Pradinis / Aktualijos / Pirmąją Europos kiokušin karatė čempionato dieną – du čempionių titulai lietuvėms

Pirmąją Europos kiokušin karatė čempionato dieną – du čempionių titulai lietuvėms

Vilniaus „Siemens“ arenoje vykstančio 2019 metų Europos kiokušin karatė čempionato pirmąją dieną Senojo žemyno čempionių titulais džiaugėsi Inga Mikštaitė ir Erika Žeburtovič, vicečempionu tapo Justinas Kvietka, o ant prizininkų pakylos trečiojo laiptelio užkopė Raminta Makackaitė.

Tituluočiausiai Lietuvos rinktinės narei I. Mikštaitei tai buvo jau 11-asis Europos čempionės titulas. Pakeliui į 55–60 kg svorio kategorijos viršūnę kaunietė nugalėjo ispanę Maitane Fernandez, norvegę Jeanette Johannessen, pusfinalyje įrodė, kad yra stipresnė už kylančią žvaigdždę iš Vengrijos Lili Mezo, o finale palaužė Solmaz Zeynalli iš Azerbaidžano.

Beje, 18-metė L. Mezo turnyro antrajame etape anksčiau laiko laimėjo kovą prieš Lietuvos sportininkę Eveliną Bidžanovą.

Trečioji Lietuvos atstovė šioje svorio kategorijoje – Erika Rukšėnaitė – pirmajame etape nugalėjo ukrainietę Anastasiją Duziak, bet po to pralaimėjo kitai vengrei, trečiosios vietos laimėtojai Lili Ban.

E. Žeburtovič svorio kategorijoje iki 50 kg pakeliui į finalą pranoko Sakartvelo atstovę Žansają Zinčenko ir vengrę Norą Nagy, pusfinalyje palaužė kitą Lietuvos rinktinės narę Ramintą Makackaitę, o finale įveikė titulą gynusią patyrusią ukrainietę Alioną Veresniak.

R.Makackaitė čempionato antrajame etape nugalėjo lenkę Moniką Podorą.

Trečioji Lietuvos rinktinės narė Ivona Koreckaja pirmajame etape turėjo pripažinti ispanės Marios Adrios pranašumą.

50–55 kg svorio kategorijoje Lietuvos kovotojoms į pusfinalį patekti nepavyko. Emilija Korotkovaitė pirmajame etape pranoko kroatę Niką Jakobovič, bet antrajame neprilygo ukrainietei būsimai vicečempionei Anastasijai Pokotylo. Tuo metu Gerda Pekarskaitė pralaimėjo pirmąją kovą lenkei Agatai Kozubowskai, o Simona Urbutytė turėjo pripažinti ispanės Uxue Lopez de Alda pranašumą.

Vyrų 65–75 kg svorio kategorijoje didžiausiu įvykiu tapo Justino Kvietkos kelias į finalą. Lietuvis pirmajame etape tvirtai nugalėjo belgą Martiną Thauvoye, antrajame – bulgarą Lačezarą Dimitrovą, o ketvirtfinalyje su gruzinu Romeo Gablaja kovėsi visą įmanomą laiką. Po pagrindinio kovos laiko du teisėjai iš 5 pergalę skyrė lietuvio varžovui, kiti – lygiąsias, todėl teko kovoti 2 min. pratęsimą. Po jo ir po antrojo pratęsimo jau buvo fiksuojamos lygiosios. Po trečiojo – lemiamo – pratęsimo po du teisėjus iškėlė baltas bei raudonas vėliavas ir tik tatamio teisėjo sprendimas atnešė pergalę lietuviui.

Pusfinalyje J. Kvietka palaužė vengrą Farkasą mor Fekete, o finale turėjo pripažinti Michailio Ciklaurio iš Sakartvelo pergalę.

Būtent F. mor Fekete užkirto kelią į pusfinalį Domui Sutkui, kuris labai sunkioje pirmojoje kovoje palaužė ukrainietį Oleksandrą Tymecą, o antrojoje – azerbaidžanietį Mubarizą Agamaliyevą.

Tuo metu Jevgenijus Jurutas antrajame etape pralaimėjo bulgarui Cvetanui Urumovui.

65–75 kg svorio kategorijoje Mantas Chrapačas įveikė Ilijaną Hristozovą, bet vėliau pralaimėjo Sergo Movsesianui iš Sakartvelo.

Jonas Eimontas savo pirmojoje kovoje po 2 pratęsimų palaužė gerai žinomą švedą Ziyafatallą Milad Samisade, tačiau antrojoje nusileido būsimam čempionui Eminui Ismayilli iš Azerbaidžano.

Tuo metu Romualdas Auga jau pirmojoje kovoje susitiko su titulą gynusiu, tačiau finale šį kartą pralaimėjusiu Andrejumi Zinčenka iš Sakartvelo ir turėjo pripažinti tituluoto varžovo pranašumą.

„Siemens“ arenoje susirinkę žiūrovai, be karatė kovų, išvydo keletą įspūdingų parodomųjų programų, Lietuvos himną sugiedojo Jurga Šeduikytė, savo pasirodymus surengė ir Saulius Urbonavičius-Samas bei Iron Vytas.

Balandžio 14-ąją (sekmadienį) rungsis moterų 60–65 kg ir per 65 kg bei vyrų 75–85 kg, 85–95 kg ir per 95 kg svorio kategorijų dalyviai. Atidarymo ceremonija, parodomosios kovos, pusfinaliai bei finalai prasidės 15 val.

Algimanto Barzdžiaus nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top