Pradinis / Aktualijos / Simas Bertašius pagerino 63 metus išsilaikiusį Lietuvos rekordą

Simas Bertašius pagerino 63 metus išsilaikiusį Lietuvos rekordą

Lengvaatlečių vasaros sezonas pabaigtas skambiai. Šeštadienį Vilniaus Vingio stadione vyko Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybos. Jų akcentu tapo 1 mylios bėgimas. Simui Bertašiui daugiau nei penkiomis sekundėmis pavyko pagerinti patį seniausią Lietuvos lengvaatlečių rekordą ir mylią įveikti per 3 min. 59,25 sek.

Buvęs rekordas – 4 min. 4,6 sek. – dar nuo 1957 metų priklausė legendiniam šalies bėgikui Jonui Pipynei. Įdomu tai, kad S. Bertašius netapo pirmuoju lietuviu, įveikusiu mylią greičiau nei per 4 minutes. 2011 metais šią distanciją per 3 min. 59,71 sek. buvo nubėgęs pasaulio jaunimo triatlono čempionas, JAV lietuvis Lukas Veržbickas. Tiesa, tada prašymo fiksuoti šalies rekordą lengvaatletis nepateikė.

„Šią distanciją bėgau pirmą kartą. Tikrai geri jausmai, geros emocijos, kad pavyko aplenkti ir legendinį J. Pipynę, ir Luką Veržbicką, kuris būdamas tų pačių metų gimimo, kaip ir aš, rodė labai įspūdingus rezultatus. Vėl iš naujo įsirašyti į Lietuvos istoriją reiškia labai daug“, – rekordu džiaugiasi S. Bertašius.

Varžybų komentatorius stadione po kiekvieno įveikto rato pranešinėjo tarpinius laikus. Sportininkas, norėdamas atbėgti greičiau nei per 4 minutes, kiekvieną ratą turėjo įveikti greičiau nei per minutę.

„Planas ir buvo pirmą ratą, kuris kiek ilgesnis, 409 metrai, nubėgti per mažiau nei minutę, tada šiek tiek sulėtinti ir vėl pagreitėti paskutiniame rate. Pirmi ratai buvo gana tolygūs, paskutinis panašus kaip visi kiti, tik finišo tiesiojoje buvo labai stiprus vėjas ir kiekvieną kartą teko kovoti su juo“, – pasakojo S. Bertašius.

Juozapo Garalevičiaus auklėtiniui jau priklauso trys šalies rekordai – 1500 m, 1500 m uždarose patalpose ir šiandienis mylios bėgimo rungtyje. Beje, Simo užfiksuotas laikas geriausių šio sezono pasaulio rezultatų sąraše yra devintas.

„Buvo šiek tiek spaudimo prieš varžybas nepavesti, nenuvilti, bet kai nubėgau pirmus metrus ir pamačiau, kad visi palaiko, šaukia, tai buvo geros emocijos. Jokio spaudimo, tik paskata bėgti greičiau“, – teigė S. Bertašius.

Tiesa, geriausiu varžybų lengvaatlečiu tapo ne jis, o šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas. Lengvaatletis įveikė 221 cm aukštį, tada kartelę kėlė į 226 cm. Visi bandymai buvo artimi, tačiau padrebėjusi kartelė galop nukrisdavo.

„Sportinė forma yra tikrai gera, tik visada turiu tą pačią problemą, nesvarbu, ar pandemija, karas ar dar kažkas: įsibėgėjant neina sujungti pradžios ir galo, todėl išeina, kad šoku vos ne iš trijų žingsnių. Bėgimas visiškai nesisekė ir yra toks rezultatas, koks yra, – komentavo A. Glebauskas. – Asmeniškai man šis rezultatas yra arčiau gėdingo. Tikslas buvo atakuoti 230 cm, pasidaryti sezono rekordą. Šiandien nesu patenkintas rezultatu.“

Geriausia lengvaatlete tarp moterų tapo praėjusį savaitgalį Baltijos šalių čempionate suspindėjusi Jogailė Petrokaitė. Tiek šuolininkė į tolį, tiek A. Glebauskas LLAF taurės varžybose laimėjo po 600 eurų. Visas sporto renginio prizinis fondas – 2,5 tūkst. eurų.

J. Petrokaitė šuolių į tolį varžybose nušoko 6,27 m. Baltijos čempionate pasiektas jos asmeninis rekordas yra 30 centimetrų geresnis. „Po Baltijos čempionato sakiau, kad tikiuosi atsigauti iki kitų varžybų, bet, matyt, ne visai atsigavau. Bėgimą jaučiau, bet atsispyrimo metu nieko neįvykdavo. Tiesiog nesišoko, – teigė J. Petrokaitė. – Tačiau sezoną vertiname gerai, norėjosi užbaigti šiek tiek geriau. Nepavyko, Dievas ir organizmas, matyt, dar nenori, kad šokčiau toliau. Šiaip tikrai džiaugiuosi sezonu, žinome, koks jis buvo keistas šiais metais.“

Sėkmingai sezoną baigė asmeninį rekordą pagerinęs ir sporto meistro vardą iškovojęs disko metikas Mykolas Alekna. 17-metis sportininkas, nedalyvaujant Andriui Gudžiui, vos 70 cm nusileido Aleksui Abromavičiui (šis tapo nugalėtoju). Mykolo rezultatas – 57,68 m. „Džiaugiuosi, išties smagu. Dviejų kilogramų disko šiemet neteko daug mėtyti, šiandien buvo tik trečios varžybos, tad tikėjausi pagerinti rezultatą, norėjosi sezoną baigti itin gerai, – pasirodymu džiaugėsi M. Alekna. – Nustebinau save, kad užėmiau antrą vietą. Galbūt varžovams šiandien buvo ne ta diena, jiems ne taip pasisekė, o aš džiaugiuosi. Smagu gauti sporto meistro ženkliuką, vienas laiptelis užliptas, keliauju toliau.“

Vilniuje pasiektas M. Aleknos rezultatas iki 20 metų amžiaus grupėje šiemet pasaulyje yra penktas. Tiesa, lietuvis geriausiųjų penketuke yra jauniausias.

Su šiomis varžybomis baigėsi stadioninių rungčių vasaros sezonas Lietuvoje. Rugsėjį į trasas išlįs ėjikai – vyks sportinio ėjimo varžybos Birštone, Druskininkuose ir Alytuje.

Rezultatai:

Vyrai

100 m. Gediminas Truskauskas (Vilnius) 10,65/–1,9

300 m. Dariuš Križanovskij (Vilnius) 35,02

1 mylia. Simas Bertašius (Raseiniai / Vilnius) 3:59,25 (Lietuvos rekordas)

3000 m. Lukas Tarasevičius (Alytus / Švenčionys) 8:39,09

Aukštis. Adrijus Glebauskas (Kaunas / Kėdainiai) 2,21

Tolis. Tomas Lotužis (Skuodas / Vilnius) 7,17/0,2

Rutulys. Ashinia Miller (JAM) 19,56

Diskas. Aleksas Abromavičius (Vilnius) 58,38

Kūjis. Tomas Vasiliauskas (Vilnius / Marijampolė) 64,82

Moterys

100 m. Akvilė Andriukaitytė (Panevėžys / Šakiai) 12,11/–1,0 (atrankoje 12,0/–1,1)

300 m. Eva Misiūnaitė (Kaunas) 39,66

1 mylia. Viktorija Varnagirytė (Šiaulių r., Vilkaviškis) 4:57,33

Tolis. Jogailė Petrokaitė (Raseiniai) 6,27/0,1

Rutulys. Ieva Zarankaitė (Utena) 16,13

Diskas. Ieva Zarankaitė (Utena) 59,14

Robertas Trakys, Lietuvos lengvosios atletikos federacija

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top