Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Susitikimas su vaikų knygų autoriumi Kęstučiu Kasparavičiumi, vaikystėje prisiekusiu niekada nerašyti

Susitikimas su vaikų knygų autoriumi Kęstučiu Kasparavičiumi, vaikystėje prisiekusiu niekada nerašyti

Spalio 1 dieną Varėnos viešosios bibliotekos kvietimu Valkininkų gimnazijoje lankėsi vaikų rašytojas ir knygų iliustruotojas Kęstutis Kasparavičius. Svečias pasakojo apie save, piešinius, knygas, atskleidė linksmų istorijų.

Kęstutis pradėjo piešti nuo penkerių metų, o rimtu dailininku tapo baigęs Dailės akademiją. Iki šiol yra iliustravęs per šešiasdešimt knygų, iš jų penkiolika – savo. Vaikų rašytoju nemanė tapsiąs, nes mokykloje rašyti nelabai sekėsi, o po nevykusio rašinio prisiekė mokytojai niekada nieko nerašyti. Prieš 12 metų vienai Kinijos leidyklai sumanius labdaros knygą nuo žemės drebėjimo nukentėjusiųjų nuotaikai pakelti, jis padovanojo piešinį, ir, leidėjui pareikalavus, parašė trumpą istoriją. Leidėjas paprašė autoriaus daugiau istorijų. Kęstutis pamelavo turintis 36 istorijas, nors neturėjo nė vienos, pasakė, kad jas išvers į anglų kalbą ir atsiųs leidyklai. Pažadą reikėjo vykdyti: per dvi savaites parašė visas žadėtas istorijas, per dvi savaites draugė jas išvertė į anglų kalbą. Taip dailininkas tapo dar ir vaikų rašytoju, o pirmoji jo knyga „Trumpos istorijos“ išleista Kinijoje.

Antroji ir trečioji knygos nebuvo taip greitai parašytos. „Rašau tekstą, galvoju, kaip atrodys iliustracijos. Siunčiu istorijas į leidyklą „Nieko rimto“, jei tekstai tinkami, juos iliustruoju. Tada maketuoju būsimą knygą, laikausi taisyklės: ketvirtis teksto, trys ketvirčiai paveikslėlių. Kartais net istorijas perrašau, kad viskas sutilptų, piešiniai atitiktų pasakojimus“‚ – pasakojo rašytojas.

K. Kasparavičius taip pat pasakojo, jog vienu metu rašo 8–10 knygų. Tiesa, vienos gal tik koks sakinys užrašytas, kitos jau pabaiga kuriama. Dabar dar rašo scenarijų spektakliui, pakeliui knyga apie didelę gyvatę, šliaužiojančią po Vilniaus senamiestį. Vienai knygai iliustracijas kuria apie pusmetį.

Vaikai čiupinėjo mėgstamiausius dailininko teptukus: storą liejimo teptuką iš voverės uodegos, ploną ir patogų sabalo kailio teptuką, nulinio dydžio teptuką, tinkamą smulkioms detalėms išryškinti, išbaigti.

Antrojoje dalyje Kęstutis piešė savo kūrinio heroję Žirafą, mokiniai kartu ją spalvino. Valkininkiečių Žirafa Gražuolė – apie 3 metrų ilgio, avinti dvi poras raudonų aukštakulnių, su stilinga rankine, turkio mėlynumo karoliais, plačiabryle skrybėlaite. Panašios Žirafos yra kuriamos per visus susitikimus ir Lietuvoje, ir užsienyje. Ilgiausia – 9 metrų – „užaugo“ Kroatijoje.

Renginį rėmė Lietuvos kultūros taryba.

Daiva Armonienė, Varėnos viešosios bibliotekos metodininkė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top