Pradinis / Sportas / Penkiakovininkė L. Asadauskaitė: „Mokslas ir sportas yra būtini jaunam žmogui“

Penkiakovininkė L. Asadauskaitė: „Mokslas ir sportas yra būtini jaunam žmogui“

Nors geriausia visų laikų Lietuvos penkiakovininkė ir daugkartinė čempionė Laura Asadauskaitė savo sportinę karjerą pradėjo nuo plaukimo, o įkalbėti ją išbandyti šiuolaikinę penkiakovę prireikė net dvejų metų, tačiau tai jai nesutrukdė įeiti į Lietuvos olimpinę istoriją. Prisimindama Londono olimpinėse žaidynėse iškovotą aukso medalį, L. Asadauskaitė iki šiol trykšta emocijomis ir užsimena, jog pergale patikėjo ne iš karto.

Olimpinis auksas – lyg sapnas

Asadauskaitei priklauso vienas iš dviejų Lietuvos sportininkų iškovotų aukso medalių Londono olimpinėse žaidynėse ir pagerintas olimpinis rekordas. Vis dėlto tokiu savo pasiekimu L. Asadauskaitė patikėjo tik praėjus keletui dienų. Tačiau iki šiol prisimena ją apėmusią euforiją.

„Jausmas yra išties nuostabus ir nepakartojamas. Man tai buvo tarsi sapnas, ir dar kurį laiką negalėjau suvokti, kad man pavyko padaryti tai, apie ką svajoja visi sportininkai, o tuo džiaugiuosi ne tik aš viena, bet ir visa Lietuva kartu su manimi. Gal tik po dviejų ar trijų dienų iš tikrųjų ėmiau suvokti, kad tikrai pasiekiau pačią aukščiausią pakylą“, – patirtais išgyvenimais dalijosi L. Asadauskaitė.

Atskleidė sėkmės paslaptį

Pradėjusi nuo plaukimo ir tik vėliau atradusi šiuolaikinę penkiakovę, L. Asadauskaitė pasakoja, jog sportas jos gyvenime visada užėmė svarbią vietą, tačiau yra įsitikinusi, jog sėkmę lemia ne konkreti  sporto šaka, o kiekvieno gebėjimas atrasti savo pašaukimą.

„Sportas yra ne tik sveikata, bet ir užsiėmimas, formuojantis tvirtą charakterį. Vaikai, kurie nuo mažų dienų sportuoja, gyvenime dažniausiai būna užsispyrę, žino, ką nori pasiekti ir kaip tai padaryti. Labai svarbus vaidmuo tenka ir tėvams, kurie turėtų skatinti vaiką sportuoti, didinti jo užsidegimą“, – sakė L. Asadauskaitė, kartu su vyru, irgi penkiakovininku, Andrejumi Zadneprovskiu auginanti dukrą Adrianą (7).

„Jei vaikas nuo mažų dienų įsitrauks į sportinę veiklą, jam neabejotinai tai pravers ir ateityje. Pavyzdžiui, penkiakovė padeda ugdyti jėgą, greitį, vikrumą, susikaupimą ir kitas savybes“, – laidoje  „Lietuvos mokyklų žaidynės“ dėstė L. Asadauskaitė. – Kai nori, nesunkiai atrandi laiko ir sportui, ir mokslams. Tai nėra lengva, tačiau tikrai suderinama, nes, mano nuomone, abu šie dalykai yra tiesiog būtini jaunam žmogui.“

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top