Pradinis / Lietuviai svetur / Rogalando lietuviai nuotaikingai ir tautiškai paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį

Rogalando lietuviai nuotaikingai ir tautiškai paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį

Kovo 8 dienos popietę „Bore“ mokyklos  („Bore skule“) salėje, papuoštoje Lietuvos valstybine, istorine ir Rogalando lietuvių bendrijos vėliavomis, vyko Rogalando lietuvių bendrijos organizuota Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio šventė ir metinis narių susirinkimas.

Šventę vedė Rogalando vaikų ir laisvalaikio centro „Draugystė“ mokytoja Jūratė Talačkaitė. Ji supažindino su šia lietuviams brangia ir Europai svarbia data. Šventinę programą Lietuvos himnu pradėjo tautine atributika pasipuošęs Rogalando lietuvių bendrijos mišrus choras „Oktava“, o prie jo giedodami prisijungė ir visi susirinkusieji. Sveikinimo žodį tarė Rogalando lietuvių bendrijos pirmininkas Saulius Trepekūnas. Toliau skambėjo choro „Oktava“, vadovaujamo Kristinos Janušauskės, atliekamos dainos apie Lietuvą. Padedamos „Oktavos“ choristų, laikydamos geltoną saulę, žalią rūtą ir raudoną širdį, dainuodamos dainos „Brangiausios spalvos trys“ priedainį, savo indėlį įnešė ir mažosios „Draugystės“ auklėtinės. Visi žaidė nuotaikingą žaidimą-šokį „Aguonėlė“.

Šiai iškiliai progai skirtomis dainomis džiugino tautiniais rūbais pasipuošęs Rogalando lietuvių bendrijos ansamblis „Šeimyna“, vadovaujamas Gintauto Skiudulo. Lietuvių liaudies šokius šoko Rogalando lietuvių bendrijos lietuvių liaudies šokių kolektyvas „Jorė“, vadovaujamas Inetos Trepekūnės. Taip pat sau akompanuodamas gitara dainavo Rimantas Dzimisevičius.

Vėliau vyko metinis Rogalando lietuvių bendrijos (RLB) narių susirinkimas. Susirinkimui vadovavo Julius Berger, su metų veikla ir planuojamu biudžetu supažindino Saulius Trepekūnas, finansinę ataskaitą pristatė bendrijos finansininkė Lina Mikšytė. Susirinkimo metu buvo patvirtinta nauja RLB valdyba.

Po susirinkimo kolektyvai drauge fotografavosi, RLB šventės dalyvius vaišino kava, arbata, šakočiais, grybukais. Ant stalų puikavosi lietuviška duona, suktiniai, vištiena ir kiti patiekalai. Vaišindamiesi žmonės dar ilgai dalijosi šventės įspūdžiais, aptarė ateities idėjas ir planus, bendravo su draugais ir pažįstamais.

Renginį filmavo Julius Berger. 

Parengė Zenonas Mačiulaitis

Nuotraukos Remigijaus Ratkevičiaus ir Juliaus Berger

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top