Pradinis / Sportas / Pasikeitus atrankos į olimpines žaidynes sąlygoms, viso pasaulio ėjikų žvilgsniai krypsta į Lietuvą

Pasikeitus atrankos į olimpines žaidynes sąlygoms, viso pasaulio ėjikų žvilgsniai krypsta į Lietuvą

Pasaulio lengvosios atletikos federacija (World Athletics) dar kartą pakeitė atrankos į Tokijo olimpines žaidynes taisykles lengvaatlečiams. Šįkart tai palietė ištvermės atstovus – maratonininkus ir ėjikus.

Normatyvų vykdymas ir reitingo taškų rinkimas visų rungčių atstovams buvo sustabdytas iki gruodžio 1 dienos, tačiau neeilinė situacija pasaulyje dėl COVID-19 pandemijos privertė „World Athletics“ prailginti normatyvų vykdymo laiką maratono, 50 km ir 20 km sportinio ėjimo rungčių atstovams. Bandyti įvykdyti normatyvus jie galės jau nuo rugsėjo 1-osios.

„Dauguma didžiųjų maratonų jau dabar yra atšaukti ar nukelti, o dėl pandemijos plitimo darosi sunku nuspėti, ar tos varžybos, kurios turi įvykti kitų metų pirmojoje pusėje, galės būti rengiamos, – sakė „World Athletics“ prezidentas Sebastianas Coe. – Ištvermės rungčių atstovai, maratonininkai ir ėjikai, gali dalyvauti tik keleriose aukšto lygio varžybose per metus, tad ši situacija labai susiaurina kvalifikacijos langą, jei jo nepratęstume.“

Vis dėlto lengvaatlečiai džiūgauti neskuba. Net ir prailginus kvalifikacinį laikotarpį, rasti varžybų sunku, nes masiniai renginiai daugumoje pasaulio šalių vis dar yra ribojami.

„World Athletics“ bendradarbiauja su spalio 4 dieną vyksiančio Londono maratono organizatoriais ir žada visokeriopą pagalbą sportininkams iš viso pasaulio, kad jie galėtų atvykti į Didžiosios Britanijos sostinę ir čia įvykdyti normatyvą į Tokijo žaidynes. Pasiekti analogišką susitarimą Pasaulio lengvosios atletikos federacija tikisi ir su Abu Dabio maratono organizatoriais.

O ėjikams „World Athletics“ žada mažiausiai dvejas aukšto lygio varžybas tarp rugsėjo 1 d. ir lapkričio 30 d. Šiuo metu yra patvirtintos būtent dvejų tarptautinių ėjimo varžybų datos – „European Athletics Permit Meeting“ statusą turinčios varžybos Podebraduose (Čekija) ir Alytuje. Varžytis Dzūkijoje tikisi ne mažesnis būrys elitinių ėjikų nei pernai, kada šiame mieste vyko Europos sportinio ėjimo taurės varžybos.

„Džiaugiamės, kad daliai sportininkų yra suteikiamas šansas įvykdyti normatyvą dar šiemet. Džiaugiamės ir dėl to, kad vienos iš svarbiausių atrankos į Tokijo olimpines žaidynes varžybų vyks Lietuvoje, Alytuje. Tačiau išimčių nebus taikoma nė vienam sportininkui: jei to bus reikalaujama, jie privalės laikytis saviizoliacijos. Varžybose dalyvauti galės tik sveiki lengvaatlečiai, bus laikomasi visų Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimų“, – teigė Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis.

Tarptautinis sportinio ėjimo festivalis „Alytus 2020“ vyks rugsėjo 18 dieną.

Iš ištvermės rungčių atstovų normatyvą į Tokijo žaidynes kol kas turi karjerą baigusi Živilė Vaiciukevičiūtė. Patekti į svarbiausią pasaulio sporto renginį pretenduoja ėjikai Marius Žiūkas, Brigita Virbalytė, Arturas Mastianica, Monika Vaiciukevičiūtė, Tadas Šuškevičius bei maratonininkai Monika Bytautienė, Remigijus Kančys, Ignas Brasevičius ir Diana Lobačevskė.

Robertas Trakys, Lietuvos lengvosios atletikos federacijos inf.

Alfredo Pliadžio nuotrauka

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top