Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Plungėje vyko trys grandioziniai renginiai

Plungėje vyko trys grandioziniai renginiai

Gegužės 15–17 dienomis plungiškiai ir miesto svečiai buvo kviečiami į didelio masto ir ypatingos reikšmės skirtingo pobūdžio renginius.

Lietuvių meilės deivės ir šeimos šventė „Mildos sodas“

Praėjusį penktadienį, gegužės 15 d., Plungės kultūros centras mieste pirmą kartą organizavo lietuvių meilės deivės ir šeimos šventę „Mildos sodas“. Šventė savo mastu prilygo didiesiems Plungės mieste vykstantiems renginiams. Tą dieną įvairūs renginiai, užsiėmimai, dirbtuvės vyko skirtingose erdvėse. Plungės kultūros centre rengti burtų ir magijos seansai „Meilės magija ir ritualai“ su Leopoldu Malinausku, buvo galima stebėti kiną meilės filmų tema; Oginskių dvaro parke (prie bibliotekos) vyko kūrybinės dirbtuvės: pynimas iš žolių, liaudiški žaidimai, buvo galima apsilankyti atgimusiame Meilės kalnelyje, pasiklausyti nuostabių dainuojamosios poezijos kūrinių, dalyvauti orientaciniame žaidime „Tapk mildauninku“.

Babrungo slėnį supo nepamirštamos muzikos akordai, skleidžiami charizmatiškojo violončelininkų dueto „T&K duo“, grupės iš pajūrio „Kraft“, Andriaus Kulikausko, muzikaliųjų plungiškių šeimų, Plungės kultūros centro kamerinio choro, jaunimo vokalinio ansamblio ,,Hello“ ir kitų. Slėnyje taip pat vyko taikomojo meno konkurso „Mildos kostiumas“ darbų pristatymas – savo darbus pristatė kūrėjai iš Šiaulių, Vilniaus, Kulių ir, žinoma, Plungės. Babrungo slėnyje savo pasirodymais žavėjo šokėjai, teatralizuoti Plungės teatro ,,Saula“ ir Klaipėdos pilies teatro aktorių pasirodymai, įspūdingai šventę užbaigė cirko studijos iš Šakių ,,Šypsena“ pasirodymas.

Vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studijos ,,Mažasis Suvartukas“ koncertas

Gegužės 16 d. 16 val. Plungės kultūros centre vyko vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studijos ,,Mažasis Suvartukas“ (choreografė ir meno vadovė Ilona Baltikauskaitė, baletmeisterė Justė Pultanavičiūtė) koncertas, skirtas kolektyvo 15 metų kūrybinei veiklai paminėti. Kolektyvas šiai progai buvo paruošęs daugiau nei dviejų valandų trukmės geriausių ir populiariausių, labiausiai kolektyvą reprezentuojančių liaudiškų šokių programą.

Perpildyta Plungės kultūros centro žiūrovų salė, gražiausios gėlės ir netylantys aplodismentai – visa tai kolektyvui didžiausias įvertinimas ir pasveikinimas sukakties proga. Be plungiškių meilės, kolektyvas yra apdovanotas aukščiausiu mėgėjų meno įvertinimu – „Aukso paukštės“ nominacija, pelnęs pripažinimą ne tik visoje Lietuvoje, bet ir kitose pasaulio šalyse.

Kolektyvą sveikino Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis, liaudiškų šokių kolektyvų vadovai iš Gargždų, Mažeikių ir kitų miestų, vadovėms puokštes gėlių dovanojo kolektyvo absolventai, esami studentai ir visi ,,Mažojo Suvartuko“ šokėjai. Didžiuojamės, kad kolektyvo vadovių ir narių dėka yra ugdoma meilė liaudies šokiui, užtikrinama jų sklaida, išliekamumas ir populiarinimas.

VII partizanų dainų šventė

Gegužės 17 d. vyko VII partizanų dainų šventė, skirta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai paminėti, bei tremtinių, politinių kalinių mišraus choro ,,Tėvynės ilgesys“ kūrybinės veiklos 25-erių metų jubiliejui paminėti skirtas koncertas. Renginyje dalyvavo tremtinių ir politinių kalinių mišrūs chorai iš Gargždų, Jurbarko, Kuršėnų, Mažeikių ir Plungės choras ,,Tėvynės ilgesys“ (vadovė Agnietė Lizdenytė). Koncerte taip pat pasirodė A. Jucio pagrindinės mokyklos ir Alsėdžių gimnazijos moksleiviai. Tremtinių ir politinių kalinių mišrų chorą ,,Tėvynės ilgesys“ garbaus jubiliejaus proga sveikino Seimo narys Jurgis Razma, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis ir kiti garbūs svečiai.

Organizatoriai džiaugiasi, kad jų renginiai susilaukė didelio plungiškių ir miesto svečių dėmesio, ir pažada dar ne kartą pakviesti į įvairaus pobūdžio ir skirtingų žanrų kultūrinius renginius.

Plungės kultūros centro informacija

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top