Pradinis / Renginiai, pramogos / Prezidentė: „Balsių bendruomenės darbštumas ir veiklumas – pavyzdys visai Lietuvai“

Prezidentė: „Balsių bendruomenės darbštumas ir veiklumas – pavyzdys visai Lietuvai“

Vilniaus Balsių bendruomenės įkurtame Mitologiniame parke šeštadienį nuo pat ryto šurmuliavo gyventojai – skambėjo muzika, žmonės žygiavo su ėjimo lazdomis, demonstravo Rytų kovos menus, bėgo Balsių gatvelėmis maratoną, koncertavo. Vyko parodos, buvo prekiaujama savo gamybos saldumynais, suvenyrais. Taip Balsiuose prasidėjo bendruomenės šventė, skirta 25 metų įkūrimo sukakčiai.

„Per 25 metus užauga ir subręsta žmogus, per 25 metus užauga ir duoda vaisių sodas. Per 25 metus kartu su nepriklausoma mūsų valstybe, nepabūgusi sunkumų, augo ir tvirtėjo Jūsų bendruomenė. Šiandien Jūs – viena darni Balsių žydinčio sodo šeima. Man didelė garbė ir džiaugsmas šio iškilaus jubiliejaus proga sveikinti tokią sportišką ir kūrybingą bendruomenę. Jūsų gyvenimas ir veikla tapo pavyzdžiu ir kitoms bendruomenėms už Vilniaus ribų, visoje Lietuvoje. Linkiu sėkmingai ir toliau puoselėti savo aplinką, kūrybingai ugdyti savo atžalas, kurti savas tradicijas ir šventes, o miesto valdžia stengsis padėti įgyvendinti jūsų ateities planus, kurių visada turite“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius, už ilgametį ir nuoširdų darbą Balsių bendruomenės pirmininkui Rimantui Mickai įteikdamas mero padėkos raštą.

Šventėje taip pat apsilankiusi LR sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė įteikė bendruomenei LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo laišką: „Balsių kelias – tai visos Lietuvos kelias. Prieš 25 metus, atgavusi nepriklausomybę, susikūrė mūsų valstybė, prieš 25 metus susikūrė ir Balsių bendruomenė. Darbas, ryžtas ir kantrybė padėjo susitelkti į stiprią bendruomenę. Esate tikri šeimininkai, besirūpinantys savo šeima, bendruomene, mūsų valstybe. Jūsų darbštumas, iniciatyvumas ir kūrybingumas – pavyzdys visai Lietuvai“, – rašoma laiške.

Pasak ilgamečio bendruomenės pirmininko Rimanto Mickos, 2002 metais šioje vietoje tebuvo plynas laukas, o šiandien čia gyvena daugiau nei 10 tūkst. gyventojų, iš kurių – apie 20 proc. vaikų, apie 800 darželinukų.

Balsiai yra gavę Metų bendruomenės apdovanojimą, 2010 m. tapo respublikinio konkurso „Darni aplinka“ ir Nacionalinio bendruomenių konkurso „Tikime laisve“ finalininkais ir nugalėtojais, 2008 m. įkūrė Mitologinį parką. Jame rengiami tarptautiniai granito skulptūros simpoziumai. Teritorijoje įrengtos krepšinio aikštelės, lauko treniruoklių kompleksas, vaikų žaidimų aikštelės, rengiamos vaikų vasaros poilsio stovyklos ir kt.

Bendruomenės ateities planuose – vaikų darželio, daugiafunkcio centro su sveikatingumo, sporto salėmis ir baseinu statybų projektai.

Vilniaus m. sav. inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top