Pradinis / Sportas / Simas Bertašius antrąsyk per savaitę pagerino Lietuvos rekordą

Simas Bertašius antrąsyk per savaitę pagerino Lietuvos rekordą

Ruano Sotvilyje (Prancūzija) vykusiose „World Athletics“ Kontinentinio turo varžybose vos šešias dienas išsilaikiusį Lietuvos 1500 m rungties rekordą pagerino Simas Bertašius. 27-erių lengvaatletis distanciją įveikė per 3 min. 37,38 sek. ir buvusį rekordą pranoko 0,37 sek.

Varžybose lietuvis finišo liniją kirto penktas. „Šį kartą bėgimas buvo kiek lėtesnis, bent pirmas kilometras. Bėgau protingai, laikiausi už kažkurio bėgiko nugaros ir visi bėgome panašiu tempu. Nebuvo blaškymosi, viskas tvarkingai. Finišo tiesiojoje buvau aštuntas devintas, bet pavyko įšokti į penktą vietą. Klaida buvo padaryta likus 150 metrų, kada bandžiau atlikti lenkimą vidine puse. Varžovas iš Kenijos pajuto, kad bandau lenkti, mane užblokavo ir abu šiek tiek sulėtėjome“, – pasirodymą komentavo S. Bertašius.

Už iki šių metų buvusį Lietuvos rekordą – 3 min. 38,01 sek. (Juozapo Garalevičiaus) – jis greičiau bėgo jau ketveriose vasaros sezono varžybose. „Smagu, kad pasiektas Lietuvos rekordas, bet kaip visada yra vietos tobulėti. Su treneriu kalbėjome, kad jaučiasi, jog varžybų skaičius didelis, jose dalyvauju kiekvieną savaitę ir nebėra kada treniruotis. Net keista, kad ta savijauta pastaruoju metu nėra tokia gera, bet rezultatai vis geresni, nors treniruotėse nesijaučiu puikiai. Manau, kad grįžus prie darbo, pagerinus fizinę formą rugpjūčio antroje pusėje galima galvoti apie geresnį rezultatą ir pamatyti skaičius 3 min. 35–36 sek.“, – teigė S. Bertašius.

Dešimtkovininkas pagerino asmeninį rekordą

Taline (Estija) baigėsi Europos iki 23 metų lengvosios atletikos čempionatas. Jame trečiam lietuviui pavyko patekti į geriausiųjų aštuonetą savo rungtyje. Šeštadienį Greta Karinauskaitė finišavo šešta 3000 m kliūtiniame bėgime, o Martynas Alekna tarp disko metikų buvo septintas. Sekmadienį baigėsi dešimtkovės varžybos, kuriose ypač sėkmingai pasirodė Edgaras Benkunskas: kaunietis pagerino asmeninį rekordą, pelnė 7733 taškus ir užėmė septintą vietą.

Edgaras Benkunskas. Roberto Trakio nuotr.

Estijoje pasiekti geriausią rezultatą karjeroje tarp lietuvių pavyko tik jam ir 800 m bėgusiai Gabijai Galvydytei. „Esu laimingas – asmeninis rekordas, tarptautinis sporto meistras. Antra diena susiklostė kur kas geriau nei pirmoji. Tačiau kartu yra ir šiek tiek nusivylimo, nes jei pirma diena būtų kitaip susiklosčiusi, galbūt ir aš būčiau lipęs ant pakylos bei užsikabinęs medalį. Tai jau istorija, reikia pasimokyti“, – sakė E. Benkunskas.

Europos iki 23 metų čempionate Indrės Jakubaitytės auklėtinis dalyvavo ir prieš dvejus metus – Jevlėje (Švedija) jis buvo aštuntas. Tada po keturių rungčių lietuvio sąskaitoje buvo 3212 taškų, o šiame čempionate jis ypač nesėkmingai pasirodė šuoliuose į aukštį ir prieš penktąją rungtį turėjo 3090 taškų.

Vis dėlto paskui E. Benkunskas pagerino asmeninį rekordą 400 m bėgimo rungtyje (49,81 sek.), sėkmingai pasirodė 110 m barjerinio bėgimo rungtyje (14,42 sek.), pasiekė geriausią karjeros rezultatą stadionuose šokdamas su kartimi (460 cm) ir pagerinęs asmeninį rekordą laimėjo ieties metimo rungtį (66,99 m).

„Rezervo yra, tačiau daugiakovėje reikia ir sėkmės. Turi visos rungtys sukristi taip, kaip turi sukristi. Sudėjęs savo asmeninius rekordus, galėčiau surinkti per 8000 taškų, tačiau reikia Fortūnos“, – šyptelėjo E. Benkunskas.

Beje, dvi dienas besivaržiusius dešimtkovininkus kankino didžiulis karštis Talino stadione. „Jaučiuosi išsunktas, nes seniai teko dalyvauti tokiomis oro sąlygomis. Vakar stadione vienu metu rodė 38 laipsnius karščio… Pradėjome 10 val. ryto, o baigėme pusę aštuonių. Karštis kažko labai gero nedavė“, – teigė E. Benkunskas.

Robertas Trakys, Lietuvos lengvosios atletikos federacija

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top