Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»Aktualijos»Paskelbti 100 lietuvių, kurių atvaizdai pateks ant proginių pašto ženklų
Aktualijos

Paskelbti 100 lietuvių, kurių atvaizdai pateks ant proginių pašto ženklų

Komentarų: 03 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

Vieni žmonės svajoja patekti ant žurnalo viršelio, o kitų veidai puošia pašto ženklus. Iki šiol Lietuvoje ant pašto ženklų atsidurdavo tik istorinės asmenybės, bet laikai keičiasi. Jau šių metų birželį Lietuvos paštas išleis pirmąjį pašto ženklų bloką, ant kurio bus įamžinta 100 dabarties žmonių, savo darbais telkiančių lietuvius visame pasaulyje.  Šią savaitę galutinai paaiškėjo, kas tie 100 laimingųjų.

Proginiame pašto ženkle pavadinimu „Pasaulio Lietuva“ bus įamžinti tokie visame pasaulyje garsūs lietuviai kaip menininkas Jonas Mekas, plaukikė Rūta Meilutytė, dailininkas Samuelis Bakas, Nobelio ekonomikos premijos laureatas Robertas Šileris, arkivyskupas Gintaras Grušas, dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla. Juos ir dar 14 nusipelniusių asmenybių atrinko speciali komisija, sudaryta iš pasaulio lietuvių organizacijų atstovų.

Vis dėlto didžiąją dalį vietų ant pašto ženklų bloko – net 80 – paskelbtame konkurse iškovojo žmonės, per platformą www.4000000.lt pakvietę daugiausia lietuvių jungtis giedoti šimtmečio „Tautišką giesmę“. Ją visame pasaulyje giedosime šių metų liepos 6-ąją 21 val. Lietuvos laiku.

„Šis konkursas labai aiškiai parodė, su kuriais lietuviais užsienyje mes turime glaudų ryšį, o kurie ryšiai nyksta. Žmonės gausiai kvietė lietuvius Europoje ir Šiaurės Amerikoje, kurie yra du pagrindiniai šiuolaikinės išeivijos žemynai. Deja, to paties negalime pasakyti apie ryšius su lietuviais Pietų Amerikoje, Australijoje, nors tai yra žemynai, kuriuose įsikūrė daug tarpukario išeivių. Jei norime, kad Lietuva liepos 6-ąją skambėtų visame pasaulyje, šių svarbių žemynų negalime apeiti“, – sakė „Lietuva 4.000.000“ iniciatyvos vadovas Raimundas Daubaras.

Iniciatyvos organizatoriai ragino Lietuvos žmones, kurie turi pažįstamų lietuvių Australijoje, Azijoje, Pietų Amerikoje, išsiųsti jiems kvietimą kartu giedoti šimtmečio „Tautišką giesmę“. Tai galima padaryti per platformą www.4000000.lt – tik tokiu būdu matysime, kiek lietuvių į kvietimą atsiliepė ir kur jie pasklidę.

„Naujienos iš Lietuvos sunkiai pasiekia tuos lietuvius pasaulyje, kurie nutolę ne tik geografiškai, bet ir per kartas. Vienintelis būdas juos pakviesti – per asmeninius ryšius, po vieną. Patirtis rodo, kad jei jiems parodome dėmesio, jie labai džiaugsmingai įsitraukia, dalyvauja. Jie labai gerai prisimena savo lietuviškas šaknis, jomis didžiuojasi“, – sakė iniciatyvos komunikacijos vadovė Aušra Kukelkaitė.

Visą 100 lietuvių, kurių atvaizdai atsidurs ant proginio, atkurtos Lietuvos šimtmečiui skirto pašto ženklų bloko, galite rasti oficialioje iniciatyvos „Lietuva 4.000.000“ interneto svetainėje www.4000000.lt.

Pasaulio Lietuvai nusipelniusių žmonių 20-ukas, kurį atrinko konkurso komisija:

  1. Algirdas Avižienis, pasaulinio garso informatikas
  2. Antanas Mockus, buvęs Bogotos meras
  3. Antanas Saulaitis, kunigas, aktyvus JAV lietuvių bendruomenės veikėjas
  4. Birutė Prašmutaitė, Australijos lietuvė, pasaulio lietuvių Dainų švenčių organizatorė
  5. Eleonora Jonušienė, Amerikos lietuvių verslo asociacijos Los Andžele įkūrėja
  6. dr. Egidijus Aleksandravičius, pasaulio Lietuvos tyrinėtojas, istorikas
  7. Gintaras Grušas, arkivyskupas
  8. Jurgis Didžiulis, muzikantas ir visuomenės veikėjas
  9. Jūratė Kazickaitė, ilgametė Kazickų fondo vadovė
  10. Jonas Mekas, menininkas
  11. Mirga Gražinytė-Tyla, dirigentė
  12. Rimas Domanskis, aktyvus JAV lietuvių bendruomenės veikėjas
  13. Rimvydas Baltaduonis, LR Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas, JAV lietuvių bendruomenės aktyvistas
  14. Rūta Meilutytė, olimpinė plaukimo čempionė
  15. Rūta Šepetys, rašytoja
  16. Robertas Šileris, Jeilio universiteto profesorius ir Nobelio ekonomikos premijos laureatas
  17. Samuelis Bakas, dailininkas
  18. Sigita Šimkuvienė, JAV lietuvių bendruomenės pirmininkė
  19. Stanley Balzekas Jr., Čikagoje įkūręs Lietuvių kultūros muziejų
  20. Tomas Venclova, poetas

 

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisKurioje iš Baltijos šalių sostinių gyvenanti šeima išleidžia mažiausiai?
Kitas straipsnis S. Skvernelis: „Kviesime pasaulio lietuvius į talką“

Susiję straipsniai

Laimingo gyvenimo formulė: dirbi 6 mėnesius – 6 mėnesius ilsiesi?

17 kovo, 2026

Patvirtintas 2026 metų Kauno biudžetas ir strateginis veiklos planas: didžiausios investicijos – švietimui, socialinėms paslaugoms ir infrastruktūrai

24 vasario, 2026

Elektromobilių rinka auga, o dyzelis traukiasi į paraštes

11 vasario, 2026
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

Pastaba
Mūsų Turinyje gali būti nuorodų į trečiųjų šalių turinį, trečiųjų šalių šaltinius, ar reklamos užsakovų turinį, už kurį mes neprisiimsime jokios atsakomybės. Nuoroda iš mūsų Turinio ar su Turiniu susijusių kitų Paslaugų į Trečiųjų šalių susietą turinį nereiškia, kad mes pritariame tokiam turiniui. Trečiųjų šalių tinklapiuose gali būti informacijos, su kuria mes nesutinkame, taip pat žalingos informacijos. Mes neteikiame jokių garantijų ar pareiškimų dėl Trečiųjų šalių susieto turinio. Už visą informaciją, kurią galite pasiekti per nuorodas į kitus tinklapius, atsako tik tie, kas pateikė tą turinį, ir jūs naršote ar naudojatės tokiu turiniu išimtinai savo rizika.
Nuorodos

lietuve.lt

 

© 2026 Žurnalas Lietuvė.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.