Pradinis / Interjeras / Švarių grindų ir langų paslaptis – išmanieji robotai

Švarių grindų ir langų paslaptis – išmanieji robotai

Nuolat palaikyti švarias grindis ir langus – nemenkas iššūkis netgi kruopščiausioms namų šeimininkėms. Ypač jei namai skamba nuo mažamečių juoko ar mėgstame naminių gyvūnų draugiją.

Laimei, nuolatinius šeimos kivirčus dėl grindų bei langų valymo galime pamiršti! Juk šiuos varginančius darbus už mus gali atlikti savarankiški robotai. Jie nebūna pavargę, nesiskundžia nugaros skausmais ar slogia nuotaika, valo nesiskųsdami ir netriukšmaudami, taupo mūsų laiką ir energiją.

Išmanieji robotai

Daugiau laiko sau, šeimai ir draugams!

Išmanieji grindų robotai gali sutaupyti nuo 3 iki 6 val. per savaitę – tiek daugelis skiria grindų priežiūrai. Galima rinktis šluojančius, siurbiančius, valančius arba kompleksines funkcijas atliekančius robotus. Prieš įsigyjant grindų robotą, svarbu žinoti siurbiamo ploto dydį. Nuo jo iš dalies priklauso roboto modelis, nes vieni robotai su tokiu pačiu plotu gali susidoroti per vieną darbo sesiją, o kiti – per kelias. Pasirinkus netinkamą modelį, išmanusis robotas dirbs neefektyviai ir sunaudos neadekvačiai daug laiko. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į roboto valdymą. Vieni robotai pasileidžia funkciniu mygtuku, o kiti yra valdomi per mobiliojo įrenginio programėlę. Dažniausiai robotai yra paleidžiami pagal iš anksto nustatytą grafiką. Tada jie ima veikti iš anksto numatytomis dienomis bei valandomis.

Grindų siurbimas

Prieš renkantis išmanųjį robotą, svarbu atkreipti dėmesį į valomus paviršius. Grindų robotai gali būti skirti tik lygių paviršių grindims arba valo kompleksiškai: ir lygias grindis, ir kilimus. Be to, daugelis įveikia iki 2,5 cm aukščio slenksčius. Dauguma modelių, pasikeitus grindų dangai, pakeičia siurbimo režimą, t. y. kilimus siurbia su didesne jėga. Drėgno valymo robotai mikropluošto šluostėmis atšviežina patalpų orą ir išvalo netgi įsisenėjusius nešvarumus.

Langų valymas

Didžioji dalis langų valymo robotų yra tinkami bet kokiems plaunamiems vertikaliems paviršiams nuo 40×40 cm valomo ploto. Tai gali būti langai, veidrodžiai, plaunamos sienos, plytelės ar pertvaros. Išmanieji robotai sugeba saugiai laikytis ant vertikalaus paviršiaus, kruopščiai valyti ir atpažinti rėmus bei kliūtis, pvz., langų rankenas, ir jas „apeiti“. Jie yra saugūs ir lengvai prižiūrimi.

Kodėl robotai vadinami išmaniaisiais?

Išmaniųjų robotų vardą grindų ir langų valytojai užsitarnavo dėl juose integruotų išmaniųjų technologijų. Langų valymo robotuose yra integruotos vakuuminė apsaugos bei sumani navigacijos sistemos. Grindų robotuose gausu įvairiausių daviklių, kurie apsaugo robotą nuo nukritimo bei atsitrenkimo. Taip pat yra integruota navigacinė sistema, kuri padeda robotams judėti itin efektyviai ir taupyti elektros energiją. Svarbiausia, kad išmanieji robotai yra ne darbo įrankiai, o savarankiški „darbininkai“. Pritrūkus elektros energijos, grindų robotai grįžta į įkrovimo stotelę, o langų robotai, baigę darbą, – į tą  pačią vietą, iš kurios startavo.

Išmaniųjų robotų priežiūra

Nors išmanieji robotai su užduotimis susitvarko savarankiškai, jiems reikalinga minimali priežiūra. Grindų robotams po valymo reikia iškratyti dulkių konteinerius ir (arba) pakeisti valymo šluostes. Langų valymo robotams taip pat nešvarias šluostes turime pakeisti švariomis. Dauguma robotų naudoja šiuolaikiškas mikropluošto šluostes, kurios valant nepalieka šlapių ruožų. Jas galima skalbti rankomis arba skalbimo mašinomis. Šluostės greitai džiūsta ir ilgai nesusidėvi.

Išmaniųjų robotų pasirinkimo kriterijai

Tiek išmanieji robotai siurbliai, tiek langų valymo robotai skiriasi funkcijomis bei gamykliniais parametrais. Siekiant patenkinti individualius poreikius, svarbu atkreipti dėmesį į abi kategorijas. Išmaniųjų robotų siurblių ekspertai ragina prieš įsigyjant išmanųjį siurblį ar langų valymo robotą konsultuotis ir pirkimo sprendimo nepriimti vien iš funkcinio aprašo, paveikslėlių ar atsiliepimų. Tai, kas tinka jūsų kaimynui, gali visiškai neatitikti jūsų asmeninių poreikių.

Jeigu norite sužinoti, kaip tinkamai pasirinkti robotą, daugiau informacijos rasite čia: https://lazyhouse.lt/kaip-issirinkti-robota/

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top