Pradinis / Aktualijos / Prezidentės pareiškimas dėl švietimo ir mokslo ministro kandidatūros

Prezidentės pareiškimas dėl švietimo ir mokslo ministro kandidatūros

Gerbiami žiniasklaidos atstovai, brangūs Lietuvos žmonės,

pagal Konstitucijos 84 ir 92 straipsnius ministrus skiria ir atleidžia Respublikos Prezidentas Ministro Pirmininko teikimu.

PrezidentėVakar pavakare gavau Ministro Pirmininko teikimą dėl Vydo Gedvilo skyrimo švietimo ir mokslo ministru. Tačiau dar vakar ryte buvo gautas Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovo pasirašytas, man ir Ministrui Pirmininkui adresuotas raštas, kuriame, vadovaujantis Kriminalinės žvalgybos įstatymo 19 straipsniu, pateikta kriminalinės žvalgybos informacija apie kandidatą.

Ši informacija yra riboto naudojimo, todėl jos turinio atskleisti negaliu. Tačiau pateikti duomenys neleidžia net svarstyti šios kandidatūros teikimo į ministrus.

Neįtikėtina, kad Ministras Pirmininkas, turėdamas tokią svarią informaciją, ryžosi teikti šią kandidatūrą. Aukščiausius skaidrumo reikalavimus kėliau ir kelsiu visiems. Todėl Vydo Gedvilo neskirsiu švietimo ir mokslo ministru.

Lauksiu iš premjero kandidatūros, kurios reputacija nekeltų nė menkiausios abejonės nei specialiosioms tarnyboms, nei visuomenei.

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top