Pradinis / Lietuviai svetur / Pirmojoje Pasaulio lietuvių bendruomenės stovykloje – vaikai iš dvylikos šalių

Pirmojoje Pasaulio lietuvių bendruomenės stovykloje – vaikai iš dvylikos šalių

Liepos 27 d. Daugų irklavimo bazėje (Alytaus r.) iškilmingai atidaryta Pasaulio lietuvių vaikų stovykla, į kurią susirinko 50 vaikų (11–17 metų) iš 12 šalių: Argentinos, JAV, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Vokietijos, Estijos, Norvegijos, Airijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos ir Lietuvos. Visus juos sieja lietuviškos šaknys, o kai kurie vaikai iš Argentinos yra net ketvirtosios kartos lietuviai. Du iš jų Lietuvoje svečiuojasi pirmą kartą. Ši stovykla taip pat yra pirmoji tokio pobūdžio sueiga, kurią organizuoja Pasaulio lietuvių bendruomenė.

Stovyklos atidarymo juostelę perkirpo Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys, stovyklos koordinatorius Lietuvoje Povilas Labukas, Pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisijos pirmininkė Alvija Černiauskaitė bei Pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisijos narė Silvija Černiauskaitė.

Pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisijos pirmininkė Alvija Černiauskaitė sako: „Tai pirmoji tokia mūsų organizuojama stovykla ir, nors didžioji dalis vaikų kalba lietuviškai, tačiau pati stovykla orientuota ne tik į kalbos puoselėjimą, bet ir į meninę raišką, lietuvybės bei patriotizmo puoselėjimą.“

Pirmą stovyklos dieną dailininkai broliai Gataveckai moderavo kūrybines dirbtuves, kuriose vaikai tapė ant marškinėlių. Žurnalistas, televizijos laidų prodiuseris ir režisierius Saulius Bartkus jauniesiems stovyklautojams talkino ruošiantis vienam rimčiausių uždavinių – videofilmų apie Lietuvą kūrimui. Juos į grupes suskirstyti vaikai pristatys paskutinę stovyklos dieną.

Stovyklos metu dalyviams veiklos tikrai netrūks: planuojama kepti duoną, bus rengiama dzūkiškų bandų edukacinė programa, vaikai keliaus į Trakus ir ant Punios piliakalnio, lankys partizanų štabo bunkerį, vyks į ekskursiją po Alytų, naktinį žygį Dauguose ir kt.

Stovyklą, skirtą Pasaulio lietuvių metams, organizuoja Pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisija ir Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė.

Alvija Černiauskaitė

Organizatorių nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top