Pradinis / Šeima ir sveikata / Startuoja nauja Vilniaus universiteto tinklalaidė apie motinystės tyrimus

Startuoja nauja Vilniaus universiteto tinklalaidė apie motinystės tyrimus

Pixabay nuotr.

Vilniaus universiteto (VU) Filologijos ir Filosofijos fakultetų mokslininkės pristato naują „MotherNet“ tinklalaidžių ciklą.

„Ši nauja tinklalaidė – patrauklus, lengvai pasiekiamas būdas visuomenei daugiau sužinoti apie motinystės tyrimus, kurių VU, pasirodo, vykdoma ne tiek jau mažai. Motinystę tyrinėja sociologai, filologai, medikai ir istorikai, savo tyrimams atrasdami netikėtų krypčių. Pokalbiuose bus pateikta visuomenei įdomių įžvalgų ir gilinamasi į tokias temas kaip mamos, vaikus auginančios emigracijoje, vaikų atsikratymo praktikos sovietmečiu, vienišų arba negalią turinčių mamų patiriami iššūkiai. Tai – pirmųjų tinklalaidžių temos, bet bus ir daugiau“, – sako tinklalaidės vedėja VU Filosofijos fakulteto docentė Eglė Šumskienė.

Tinklalaidžių temos yra įkvėptos 2021 m. pabaigoje pradėto ir VU koordinuojamo Europos Sąjungos bendrosios mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ priemonės „Twinning“ projekto „MotherNet“.

„MotherNet“ buria skirtingus motinystės aspektus tyrinėjančias trijų Europos universitetų (Vilniaus, Upsalos ir Meinuto) įvairių sričių mokslininkes. Tinklalaidėse populiariai ir prieinamai pristatomi tinklo dalyvių tyrimai. Jų metu VU Filosofijos fakulteto Sociologijos ir socialinio darbo instituto direktorė doc. E. Šumskienė kalbina „MotherNet“ dalyves ir teiraujasi apie jų tyrimus. Tinklalaidę įkvėpė kasmėnesiniai tarpdisciplininiai motinystės tyrimų kolokviumai, kuriuos koordinuoja ir moderuoja VU Filosofijos fakulteto Socialinio darbo ir socialinės gerovės katedros docentė Violeta Gevorgianienė.

Nauji tinklalaidės epizodai pasirodo kartą per mėnesį ir yra skelbiami YouTube ir Spotify platformose.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top