Pradinis / Nuomonė / Sigita Kriaučiūnienė: „Alkoholio kontrolės įstatymo keitimo iniciatyvą palaiko 95 proc. gyventojų“

Sigita Kriaučiūnienė: „Alkoholio kontrolės įstatymo keitimo iniciatyvą palaiko 95 proc. gyventojų“

Sigitos Kriaučiūnienės, Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentės, teigimu, 95 proc. gyventojų palaiko Alkoholio kontrolės įstatymo keitimo iniciatyvą. Daugiau apie šią iniciatyvą ir visuomenės palaikymą kalbama jos straipsnyje.  

2016 m. kovo 14 d. po Lietuvą pasklido piliečių parašų rinkimo lapai dėl Alkoholio kontrolės įstatymo keitimo siekiant sumažinti alkoholio vartojimą Lietuvoje. Kiekviename mieste ir kaime yra vieta, kur renkami parašai.

Tai daro piliečiai, nes Seimo nariams per 25-erius nepriklausomybės metus taip ir nepakako politinės valios priimti reikalingus, mokslo ir sėkmingos kitų šalies patirties patvirtintus įstatymus, leidžiančius išsaugoti mūsų vaikų gyvybes, mažinančius smurtą šeimose, mirtis keliuose, didinančius pagarbą savo šaliai ir sau patiems, leidžiančius kurti ir kilti, o ne degraduoti ir nykti suvartojant daugiausia alkoholio pasaulyje.

Lietuvoje sparčiai daugėja savivaldybių, draudžiančių per viešus renginius prekiauti alkoholiu. Ukmergės rajono savivaldybė be didelių diskusijų priėmė tokį sprendimą 2016 m. kovo 30 d. Tiesa, du konservatoriai iš 23 balsavusiųjų susilaikė, nes nesuprato, kaip galima apsieiti be alkoholio švenčių metu.

Ukmergės rajono policijos komisariato vadovas Mindaugas Petrauskas džiugiai sutiko tokį savivaldybės sprendimą sakydamas, kad policija daug savo pajėgų skiria dirbdama su alkoholio vartojimo pasekmėmis, ypač po masinių renginių, po kurių jau nuo vidurnakčio policijos pareigūnai budi prie barų, tramdo girtus ir smurtaujančius piliečius gatvėse ir šeimose. Todėl palaikė piliečių iniciatyvą keisti Alkoholio kontrolės įstatymą, pasirašė po jų siūlymu ir pasiūlė komisariato darbuotojams padaryti tą patį.

Ukmergės ligoninė, pirminės sveikatos priežiūros centras, šeimos gydytojų centrai, daugelis Ukmergės mokyklų ir darželių, priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, darbo birža, kultūros centras, visuomenės sveikatos biuras, pavieniai Ukmergės gyventojai taip pat renka parašus. Visiems akivaizdus žalojantis alkoholio poveikis šeimoms ir visuomenei. Gaila, kad ne Seimo nariams.

Prisiminkime, kad konservatorių lyderiai 2011 m. aludarių gildijos prezidento S. Galadausko ir A. Romanovskio padedami inicijavo ir palaikė Alkoholio reklamos draudimo įstatymo atšaukimą. Įstatymas turėjo įsigalioti 2012 m. sausio 1 d. O dabar, aiškiai pajutę visuomenės palaikymą šiam draudimui, dedasi supratę, kad toks įstatymas reikalingas. Kas domėjosi reklamos draudimo atšaukimo procesu 2011 m., atsargiai žiūri į kiek veidmainišką poziciją.

Iki gegužės pradžios, kai reikės atiduoti surinktus parašus, dar liko pakankamai laiko visiems, norintiems pasirašyti už blaivią visuomenę. Kviečiu visus neabejingus palaikyti šią iniciatyvą pasirašant internetu ar jūsų mieste esančiame visuomenės sveikatos biure. Adresai, kur galima pasirašyti, skelbiami http://uzblaivia.lt/kur-galima-pasirasyti/, daugiau informacijos apie iniciatyvą galite rasti  „Facebook“ socialinio tinklo „Už blaivią“ puslapyje.

Sigita Kriaučiūnienė, Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top