Pradinis / Interjeras / Sienų plytelės ir jų klijavimas: 3 svarbiausios taisyklės

Sienų plytelės ir jų klijavimas: 3 svarbiausios taisyklės

Sienų plytelės – puikus apdailos pasirinkimas, pasižymintis universalumu, praktiškumu ir ilgaamžiškumu. Plytelių apdaila nereikalauja sudėtingos priežiūros, be to, ji atrodo dailiai bei stilingai. Sienų plytelės yra tinkamos pačioms įvairiausioms patalpoms ir erdvėms, leidžia kurti išskirtinius interjero sprendimus ir namų aplinkai suteikti unikalaus žavesio.

Tinkamos sienų plytelės

Tam, kad sienų plytelės atitiktų jūsų lūkesčius ir ilgai bei sėkmingai tarnautų, svarbu tinkamai jas pasirinkti. Plytelių įvairovė yra neįtikėtinai didelė: skiriasi jų savybės, formos, spalvos, raštai ir medžiagos, iš kurių plytelės sienoms yra gaminamos.

Vienas esminių dalykų, kuriuos reikėtų apsvarstyti renkantis plyteles sienoms, yra patalpa, kurioje šios plytelės bus klijuojamos. Pvz., jei ieškote sienų plytelių vonios kambariui, neužmirškite, kad jos turėtų būti atsparios drėgmei ir temperatūros svyravimams. Renkantis sienų plyteles virtuvei, reikėtų pagalvoti, koks sienų plytelių dekoras būtų tinkamiausias, nes šioje patalpoje paprastai nestinga nešvarumų, todėl rekomenduojama rinktis raštuotas ar margas plyteles, ant kurių nešvarumai matysis mažiau.

Reikšmingas ir patalpos dydis, nes plytelės sienoms gali padėti jį vizualiai koreguoti. Pavyzdžiui, šviesių, gaivių spalvų, didesnio formato plytelės padės vizualiai padidinti erdvę, o jei aktualu erdvę vizualiai pamažinti, tiks tamsesnių, sodresnių spalvų ir mažesnio formato plytelės.

Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad plytelės sienoms yra ilgaamžė apdaila, o tai reiškia, kad jos keičiamos itin retai. Nors sienų plytelių kaina turi išlikti svarbi, reikėtų nepamiršti, kad šiuo atveju daugiausia dėmesio turėtų būti skiriama jų kokybei. Neskubėkite išsirinkti, kad galėtumėte kurti ilgus metus jūsų akis džiuginsiantį interjerą.

Tinkamas pasiruošimas

Jeigu jau išsirinkote konkrečias plyteles, galite pereiti prie kito etapo – jų klijavimo. Tačiau čia taip pat nereikėtų skubėti, t. y. visų pirma būtina tinkamai pasiruošti. O pasiruošimas prasideda nuo apskaičiavimo, kiek plytelių reikės. Tai itin svarbu, nes jei plytelių neužteks, gali susijaukti ir smarkiai užsivilkinti klijavimo darbai, o jei jų bus per mažai, paprasčiausiai patirsite finansinį nuostolį.

Norint tiksliai apskaičiuoti, kiek plytelių reikės, pirmiausia reikia žinoti, kurias plyteles pirksite, o tada išsimatuoti pačias patalpos sienas. Užsirašykite jų ilgį, plotį ir aukštį, neužmirškite įtraukti ir langų bei durų angų matmenų. Turėkite omenyje, kad reikia priskaičiuoti ir tam tikrą kiekį atsargai, ypač jei plytelės yra sudėtingesnio rašto arba reikalauja specifinių klijavimo darbų. Na, o jei skaičiavimus atlikti patiems nedrąsu, galima kreiptis į profesionalus, kurie sudarys brėžinį ir įvertins, kiek sienų plytelių prireiks. Šią paslaugą savo klientams siūlo plytelių salonas „Apdailos namai“.

Įsigijus reikiamą kiekį plytelių, reikia pasirūpinti ir kitomis priemonėmis: klijais, glaistu, įrankiais, indais, apsauginėmis priemonėmis. Dažnai kyla klausimas, kaip paruošti sieną plytelėms klijuoti. Čia reikėtų neužmiršti, kad svarbiausias dalykas, jog paviršius būtų švarus ir sausas. Žinoma, jis taip pat turi būti užtektinai stabilus, lygus ir tvirtas. Jeigu taip nėra, pirmiausia reikėtų jį sutvirtinti ir sulyginti specialiomis priemonėmis, o tik tada imtis plytelių klijavimo.

Jeigu siena jau parengta, reikia pasiruošti visas klijuoti reikiamas medžiagas ir įrankius, taip pat neužmiršti parengti specialios darbinės zonos. Tinkamai pasirengus darbai vyks sklandžiai.

Tinkamas sienų plytelių klijavimas

Atlikus paruošiamuosius darbus, jau galima pereiti ir prie paties klijavimo. Turėkite omenyje, kad tiek sienų, tiek plytelių paviršius turi būti sausas ir švarus. Ant abiejų šių paviršių tepami paruošti klijai, tik reikia atkreipti dėmesį, kad ant sienų paviršiaus jie tepami viena kryptimi, o ant plytelių paviršiaus – kita. Siekiant išlaikyti lygius tarpus, juose dedami kryžiukai, kurie klijams išdžiūvus išimami. Tada užmaišytu glaistu užglaistomi plytelių tarpai. Galiausiai, kai viskas išdžiūsta (praėjus bent 24 valandoms), sienų paviršių belieka kruopščiai nuplauti ir džiaugtis šauniai atliktu darbu.

Partnerio turinys

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top