Pradinis / Kultūra / Rumšiškėse – jungtinė paroda „Lietuvos kaimo žmonės XX a. 7–8 dešimtmečiuose“

Rumšiškėse – jungtinė paroda „Lietuvos kaimo žmonės XX a. 7–8 dešimtmečiuose“

Lietuvos liaudies buities muziejaus miestelyje, Urmininko name, atidaryta Lietuvos liaudies buities ir Ukmergės kraštotyros muziejų jungtinė paroda „Lietuvos kaimo žmonės XX a. 7–8 dešimtmečiuose“. Šioje parodoje kviečiame susipažinti su įvairiuose Lietuvos kampeliuose muziejininkų sutiktais žmonėmis ir pažiūrėti to laikotarpio gyventojų buitį atspindinčių eksponatų, kuriuos per daug metų surinko ir saugo Lietuvos liaudies buities ir Ukmergės kraštotyros muziejai.

Pokariu Lietuvos kaime gyvenantys žmonės buvo prievarta suvaryti į kolūkius, jų turtas nacionalizuotas. Alga už darbą kolūkyje buvo menka, todėl žmonės turėdavo plušti augindami savo gyvulius ar daržoves, kad galėtų išgyventi. Tai lėmė kasdieninėje buityje naudojamų daiktų specifiškumą.

Lietuvos liaudies buities muziejus šiemet švenčia 50 metų jubiliejų. Per pusę amžiaus surinkta ir į muziejų atgabenta 153 pastatai, daugiau nei 91 000 kilnojamųjų kultūros paveldo vertybių. Vis dėlto intensyviausi eksponatų paieškos darbai vyko 7–8-ajame dešimtmečiuose, kai besikuriančio muziejaus darbuotojai išmaišė Lietuvą ieškodami ekspozicijoms reikiamų objektų. Tokiose ekspedicijose daug kas priklausė nuo sutiktų žmonių geranoriškumo, sutikimo savo buities daiktus ar net sodybos pastatus perduoti muziejui, taip praturtinant jo ekspozicijas.

Paroda bus eksponuojama iki rugsėjo 30 d. Lietuvos liaudies buities muziejuje (L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės).

LLBM inf.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top