Pradinis / Lietuviai svetur / Prezidentui Valdui Adamkui skirta paroda Čikagoje sukvietė susiburti tauragiškius

Prezidentui Valdui Adamkui skirta paroda Čikagoje sukvietė susiburti tauragiškius

Vasario 22 d. viename iš Čikagos priemiesčių Lemonte, Pasaulio lietuvių centre, įsikūrusioje Lietuvių dailės muziejaus meno galerijoje „Siela“ vyko fotografo Renaldo Malycho parodos „Mano šalies prezidentas“ pristatymas. Jame dalyvavo ir nuotraukų autorius. Tai jau antroji tauragiškio paroda, skirta Prezidentui Valdui Adamkui.

Parodos autorių pristatė galerijos direktorė Asta Zimkus. R. Malychas dirba Tauragės krašto laikraštyje „Tauragės kurjeris“, jis yra profesionalus fotografas, priklauso Lietuvos spaudos fotografų klubui, Lietuvos fotomenininkų sąjungai, Tauragėje veikiančiam bendraminčių klubui „Fotojūra“.

Fotografas papasakojo, kaip gimė idėja sukurti šią parodą. Jam kartu su kitais žurnalistais teko lydėti V. Adamkų į keliones jo prezidentavimo metu, įamžinti mūsų šalies vadovo susitikimus. Žurnalistai turėjo galimybę apsilankyti vietose, kuriose paprastai nesilanko turistai – tų šalių prezidentūrose, karalių rūmuose ir pan. Skrendant namo V. Adamkus ateidavo pas žurnalistus pasidalyti vizito įspūdžiais ir pabendrauti. R. Malychas džiaugiasi turėjęs unikalią galimybę iš arti pamatyti, kaip buvo vystoma užsienio politika. Jam kilo mintis, jog Prezidento vizitai ir jų užkulisiai verti atskiros parodos, ir juos norėjęs parodyti kuo daugiau žmonių. Taip 2007 metais gimė pirmoji paroda „Kur baigiasi Europa?“, jos atidaryme dalyvavo ir Prezidentas Valdas Adamkus. Artėjant buvusio šalies vadovo 90 metų jubiliejui fotografas dar kartą peržiūrėjo vizitų nuotraukas ir iš anksčiau nerodytų nuotraukų paruošė antrąją parodą „Mano šalies Prezidentas“. Joje pristatomos nuotraukos iš oficialių vizitų Ispanijoje, Turkijoje, Gruzijoje, Armėnijoje, Azerbaidžane, Rumunijoje.

Ši paroda buvo eksponuojama Lietuvos Respublikos Seime, vėliau keliavo po Lietuvą.

Tauragiškiai

Mintis ją atvežti į Čikagą, kur Valdas Adamkus praleido nemažai laiko, fotografui kirbėjo jau seniai. R. Malychas sako, kad pagaliau tai pavyko padaryt dėka jo pažįstamų tauragiškių, dabar gyvenančių Jungtinėse Valstijose. Tad neatsitiktinai į parodos atidarymą susirinko gražus būrys iš Tauragės kilusių ar ten anksčiau gyvenusių – kai kurie iš jų buvo pažįstami, kai kurie turėjo progą susipažinti ir pabendrauti vakaro metu. Tokiu susitikimu pasidžiaugė iš Niu Heiveno į Čikagą atskridusi tauragiškė Sigita Šimkuvienė, padėjusi pasirūpinti parodos atgabenimu šiapus Atlanto. Ji pristatė dar vieną vakaro svečią – operos solistą Liudą Mikalauską. Šis tauragiškis, atskridęs į Čikagą kartu su kitais roko operos „Priesaika“ atlikėjais, visų širdis sušildė padainavęs keletą lietuvių autorių dainų. Sustoję nusifotografuoti tauragiškiai buvo maloniai nustebinti – Diana Aleknaitė išskleidė šia proga atsineštą Tauragės vėliavą. Ši tapo gražiu mus vienijančios bendrystės – kad ir kur būtume – simboliu…

Paroda „Mano šalies prezidentas“ galerijoje „Siela“ bus eksponuojama iki kovo 8 d., vėliau planuojama ją pristatyti kituose JAV miestuose.

Loreta Timukienė

Neilo Montvilo nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top