Pradinis / Šeima ir sveikata / Prasidėjęs sezoninis gripas negailestingai pakerta vaikus

Prasidėjęs sezoninis gripas negailestingai pakerta vaikus

Kauno klinikinės ligoninės medikai teigia, kad prasidėjęs sezoninis gripas negailestingai pakerta vaikus. „Gripas ir kiti virusai pastaruoju metu išties vis dažniau į patalą guldo vaikus. Mūsų skyrius šiomis dienomis yra perpildytas“, – aiškino Kauno klinikinės ligoninės Vaikų ligų II skyriaus vedėja Dalia Steponavičienė.

Antradienį skyriuje dėl gripo ir kitų virusinių infekcijų buvo paguldyti 62 vaikai, trečiadienį – 59. Ketvirtadienio ir penktadienio duomenimis, skyriuje gydėsi 53 nepilnamečiai. „Šiuo metu tyrimais jau yra patvirtinta arti dešimties gripo atvejų, ir visi jie ūmūs. Netrukus gausime ir kitų tyrimų rezultatus, bet įtariame, kad gripo atvejų bus daugiau. Be to, klinikiniai tyrimai jau patvirtino, kad keturiais atvejais virusiniai susirgimai komplikavosi į pneumoniją (plaučių uždegimą)“, – pasakojo gydytoja D. Steponavičienė.

Paklausta, ar buvo bent vienas atvejis, kai gripu susirgo skiepytas nuo gripo vaikas, gydytoja atsakė neigiamai. „Kiek klausėme tėvų, visi jie sakė, kad vaikų neskiepijo“, – pabrėžė D. Steponavičienė.

Pasak jos, net jei gripas pakerta paskiepytą pacientą, išvengiama sunkių komplikacijų ir gripu persergama greičiau. Tyrimų rezultatai rodo, kad šiuo metu Kaune siaučia gripo viruso A potipis.

Šiųmečio gripo pagrindiniai simptomai – karščiavimas, nuovargis, silpnumas, viršutinių kvėpavimo takų kataro požymiai, kosulys. „Ypač pabrėžčiau silpnumą, nes tie vaikai, kurie pateko pas mus, nori kuo greičiau atsigulti į lovą“, – teigė gydytoja D. Steponavičienė.

Medikai teigia, kad kol kas nebuvo atvejo, kai dėl sunkios būklės gripas būtų paguldęs bent vieną vaiką į Vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyviosios terapijos skyrių.

Pajutus pirmuosius gripo simptomus, gydytojai pataria vengti žmonių susibūrimo vietų, kad liga nebūtų platinama. Patariama nevesti vaikų į darželį, nelankyti mokyklos. Jei temperatūra aukštesnė nei 38,5 laipsnio, ją reikia numušti paracetamoliu arba ibuprofenu, gerti daug skysčių. Jeigu būklė negerėja 2–3 dienas, reikia vėl kreiptis į šeimos gydytoją, kuri galbūt nusiųs pacientą į ligoninę.

VšĮ Kauno klinikinės ligoninės informacija

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top