Pradinis / Augalų pasaulis / Senjorų diena VDU Kauno botanikos sode

Senjorų diena VDU Kauno botanikos sode

Saulėtą spalio 8 dieną Kauno senjorai rinkosi VDU Kauno botanikos sode. Čia jiems vyko nemokama ekskursija. Susirinkusieji ne tik sužinojo įdomių istorijos faktų, pamatė retų ir ypatingų savybių turinčių augalų, bet ir uostė ar net ragavo sode užaugusių uogų bei vaisių.

„Nors labai mėgstu gamtą, į Botanikos sodą atvykstu per retai. O čia juk taip gražu! Todėl labai džiaugiuosi, kad buvo surengta ši be galo įdomi ekskursija“, – sakė Loreta Borisovaitė. Ir kiti susirinkusieji aikčiojo ragaudami gausybę vitamino C turinčias sedulos uogas, uostydami karamele kvepiančius japoninio puošmedžio lapus, iš rankų į rankas leisdami sodo oranžerijoje užaugintos papajos vaisių.

„Labai džiaugiuosi, kad šį gražų senjorų mėnesį atvykome į botanikos sodą. Pasidžiaugėme nuostabiomis rudens spalvomis, įspūdingu gamtos grožiu, vienas kitu“, – sakė renginio organizatorė, Kauno miesto senjorų tarybos narė, Naugardiškių bendruomenės atstovė Antanina Skaudžiuvienė. Apie iniciatyvą sužinojusi ir čia kartu su Dainavos dienos centro senjorais atvykusi Kauno miesto socialinių paslaugų centro ergoterapeutė Vida Baranauskaitė džiaugėsi, kad gali praskaidrinti centre besilankančiųjų kasdienybę – parodyti biblinius, legendomis apipintus augalus, pasidžiaugti plačia spalvų gama.

Ekskursijų vadovė Edita Braun senjorams atskleidė ne vieną įdomią detalę. Didžioji dalis nežinojo, kad dvaro rūmuose gyvenantis grafas Juzefas Godlevskis unikaliai įsiamžino – sodo tvenkiniai yra iškasti pagal grafo inicialų formą. Susirinkusieji aplankė naują įspūdingą vietą, kurioje auga mamutmedis. Storas jo kamienas ateityje primins mamuto koją. Keliaudami į oranžeriją senjorai pasigrožėjo kuriamu rožynu – jame puikuojasi ir retų, istorinių veislių atstovės, pavyzdžiui, atvežtos XII a. į Persiją vykstančių kryžiuočių. Tikrasis rožyno grožis atsiskleis dar po kelerių metų – tada šimtai jau sustiprėjusių rožių žavės tiek sodo lankytojus, tiek kolekcininkus.

VDU Kauno botanikos sodo inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top