Pradinis / Interjeras / Patarimai, kaip derinti namų jaukumo simbolį židinį prie namų interjero

Patarimai, kaip derinti namų jaukumo simbolį židinį prie namų interjero

Jaukūs namai su krosnele

Jaukūs namai su krosnele

Krosnelė, arba vadinamasis židinys, puiki namų interjero detalė. Ir tai galėtų pripažinti kiekvienas, nusprendęs savo namams suteiki jaukumo ir daugiau išraiškos pasirinkdamas būtent šį namų šildymui skirtą prietaisą. Jis atlieka ne tik šilumos šaltinio funkciją: židinys yra tarsi namų ašis – traukos centras, prie kurio susirenka visi šeimos nariai. Tačiau labai svarbu suvokti ir faktą, jog vien nusipirkti ir pastatyti židinį svetainės viduryje tikrai neužtenka. Norint, kad židinys taptų pagrindiniu namų jaukumo simboliu, reikia įdėti nemažai pastangų ir renkantis atsižvelgti į daugybę esminių dalykų. Židinio apdaila bei pasirinktos spalvos darys didžiulę įtaką visam namų interjerui. Būtent todėl, pasiruošę įsigyti patinkantį židinį, pirmiausia nuspręskite, kur jį statysite, kokius akcentus, spalvas derinsite.

Kaip ir minėjome, dar prieš perkant nemažai vietos užimantį židinį, labai svarbu nuspręsti, kuriame kambaryje jį statysite. Kadangi šiais laikais interjero samprata ganėtinai skiriasi nuo ankstesnių laikų, dabar virtuvės yra sujungiamos su svetaine ir tai suteikia tam tikro žavesio. Be to, židinys, pastatytas svetainės ir pusiau virtuvės centre, ne tik atrodys itin moderniai, bet ir visiškai apšildys du kambarius.

Pasirūpinę židinio vieta, galite drąsiai kibti į intensyvias paieškas. Nepamirškite, kad nuo židinio kokybės ir apipavidalinimo priklausys ne tik jūsų namų jaukumas, bet ir šilumos kiekis bei bendras interjeras. Jeigu jūsų namai atspindi skandinavišką stilių, rinkitės balto marmuro židinius, kurie namams suteiks dar didesnį švaros ir tvarkingumo pojūtį. Norėdami sukurti itin jaukų namų dizainą, rinkitės židinius, kurių paviršius bus pagamintas iš karščiui atsparių plytų. Tam, kad būtų dar jaukiau, dekoruokite židinio paviršių įvairiais modernizuotais akcentais ir šalia pastatykite pintinę su ką tik iš lauko parneštomis beržinėmis malkomis.

Židinio spalva taip pat turėtų derėti su spalvomis, kurios dominuoja kambaryje. Tuo atveju, jeigu jūsų svetainės ar bet kurio kito kambario, kuriame ruošiatės įrengti židinį, sienos yra šviesios, nepabijokite priderinti tamsesnių, tačiau pastelinių spalvų židinį. Venkite vienoje patalpoje maišyti daugybę tarpusavyje nederančių spalvų, tokių kaip: raudona, geltona ir mėlyna (visų kartu). Kambario dizainas turi išlikti estetiškas ir atrodyti unikaliai.

Židiniai internetu

Židiniai internetu

Be to, labai svarbu paminėti ir židinio dūmtraukį. Jis turi būti lygiai taip pat priderintas prie sienų spalvos kaip pats židinys. Originalu židinio dūmtraukį nutinkuoti įvairiais raštais ir vėliau nudažyti sienų arba jums patinkančia spalva. Esminis ir svarbiausias dalykas – nepalikti dūmtraukio neįkomponuoto arba kaip nors kitaip nepriderinto prie viso kambario dizaino.

Stingdančios žiemos metu siūlome atkreipti dėmesį į granulines krosneles, kurios sušildys net pačią šalčiausią žiemą. Šio tipo krosnelės yra itin patikimas ir lengvai priderinamas akcentas. Taip pat granulinės krosnelės yra itin saugios ir ekologiškos. Joms naudojamas kuras iš džiovintų pjuvenų bei pjuvenose esantis ligninas natūraliai sutvirtina granules nenaudojant jokių cheminių priedų ar medžiagų.

Granulinės krosnelės

Granulinės krosnelės

Komentaras

  1. Jeigu jau norite įsirengti naują šilumos židinį, tai siūlyčiau rinktis tik granulinę krosnelę. Pats įsirengiau, aišku pradžioje kainuoja viskas daug, bet jai reikia mažai priežiūros, o ir sąnaudos mažos. Tikrai bus protingas sprendimas ir neapsiriksite.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: