Pradinis / Lietuviai svetur / Pas Rogalando lietuvius atkeliavo ilgai laukta Kalėdų šventė

Pas Rogalando lietuvius atkeliavo ilgai laukta Kalėdų šventė

Gruodžio 10 dieną Voll bendruomenės namuose („Bore samfunnshus“) Rogalando lietuvių bendrijos vaikai ir suaugusieji džiaugėsi kalėdinėmis šventėmis.

Rogalando lietuvių lituanistinė mokykla 11 valandą kvietė tiek savo auklėtinius, tiek kitus vaikus ir šeimas, gyvenančias Rogalando apylinkėse, į salę, išpuoštą karpytomis snaigėmis, girliandomis, baltais balionais, dovanų dekoracijomis. Čia stovėjo papuošta kalėdinė eglutė, buvo pakabintos Rogalando lietuvių bendrijos, Lietuvos valstybinė ir istorinė vėliavos. Netrukus prasidėjo kalėdinė šventė.

Mokytojos ir auklėtiniai paruošė kalėdinę muzikinę pasaką. Vaidinimui scenarijų parašė mokytoja Kristina Janušauskė. Vaikai buvo nykštukais,  mokytojos fėjomis, o viena mokytoja vaidino vaiką, kuris netikėjo Kalėdomis. Po kiekvieno mokytojų pasakojimo pasirodydavo vis kita mokyklos grupė, paruošusi savo šokio pasirodymą. Pasibaigus vaidinimui, pasirodė ir ilgai lauktas Kalėdų Senelis, maiše tempdamas ne bet kokias dovanas, o saldainius, atvežtus iš Lietuvos. Žaidimus su Seneliu padėjo vesti mokyklos vadovė Laimutė Karaliūnienė, kitus organizacinius darbus padėjo tvarkyti mokyklos tėvų komitetas. Rogalando lietuvių mokykla labai dėkoja vežėjams „Minipack“, kurie nemokamai iš Lietuvos vaikams atvežė kalėdines dovanas. 

18 valandą prasidėjo „Great Gatsby Party“ („Didysis Getsbis“), kurį organizavo Rogalando lietuvių tautinių šokių kolektyvas „Jorė“. Rogalando lietuviai rinkosi pasipuošę retro stiliumi. Stalus puošė taip pat XX amžiaus pirmosios pusės aksesuarai: juodos plunksnos, perlų vėriniai, auksinės žvakidės. Žmonės fotografavosi prie didelio „Great Gatsby Party“ plakato. Renginį vedė Jūratė Talačkaitė ir Tomas Norvilas. Sveikinimo žodį tarė Rogalando lietuvių bendrijos  valdybos pirmininkas Saulius Trepekūnas. Įžanginį čarlstono šokį sušoko „Jorės“ merginos.

Vėliau žiūrovai buvo interaktyviai supažindinami su bendrijos veikla. Kad neprailgtų, dalyviai ne tik žiūrėjo trumpus pristatomuosius filmukus, bet ir patys dalyvavo užsiėmimuose. 5 km bėgimo už Lietuvą organizatoriai Renata Kučinskaitė ir Remigijus Ratkevičius kvietė žiūrovus į estafetę – reikėjo išsprendus matematines užduotis sustoti į teisingą gautą atsakymų skaičių.

Rogalando lietuvių mišrus  choras „Baltija“ prisistatė su kalėdine Lauros Remeikienės daina „Kalėdų giesmė“. Kadangi šiais metais buvo oficialiai atidaryti „Lietuvių namai“ Rogalande, buvo parodytas filmukas, pasakojantis, kaip vyko renovacija, o Žilvinas Okockis, kuris labai daug prisidėjo prie pastato remonto, vedė statybų žaidimą. Jis suskirstė dalyvius į dvi grupes ir davė užduotį iš valgomų medžiagų pastatyti pastatą. Varžybos baigėsi lygiosiomis, nes abi komandos pastatė vienodo dydžio pastatą.

Rogalando lietuvių vokalinis ansamblis „Šeimyna“  prisistatė su Lauros Remeikienės kūriniu „Daina ant bangos“. Rogalando lietuvių tautinių šokių kolektyvo „Jorė“ šokėjai pristatė improvizuotą čarlstono šokį ir supažindino dalyvius, kokio šokio stilius dominuos vakaronėje. Kad žiūrovų kūnai ir vidinė būsena neatšaltų, visi buvo kviečiami į sceną, o „Jorės“ šokėjos vedė populiarių pasaulio dainų ir joms sukurtų šokių pamokėles. O kai visi gerai pasilinksmino, atėjo laikas papildyti energijos atsargas Viktorijos ir Ugniaus Jagminų pagamintu karštuoju valgiu. 

Vakaronės metu retro melodijomis ir dainomis dalyvius džiugino norvegų vokalinis ansamblis ir pučiamųjų orkestras „Equinor storband“.

Nors šios kalėdinės šventės tetruko vieną dieną, bet ruošiantis buvo įdėta labai daug savanoriško darbo ir laiko. Programa buvo sugalvota dar pernai, nes kalėdinė šventė šia tema turėjo vykti pernai: buvo sukviesti žmonės, parduoti bilietai, paruoštas repertuaras, bet prieš savaitę komuna paskelbė apribojimus dėl koronaviruso ir šventę teko atšaukti, sugrąžinti žmonėms už bilietus sumokėtus pinigus ir susitaikyti su nusivylimu. Negana to, darbo buvo per akis: stalų aksesuarai buvo dažomi aukso spalva, atnaujintas ir pakoreguotas repertuaras, atlikta daug repeticijų, sustyguota vedėjų programa, ypač daug rūpesčio įdėjo „Jorės“ vadovė Ineta Trepekūnė su aktyvių žmonių komanda. Tačiau matant žmonių džiugius ir patenkintus veidus visas triūsas tampa džiaugsmu, o kai supranti, kad tai ir gera kalėdinė dovana, viskas su kaupu sugrįžta atgal. 

Zenonas Mačiulaitis

Nuotraukos: „Remis Photography“ (Remigijaus Ratkevičiaus) ir Daivos Skiudulienės

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top