Pradinis / Interjeras / Retro interjeras – kūrybingiems ir praktiškiems

Retro interjeras – kūrybingiems ir praktiškiems

Šie metai, pasak interjero specialistų, skirti pažvelgti atgal ir pabandyti atrasti praeities sąsajas su dabartiniu technologijų pavergtu pasauliu. Dėl šios priežasties didelio dėmesio vėl sulaukė ir retro interjero stilius. Jis šiuolaikiškiems žmonėms suteikia galimybę namų aplinkoje suderinti modernius akcentus su paveldėtomis ar sendaikčių turguje rastomis detalėmis, taip sukuriant jaukų ir savitą interjerą. Kaip ir kokius elementus derinti tarpusavyje, kad namai išliktų patogūs ir stilingi?

Retro neturi ribų

6–7 praėjusio amžiaus dešimtmetyje vyravęs interjeras – žaismingas ir labai ryškus, tad kūrybingiems namų šeimininkams šis stilius suteikia daug laisvės eksperimentuoti. Tik to dažnai ir tereikia norint suderinti modernumą su praėjusių dešimtmečių elementais. Tai gali būti pagalvėlės, minkšti, „gauruoti“ kilimai, lavos lempa ar pamiršti užuolaidų audiniai. Patarimų, kaip su moderniu interjeru suderinti retro stiliaus užuolaidas, klausėme Domus Lumina langų uždangų specialistų. Pasak jų, užduotis visai nesudėtinga, viskas, ko reikia, – tai kūrybinis mąstymas ir gebėjimas praktiškai pritaikyti skirtingus elementus.

Patarimai norintiems namams suteikti daugiau retro žavesio

Retro elementai interjerui suteikia ne tik žaismingumo, bet ir savito temperamento, skatina pažvelgti į senus, nenaudojamus daiktus naujai. Sprendimas suderinti retro elementus, rastus sendaikčių turguje ar giminaičių namo palėpėje, su šiuolaikišku namų interjeru taip pat prisideda prie ekologijos vertybių puoselėjimo.

Drąsiai derinkite skirtingas tekstūras

Neturintys patirties interjero kūrimo srityje dažnai baiminasi „perspausti“ ir išbalansuoti harmoningą interjerą, tad bando rinktis panašius, tarpusavyje aiškiai derančius akcentus. Siekiant retro stiliaus įspūdžio, derinti tarpusavyje leidžiama beveik viską: nuo švelnaus vinilo, puošiančio grindis, velvetinių užuolaidų iki minkštų ir pūkuotų pagalvėlių ar languoto kilimo.

Kalbinti „Domus Lumina“ ekspertai akcentavo, kad aksominės, sunkios naktinės užuolaidos, paveldėtos iš prosenelės, gali suteikti išraiškingumo minimalistiniam interjerui, tad bijoti suklysti čia neverta. Be to, užuolaidos yra vienas iš lengviausių pasirinkti ir praktiškiausių interjero elementų. Norint stipraus efekto, tačiau neturint galimybių gauti naudotas užuolaidas, jas galima tiesiog pasisiūti iš naujo audinio. Tinkamai parinkti audiniai gali palikti ne mažiau žavų įspūdį.

Nesibodėkite ryškių spalvų

Siekiant moderniam interjerui suteikti retro elementų, vienas paprasčiausių būdų – papuošti namus ryškiomis, retro stiliui priskiriamomis spalvomis. 6–7 dešimtmetyje populiariausiomis buvo laikomos avokado žalumo, garstyčių geltonumo spalvos, taip pat baltos, juodos ir raudonos deriniai. Prislopintos žalios spalvos krėslai, baltos sienos, juodas stalas ir raudonos užuolaidos – tik vienas iš nestandartinių retro interjero pavyzdžių. Norintiems išraiškingų užuolaidų audinių namams rekomenduojama užsukti į „Domus Lumina“ salonus. Specialistai pažadėjo, kad kiekvienam ras poreikius atitinkantį langų uždangų variantą.

Restauruokite senus baldus

Paveldėti senoviniai baldai gali atgyti naujomis spalvomis ir būti tokie pat funkcionalūs. Kartais viskas, ko reikia, – sutvirtinti seno krėslo varžtus, sukalti kelias vinis ir pakeisti išblukusius baldo apmušalus. Toks variantas dažnai yra daug pigesnis nei naujų baldų pirkimas, o išskirtiniu dizainu pasižymintys baldai suteikia namams savitumo. Senovinio dizaino krėslai ypač vertinami interjero specialistų, be to, jie idealiai papildo skandinavišką, modernų būstą. Juk senų baldų atnaujinimas – tai praktiškas stilingų elementų pritaikymas saviems poreikiams.

Išpuoškite langus

„Domus Lumina“ specialistai neapsisprendžiantiems, kaip namams suteikti daugiau retro įvaizdžio, rekomenduoja pradėti nuo paprasčiausių dalykų – langų. Juos papuošti nesudėtinga, o tinkamai pasirinkti audiniai kardinaliai pakeičia visą patalpos stilių. Retro stiliui išryškinti tinka ne tik storas aksomas, bet ir plonesni audiniai, išpuošti abstrakčiais ornamentais, linijomis. Vienas geriausių variantų – pasikartojantys geometriniai raštai. Norint išlaikyti harmoniją, siūloma derinti audinių spalvas prie kitų interjero elementų, pavyzdžiui, baldų apmušalų ar kilimų. Originalus sprendimas – fotoroletai. „Domus Lumina“ yra paruošusi išskirtinę retro fotoroletų kolekciją – ją rasite čia.

Atnaujinkite sienų dizainą

Norintiems kardinalaus pokyčio vietoje dabar jau standartiniu variantu laikomo sienų dažymo siūloma rinktis tapetus. Galima ištapetuoti tik vieną ar dvi kambario sienas, tačiau šiuo atveju drąsinama rinktis išraiškingesnius raštus ir ornamentus. Jie taip pat gali suteikti patalpai daugiau žaismingumo, estetikos.

Retro interjeras skatina pažvelgti į senovinius daiktus ir interjero elementus kitu kampu, atrasti kitokius jų panaudojimo būdus ir vietą šiuolaikiškuose namuose. Daugeliu atvejų pasirinkus subtilius senovinius elementus interjerui suteikiama daugiau savitumo, be to, dažnai ir sutaupoma. Tai stilinga, o svarbiausia – tikrai patogu ir praktiška.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top