Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Rudens gėrybių mugė Ignalinoje

Rudens gėrybių mugė Ignalinoje

Ruduo – atokvėpis po didžiųjų vasaros darbų, atgaiva žemdirbių širdims, kai galima pasidžiaugti geru derliumi ir pasilinksminti, maloniai pabendrauti ir savo gražius darbus pristatyti. Spalio 3 d. Ignalinoje surengtoje rudens gėrybių mugėje „Mažas grūdas – didelis vaisius“ gausos ir linksmumo tikrai netrūko: šventinės eitynės, bendras seniūnijų vaišių stalas ir iš įvairių gėrybių sukurtų skulptūrų paroda, išdalyti padėkos raštai bei dovanos, pristatyti seniūnijų meno mėgėjų kolektyvai ir dovanotas Vytauto Šiškausko koncertas. Pagerbti tradicinio konkurso „Metų ūkis 2015“ nugalėtojai. Pasveikinti Janina ir Mindaugas Siniai, Mielagėnų seniūnijos Maldanėnų kaimo ūkininkai, užėmę pirmąją vietą; Jolanta ir Ramūnas Bubniai, Ceikinių seniūnijos Kančiogino kaimo ūkininkai, užėmę antrąją vietą, bei Inga ir Aleksandras Ponomarenkos, Ignalinos seniūnijos Bėčiūnų kaimo ūkininkai, užėmę trečiąją vietą. Visiems įteiktos savivaldybės, ūkininkų sąjungos, Ignalinos kredito unijos ir Dysnos kaimo bendruomenės dovanos. Ūkininkus džiaugsmingai sveikino ir seniūnai, bendruomenių atstovai, bičiuliai. Ignalinos ūkininkai moka savo darbu džiaugtis ir jo vaisiais dalytis. Po šventės rudens gėrybių prikrautos pintinės nuvežtos ir padovanotos Naujojo Daugėliškio ir Didžiasalio globos namams.

Šventė kaip ir pernai pradėta šv. Mišiomis ir gėrybių pašventinimu – padėka Dievui už derlių, sveikatą ir visus gerus dalykus. Ignalinos bažnyčioje susirinko rajono vadovai, svečiai, seniūnai, bendruomenių atstovai, ūkininkai. Šalia altoriaus ant stalų išdėliotose ir gėlėmis, rudeniniais lapais bei vynuogių kekėmis išpuoštose pintinėse puikavosi tai, ką žemdirbiai užaugino daržuose ir soduose, ką pelnė rankų darbu. Aukodamas Mišias už visą rajoną, jo kaimus, bendruomenes ir ūkininkus klebonas Vidas Smagurauskas kalbėjo apie žmogaus darbo svarbą, kvietė džiaugtis jo vaisiais ir nepamiršti, kaip svarbu puoselėti ir prižiūrėti dvasios sodus. Prie altoriaus buvo atnešta ir pašventinta duona, kitos gėrybės.

Po šv. Mišių prie bažnyčios išsirikiavo šventinė eisena, jos priekyje žygiavo Ignalinos muzikos mokyklos pučiamųjų orkestras. Meras Henrikas Šiaudinis ir Ūkininkų sąjungos pirmininkė Marijona Lukaševičienė nešė pašventintą duoną. Už jų rikiavosi seniūnijų atstovai. Gražu buvo žiūrėti į tautiniais kostiumais pasipuošusius, besišypsančius žmones. Rudens gėrybėmis nešini eisenos dalyviai pasitikti Laisvės aikštėje, kur jau vyko mugės prekyba. Žmonės skubėjo įsigyti vaismedžių, krūmų, kitų sodinukų, pirko ūkininkų siūlomus mėsos gaminius, įvairiausius kepinius, vaisius bei daržoves, dairėsi puodynių, rankdarbių, suvenyrų. Aikštės viduryje, aplink fontaną, buvo eksponuojama kūrybingų seniūnijų žmonių sukurtos skulptūros. Ir ko tik čia nebuvo: žvejas su žuvimi, spalvingas gaidys, avinėlis, storas ponas, malūnas ir kitos grožybės iš rudeninių raudonųjų obuoliukų, moliūgų, cukinijų, bulvių, lapų, žolelių… Tiek daug išmonės, širdies šilumos, fantazijos… Ant bendro stalo buvo sudėtos visos seniūnijų suvežtos gėrybės ir pagaminti grūdų patiekalai. Jų užteko ir pasivaišinti, ir artimui paaukoti.

Ignalinos krašto žmones ir svečius pasveikino rajono meras Henrikas Šiaudinis. „Šiandien galime pasidžiaugti puikiomis rudens gėrybėmis ir padėkoti žmonėms už jų darbštumą, už norą gražiai gyventi“, – sakė meras. Pasidžiaugęs geru derliumi, ūkininkų darbštumu ir puikiu oru rajono vadovas visiems linkėjo smagaus pabuvimo kartu.

Visiems ūkininkams pagyrimo žodžių negailėjo Lietuvos ūkininkų sąjungos Ignalinos skyriaus pirmininkė Marijona Lukoševičienė. Ji pasidžiaugė, kad ūkininkams šiemet derlius gausiai užderėjo, aruodai gėrybių pilni. Kaip didžiausią pagarbos ir žemdirbio darbo simbolį merui H. Šiaudiniui ūkininkai padovanojo duonos kepalą ir didelį sūrį, o paskui dar įteikė narvelį su dideliu gražiu triušiu. Svečiai taip pat gavo dovanų – gražiai puoštuose krepšeliuose sukrautų gėrybių.

Ignaliniečius sveikino Europos parlamento narys Bronis Ropė, Seimo narys, kultūros ministras Šarūnas Birutis. Kultūros ministras džiaugėsi matydamas tiek daug žmonių, jų rankomis sukurtų grožybių, išaugintų gėrybių, pagamintų patiekalų. Jis sakė, kad visas šis materialus ir dvasinis turtas ir yra kultūra – mūsų tapatybė, identitetas. B. Ropė linkėjo ūkininkams sumaniai panaudoti Europos Sąjungos paramą, kad ji atneštų naudos kiekvienam kaimui, kiekvienai šeimai. Padėkos raštus ir dovanėles B. Ropė įteikė geriausią pavyzdį rodantiems. Pasveikinti „Paukščių kaimo“ šeimininkai Laima ir Rimantas Rakauskai – už netradicinės pasakos kūrimą; ūkininkai Danguolė ir Zigmantas Kajėnai – už naujovių taikymą, meilę darbui ir gimtajam kraštui; ignaliniečiai Inga ir Dainius Šidlauskai – už grožio idėjų puoselėjimą ir ryšio su gamta paieškas.

Kai jau visi linkėjimai buvo išsakyti ir dovanos buvo išdalytos, prasidėjo muzikinės linksmybės. Kiekviena seniūnija prisistatė su vietos muzikantais. Visiems šventės dalyviams gražia dovana tapo Vytauto Šiškausko koncertas.

Parengė Lina Kovalevskienė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top