Pradinis / Renginiai, pramogos / Šiauliuose – dviguba šventė

Šiauliuose – dviguba šventė

Liepos 6-oji šiemet šiauliečiams buvo dviguba šventė: tai ne tik Valstybės, bet ir VI tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ atidarymo diena. Nuo pat ryto mieste vyko šventiniai renginiai, jiems kojos nepakišo net popiet prapliupęs lietus.

12 val. Prisikėlimo aikštėje įvyko iškilminga Lietuvos Respublikos vėliavos pakėlimo ceremonija ir koncertas „Mūsų Lietuva“, kuriame dalyvavo folkloro ansambliai iš visos Lietuvos. Visą dieną prie P. Višinskio paminklo praeiviai galėjo pasigrožėti išskirtine floristine kompozicija – karūna karaliui Mindaugui. Planuojama, kad ją šiauliečiai ir miesto svečiai galės išvysti dar visą šią savaitę.

Iškilmingas „Saulės žiedo“ atidarymas

Nors apniukęs dangus nežadėjo nieko gero, tačiau tai nesutrukdė įvykti VI tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ dalyvių eisenai miesto bulvaru ir iškilmingam šventės atidarymui.

Dar neprasidėjus eisenai jau buvo galima išgirsti traukiamas dainas, mušamus būgnus ir skambančius neįprastus muzikos instrumentus. Savo šokius skambant muzikai suskubo rodyti turkų kolektyvas, nesulaukęs net koncerto pradžios. Kol vadovai ir organizatoriai derino eisenos pradžią, vienas iš lietuvių kolektyvų suprato neturįs Lietuvos vėliavos. Paklaustas apie šią situaciją, vienas narys sakė: „Vėliava nebūtina – trispalvė yra kiekvieno mūsų širdyse.“

Eisenai pajudėjus jos priekyje buvo iškilmingai nešama „Saulės žiedo“ vėliava, ją sekė šventės organizatoriai, Šiaulių miesto pučiamųjų orkestras ir visi šventės dalyviai. Kiekvienas kolektyvas bandė savaip pristatyti savo kultūrą ir šalį. Lenkai kerėjo savo tautiniais kostiumais, rusai – savo šokiais ir šypsenomis, vengrų merginos visą kelią žingsniavo su stikliniais buteliais ant galvų. Nors latvių buvo tik trys, jie savo muzikalumu nenusileido gausesniems kolektyvams. Bet, žinoma, didžiausių ovacijų sulaukė egzotiškieji Kosta Rikos atstovai, kurie savo šypsenomis ir merginų sijonų mostais užbūrė ne vieną. Šventinei eisenai atkeliavus iki pagrindinės scenos prasidėjo atidarymo koncertas.

Atidarymo renginyje – garbingi svečiai

Iškilmingame „Saulės žiedo“ atidaryme dalyvavo konkurso-festivalio organizatoriai, komisijos nariai, valdžios atstovai. Tarp svarbiausių renginio svečių – tarptautinės liaudies meno organizacijos IOV vykdomasis sekretorius Vidurio ir Rytų Europai prof. Wieslaw Krajka, IOV Lenkijos nacionalinės sekcijos direktorė prof. Anna Brzozowska-Krajka, Tarptautinės šokių festivalių federacijos FIDAF viceprezidenas H. Gurhanas Ozanoglu.

„Šiauliai – festivalių miestas. Nors viskas telkiasi didžiuosiuose Lietuvos miestuose, smagu, kad renginiai persikelia į mažesnius regionų centrus“, – sveikinimo žodį tarė LR kultūros viceministras Romas Jarockis. Jam pritarė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. „Tegul šokiai ir dainos padės geriau pažinti kitas kultūras ir papročius, o festivalio renginiai sujungs nuoširdžiai draugystei“, – sakė meras.

Kartu su viso pasaulio lietuviais giedojo Lietuvos himną

Oficialią dalį užbaigė muzikologė Zita Kelmickaitė. Ji surengė neplanuotą repeticiją ir padainavo „Šių naktelį, per naktelį“. 21 valandą, kaip jau įprasta, buvo giedamas Lietuvos himnas. „Tai labai graži tradicija, kai vieną dieną ir vienu metu viso pasaulio Lietuviai gieda savo tautinę giesmę. Pats ne kartą esu tai daręs būdamas užsienyje, ir yra be galo gera žinoti, kad tuo metu, kad ir kur būtume, esame vieningi“, – teigė konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ organizacinio komiteto vadovas Zenonas Ripinskis.

Konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ vyks iki liepos 11 d. Bus galima dalyvauti ne tik koncertuose, bet ir egzotiškų šokių pamokose, masiniame „Saulės žiedo“ šokyje, meno ir kultūros nakties renginiuose bei daugybėje kitų renginių.

Edvardo Tamošiūno, Kosto Abromavičiaus, Rolando Parafinavičiaus nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top