Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»Aktualijos»Savanorystės patirtis – papildoma vertė stojant į universitetus
Aktualijos

Savanorystės patirtis – papildoma vertė stojant į universitetus

Komentarų: 02 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

Savanoriavimas suteikia papildomus 0,25 balo stojant į universitetines studijas Lietuvoje. Šiemet tokia galimybe pasinaudojo 544 asmenys, o tai 67 jaunais žmonėmis daugiau negu 2023 m., kai šia galimybe pasinaudojo 477 jaunuoliai. Daugiausia žmonių 0,25 balo pasinaudojo stodami į Vilniaus universitetą – 191, Lietuvos sveikatos mokslų universitetą – 113, taip pat į Vytauto Didžiojo universitetą – 51.

„Savanorystė yra ne tik svarbus indėlis kuriant visuomenės gerovę, puikus būdas tobulėti, įgyti naujų kompetencijų.  Savanorystė gali prisidėti prie sklandesnio žmogaus karjeros kelio. Dalyvavimas savanoriškoje tarnyboje jaunuoliui gali padėti įstoti į universitetą ar kolegiją – tai įrodo džiuginanti statistika. Taip pat svarbu pabrėžti, kad kompetencijos, įgytos savanorystės metu, yra pripažįstamos ir darbovietėse“, – sako socialinės apsaugos ir darbo viceministras Domantas Katelė.

Jaunimo savanoriška tarnyba yra intensyvi 6 mėnesių trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai vidutiniškai 40 val. per mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą koordinuojančiu mentoriumi, mokosi įveikti sunkumus, apmąstyti patirtį bei įvardyti išmoktus dalykus, suformuluoti tobulėjimo kryptis.

Jaunimo savanoriškos tarnybos programa – galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi.

Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesius tarnybos, įgyja pažymėjimą – dokumentą patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, kompetencijas, tačiau tik 6 mėnesiai nenutrūkstamos tarnybos, kurios metu įgyvendinti visi programos formalieji reikalavimai, suteikia 0,25 balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas Lietuvoje. 

Daugiau informacijos apie Jaunimo savanorišką tarnybą: https://jra.lt/jaunimui/suzinok-daugiau/savanoryste/jaunimo-savanoriska-tarnyba

Didesnės galimybės savanoriauti

Įsigaliojusi nauja savanorių patirtų išlaidų kompensavimo tvarka numato, kad savanoriai galės gauti dienpinigius, patirtos išlaidos galės būti apmokėtos avansu. Galimybė kompensuoti išlaidas avansu padės pritraukti ir mažiau pasiturinčius žmones, kuriems būdavo sudėtinga išlaidas apmokėti iš savo lėšų ir tik paskui gauti kompensaciją. Galimybė mokėti dienpinigius ir pavyzdinė išlaidų kompensavimo tvarka sumažins savanoriškos veiklos administravimo kaštus ir supaprastins patį procesą.

Savanoriškoje veikloje dalyvaujančių žmonių skaičius Lietuvoje nuosekliai auga: nuo 14,6 proc. 2019 m. iki 17,7 proc. 2023 m.

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisVU mokslininkai gavo milijoninį Europos mokslo tarybos finansavimą
Kitas straipsnis Lietuvis pagerino kulinarinį Gineso pasaulio rekordą

Susiję straipsniai

Laimingo gyvenimo formulė: dirbi 6 mėnesius – 6 mėnesius ilsiesi?

17 kovo, 2026

Patvirtintas 2026 metų Kauno biudžetas ir strateginis veiklos planas: didžiausios investicijos – švietimui, socialinėms paslaugoms ir infrastruktūrai

24 vasario, 2026

Elektromobilių rinka auga, o dyzelis traukiasi į paraštes

11 vasario, 2026
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

Pastaba
Mūsų Turinyje gali būti nuorodų į trečiųjų šalių turinį, trečiųjų šalių šaltinius, ar reklamos užsakovų turinį, už kurį mes neprisiimsime jokios atsakomybės. Nuoroda iš mūsų Turinio ar su Turiniu susijusių kitų Paslaugų į Trečiųjų šalių susietą turinį nereiškia, kad mes pritariame tokiam turiniui. Trečiųjų šalių tinklapiuose gali būti informacijos, su kuria mes nesutinkame, taip pat žalingos informacijos. Mes neteikiame jokių garantijų ar pareiškimų dėl Trečiųjų šalių susieto turinio. Už visą informaciją, kurią galite pasiekti per nuorodas į kitus tinklapius, atsako tik tie, kas pateikė tą turinį, ir jūs naršote ar naudojatės tokiu turiniu išimtinai savo rizika.
Nuorodos

lietuve.lt

 

© 2026 Žurnalas Lietuvė.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.