Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»Aktualijos»Prezidentė susitiko su NATO atstovais
Aktualijos

Prezidentė susitiko su NATO atstovais

Komentarų: 02 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su NATO Parlamentinės Asamblėjos NATO partnerysčių pakomitečio delegacija, vadovaujama įtakingo Vokietijos politiko Karlo Lamerso. Susitikime aptarta geopolitinė situacija, regiono saugumo iššūkiai, NATO gynybos stiprinimas ir Aljanso santykiai su valstybėmis partnerėmis – Suomija, Švedija, Ukraina ir Gruzija.

Šalies vadovės teigimu, NATO sėkmingai įgyvendina Varšuvos viršūnių susitikime sutartas  atgrasymo priemones – Baltijos valstybėse ir Lenkijoje sparčiai  dislokuojami priešakinių pajėgų koviniai batalionai. Toks batalionas, vadovaujamas Vokietijos, jau yra atvykęs į Lietuvą. Tačiau, pasak Prezidentės, būtina toliau stiprinti Aljanso gynybą.

Lietuvos vadovė pabrėžė, jog stiprus, vieningas ir greitai reaguoti pasirengęs NATO yra  bendras interesas. Todėl būtina spartinti Aljanso sprendimų priėmimą, daugiau galios suteikiant NATO karinių pajėgų vadui Europoje. Nuolatos atnaujinti gynybos planus Baltijos valstybėms. Rasti sprendimus, kurie užkirstų kelią galimai karinei regiono izoliacijai. Formuoti regioninę oro gynybą.

Prezidentės teigimu, Rusijos grėsmei neslopstant ir tebesitęsiant geopolitinei įtampai, Europos pareiga – daugiau investuoti į savo saugumą ir nuosekliai didinti gynybos finansavimą, kad kuo greičiau būtų pasiektas NATO sutartas įsipareigojimas – 2 % nuo valstybės BVP.

Pasak šalies vadovės, labai svarbu, kad stiprindama savo saugumą Europos Sąjunga ne dubliuotų, o, kur reikia, papildytų NATO. Ypač tokiose srityse,  kaip kova su hibridinėmis grėsmėmis, kibernetinėmis atakomis bei propaganda.

Susitikime kalbėta ir apie NATO bendradarbiavimą su valstybėmis partnerėmis. Prezidentė pabrėžė, jog neutralios valstybės Suomija ir Švedija yra neatsiejama regiono gynybos dalis, todėl būtina rengti kuo daugiau bendrų pratybų, gerinti karinių dalinių tarpusavio sąveiką ir keistis informacija.

Valstybės vadovė taip pat pabrėžė, jog atvira NATO narystės perspektyva Gruzijai ir Ukrainai yra reikšmingas veiksnys siekiant stabilumo visame Rytų Europos regione. Būtina stiprinti Aljanso bendradarbiavimą su šiomis valstybėmis, gerinti jų karinių pajėgų sąveikavimą su NATO pajėgomis, padėti su Rusijos agresija kovojančiai Ukrainai reformuoti savo kariuomenę. Pasak Prezidentės, NATO labai vertina Gruzijos indėlį į bendras Aljanso operacijas.

Prezidentės spaudos tarnybos inf.

R. Dačkaus nuotr.

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisAstravo atominė elektrinė ir Lietuvos užsienio politika: ar atsibudome tik šiandien?
Kitas straipsnis Ar Lietuvoje turėtų būti įvesta karo prievolė ir moterims?

Susiję straipsniai

Laimingo gyvenimo formulė: dirbi 6 mėnesius – 6 mėnesius ilsiesi?

17 kovo, 2026

Patvirtintas 2026 metų Kauno biudžetas ir strateginis veiklos planas: didžiausios investicijos – švietimui, socialinėms paslaugoms ir infrastruktūrai

24 vasario, 2026

Elektromobilių rinka auga, o dyzelis traukiasi į paraštes

11 vasario, 2026
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

Pastaba
Mūsų Turinyje gali būti nuorodų į trečiųjų šalių turinį, trečiųjų šalių šaltinius, ar reklamos užsakovų turinį, už kurį mes neprisiimsime jokios atsakomybės. Nuoroda iš mūsų Turinio ar su Turiniu susijusių kitų Paslaugų į Trečiųjų šalių susietą turinį nereiškia, kad mes pritariame tokiam turiniui. Trečiųjų šalių tinklapiuose gali būti informacijos, su kuria mes nesutinkame, taip pat žalingos informacijos. Mes neteikiame jokių garantijų ar pareiškimų dėl Trečiųjų šalių susieto turinio. Už visą informaciją, kurią galite pasiekti per nuorodas į kitus tinklapius, atsako tik tie, kas pateikė tą turinį, ir jūs naršote ar naudojatės tokiu turiniu išimtinai savo rizika.
Nuorodos

lietuve.lt

 

© 2026 Žurnalas Lietuvė.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.