Pradedančiam meistrui gana sunku išsiaiškinti, kokius antgalius pasirinkti nagų frezai, juk jų yra labai daug, o ir kaina skiriasi. Jų būna skirtingos formos, pagamintų iš skirtingų medžiagų ir skirtų įvairiems tikslams. Perkant nagų frezą, ne visada prie jos būna reikiamų antgalių rinkinys ir dažnai meistrams tenka pirkti juos atskirai.

Kokie gali būti antgaliai?
-
keraminiai,
-
metaliniai,
-
deimantiniai,
-
guminiai,
-
silikoniniai.
Kaip matote, yra daugybė medžiagų, iš kurių gaminami antgaliai nagams poliruoti. Svarbiausia suprasti, kuo kiekviena medžiaga skiriasi, ir žinoti, kokiems tikslams jis skirtas.
Keraminiai antgaliai naudojami beveik visuose manikiūro darbuose, tik reikia pasirinkti tinkamą formą ir grūdelių dydį.
Metaliniai antgaliai gali būti įvairių formų, o jų paviršiuje gali būti įpjovų. Sukimosi metu jie nupjauna odelę, nupoliruoja dangą ir visada palieka gana lygų paviršių.
Iš korundo pagaminti antgaliai naudojimo metu neįkaista ir neleidžia nudeginti odos. Antgaliai nėra agresyvūs, pagaminti iš suapvalintų keramikos drožlių. Tinka net jautriai odai.
Deimantiniai antgaliai yra gana universalūs, jais galima apdirbti tiek odeles, tiek nago plokštelę. Jie pasižymi labai geru kainos ir kokybės santykiu. Privalumai: ilgaamžiškumas, stiprumas, didelis formų pasirinkimas.
Šlifavimo antgaliai, pagaminti iš gumos arba silikono, naudojami, kai reikia šlifuoti jautrias odos vietas. Beveik visada šie antgaliai naudojami pėdoms gydyti.
Antgalio spalva – kietumo klasifikacija
Kiekvienas antgalis yra skirtingos spalvos. Jie skirstomi į kietus, vidutinius, minkštus arba labai minkštus. Kiekvienam darbo etapui svarbu pasirinkti tinkamą spalvą.
-
Juodi skirti tik priaugintiems nagams tvarkyti.
-
Balti yra minkščiausi, skirti nagams, kurių oda labai jautri.
-
Raudoni – universalūs, gana minkšti antgaliai. Galima naudoti tiek ant odos, tiek ant nagų.
-
Mėlyni – vidutinio kietumo antgaliai, sukurti odai apdoroti, netinka darbui su nago plokštele.
-
Žali yra gana kieti, naudojami dirbtinėms dangoms pašalinti.
-
Verta įsigyti įvairių formų, kietumo ir skirtingų medžiagų pedikiūrui skirtų šlifavimo antgalius.
Laipsniškas mechaninis dangos pašalinimas leidžia išsaugoti pagrindinį sluoksnį, kuris apsaugo nagus nuo galimo pažeidimo ir žalingo išorės poveikio. Kuo greičiau ir geriau atliksite darbą, tuo didesnė tikimybė, kad klientas vėl sugrįš pas jus.