Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»Aktualijos»Prezidentė apdovanojo valstybei nusipelniusius žmones
Aktualijos

Prezidentė apdovanojo valstybei nusipelniusius žmones

Komentarų: 02 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

Pirmadienį, liepos 6 d., Valstybės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje Lietuvos valstybės ordinais ir medaliais Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo 27 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius. Už ryžtą gelbstint žūvančius žmones Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanoti 4 Lietuvos piliečiai.

Pasak Prezidentės, nuo pat savo valstybingumo ištakų Lietuva yra stipri todėl, kad nuolat atsinaujina. Tai – nuopelnas žmonių, kuriuos įkvepia mūsų šalies istorija, o lietuviškumas skatina kurti, veikti ir nelikti abejingus, kai kalbama apie Lietuvą. Jie nusipelno nuoširdaus mūsų dėkingumo ir pagarbos.

Pasak šalies vadovės, Liepos 6-ąją lenkiamės Tėvynės gynėjams, paaukojusiems gyvenimą svajonei, kurios daugelis neišvydo, – Lietuvos nepriklausomybei. Laisvės kovotojų atminimas mūsų šalyje visada bus šventas. Dėkojame ištikimiems ir profesionaliems šalies kariams, kurie budi mūsų laisvės ir demokratijos sargyboje. Taip pat vertiname Lietuvos draugus užsieniečius, kuriems Lietuvos saugumas ir pažanga yra tapę gyvenimo misijos dalimi.

Prezidentės dekretu apdovanojimai skirti Martynui Kliausiui­Tautvydui, aktyviam ginkluoto antisovietinio pasipriešinimo dalyviui ir pirmajam partizanų Jungtinės Kęstučio apygardos Genio rinktinės vadui, žuvusiam 1946 metais. Po mirties apdovanojimas taip pat suteikiamas Algimantui Andreikai, neginkluoto antisovietinio pasipriešinimo dalyviui, buvusiam politiniam kaliniui ir disidentui. Už šalies saugumo stiprinimą apdovanoti Lietuvos kariuomenės karininkas, komandoras Giedrius Premeneckas ir Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų štabo viršininkas, generolas Raymondas T. Odierno.

Pasak Prezidentės, kuriant Lietuvos valstybę svarbus yra mokslo ir meno žmonių indėlis. Jų dėka išsaugome brangiausią vertybę – lietuvių kalbą, šia kalba kuriame originalią literatūrą, o šiuolaikinė lietuvių kultūra drąsiai skinasi kelią į kiekvieną Lietuvos miestelį bei pasaulio didmiestį.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi apdovanotas Zigmas Zinkevičius, Vilniaus universiteto profesorius, aktyvus lituanistikos ir baltistikos tyrinėtojas bei daugybės knygų ir straipsnių apie lietuvių kalbos istoriją autorius. Už indėlį į lietuvių literatūros kūrybą ir puoselėjimą apdovanojimai skirti literatūrologui Kęstučiui Valentinui Nastopkai, rašytojams Sigitui Parulskiui ir Giedrai Radvilavičiūtei (Subačienei).

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi apdovanotas filosofas, idėjų istorikas, aktyvus žmogaus teisių ir pilietinių laisvių gynėjas Leonidas Donskis.

Apdovanojimai taip pat skirti žurnalistui Rytui Staseliui, kinotyrininkei Gražinai Arlickaitei, aktorei Ilonai Balsytei, televizijos ir kino režisierei Reginai Komžienei, gamtininkui Selemonui Paltanavičiui, teisininkui Vytautui Mizarui, Sigitai Maslauskaitei-Mažulienei ir kitiems tradicijas puoselėjantiems bei šalį garsinantiems Lietuvos žmonėms.

Už drąsą, sumanumą ir ryžtą gelbstint žūvančiuosius apdovanoti Darius Navalinskas iš Biržų, Arūnas Siminauskas ir Stanislovas Vobolevičius iš Šilutės rajono bei Tomas Šaparnis iš Marijampolės.

Prezidentė palinkėjo apdovanojimus pelniusiems žmonėms ir toliau visomis išgalėmis stiprinti ir puoselėti valstybę.

Prezidentės spaudos tarnybos inf.

R. Dačkaus nuotr.

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisMantas Zakarka: „Už savo valstybę kovojame kiekvieną dieną“
Kitas straipsnis Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas

Susiję straipsniai

Laimingo gyvenimo formulė: dirbi 6 mėnesius – 6 mėnesius ilsiesi?

17 kovo, 2026

Patvirtintas 2026 metų Kauno biudžetas ir strateginis veiklos planas: didžiausios investicijos – švietimui, socialinėms paslaugoms ir infrastruktūrai

24 vasario, 2026

Elektromobilių rinka auga, o dyzelis traukiasi į paraštes

11 vasario, 2026
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

Pastaba
Mūsų Turinyje gali būti nuorodų į trečiųjų šalių turinį, trečiųjų šalių šaltinius, ar reklamos užsakovų turinį, už kurį mes neprisiimsime jokios atsakomybės. Nuoroda iš mūsų Turinio ar su Turiniu susijusių kitų Paslaugų į Trečiųjų šalių susietą turinį nereiškia, kad mes pritariame tokiam turiniui. Trečiųjų šalių tinklapiuose gali būti informacijos, su kuria mes nesutinkame, taip pat žalingos informacijos. Mes neteikiame jokių garantijų ar pareiškimų dėl Trečiųjų šalių susieto turinio. Už visą informaciją, kurią galite pasiekti per nuorodas į kitus tinklapius, atsako tik tie, kas pateikė tą turinį, ir jūs naršote ar naudojatės tokiu turiniu išimtinai savo rizika.
Nuorodos

lietuve.lt

 

© 2026 Žurnalas Lietuvė.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.