai, apžiūrinėdami išrikiuotus įvairių gamybos metų automobilius bei motociklus, turės galimybę susipažinti su automobilizmo istorija, vienoje vietoje pamatyti, kaip su metais kito ir tobulėjo technika.

Be įspūdingų automobilių bei motociklų, smalsuolių laukia ne mažiau įdomi meninė dalis – sąskrydžio metu savo sugebėjimus demonstruos automobilių puošybos meistrai iš Lietuvos bei Suomijos.

Pavakare 18 val. palangiškiai ir kurorto svečiai bus pakviesti pasigrožėti Didžiuoju paradu – įspūdinga amerikietiška technika riedės Vytauto ir J. Basanavičiaus gatvėmis bei vyks į Šventąją ir grįš atgal į Palangą, Žiemos stadioną, kur 19.30 val. įvyks gražiausio automobilio bei motociklo  apdovanojimai.

Komentaras

  1. Seni amerikietiški mašinų modeliai visuomet traukia akį. Būtų įdomu sužinoti, kiek kainuoja atrestauruoti tokias mašinas? 🙂

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: