Reikės:
200 g margarino arba sviesto
200 g grietinės
2 trynių
3 stiklinių (po 200 ml) miltų
4 valg. š. cukraus
1 arb. š. vanilinio cukraus
1 arb. š. cinamono + 1 valg. š. cukraus (obuoliams pabarstyti)
3–4 vienodo dydžio obuolių (vidutinių)
Gaminimas:
Miltus beriame ant stalo (arba lentos, nes reikės kapoti peiliu), ant viršaus tarkuojame sviestą arba margariną, supilame grietinę, dedame trynius, beriame cukrų ir vanilinį cukrų. Imame peilį, braukiame juo nuo kraštų miltus ir viską kapojame, kol visi produktai susimaišo tarpusavyje. Tada šaltomis rankomis suminkome į tešlą.
Tešlą dalijame į 4 dalis, suvyniojame į maistinę plėvelę ir dedame į šaldytuvą, kad gerai atvėstų (geriausia palikti nakčiai).
Iš šaldytuvo išimame tešlą (jos perminkyti nereikia, nes tešla neturi pernelyg atšilti). Iškočiojame 30 cm skersmens apvalų lakštą. Supjaustome į 12 dalių (trikampiais). Obuolius nulupame, pabarstome cinamono ir cukraus mišiniu (truputį paliekame sausainių pabarstyti). Dedame skiltelę ant platesnio trikampėlio galo ir suvyniojame į ragelį. Jei obuolių skersmuo labai didelis, lakštą galima dalyti į 8 dalis, kad užtektų trikampėlio pločio obuoliui apvynioti.
Pabarstome sausainius likusiu cinamono ir cukraus mišiniu (arba tik cukrumi). Kepame 190 °C orkaitėje apie 20–30 min., kol viršus ima gražiai ruduoti.
Labai skanūs sausainukai. Prieš valgydami leiskite jiems visiškai atvėsti, tuomet jie būna trapesni.
http://aj-receptai.blogspot.lt

