Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»Šeima ir sveikata»Šventės: liepsnoja kalėdiniai vainikai, eglutės ir suknelės
Šeima ir sveikata

Šventės: liepsnoja kalėdiniai vainikai, eglutės ir suknelės

Komentarų: 02 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

candle_winter_christmas_237002

Artėja švenčių laikotarpis – Kalėdos ir Naujieji metai. Rengiami šventiniai pobūviai ir kitokie renginiai. Deja, pasak ugniagesių gelbėtojų, per juos dažnai nepaisoma saugumo. „Štai visai neseniai naktinio klubo lankytojas, gerdamas degantį kokteilį, apdegė lūpas ir nosį. Taip nutiko todėl, kad jį gėrė be šiaudelio ir nepalaukė, kol ugnis nuslops, – pasakoja Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininko pavaduotojas Arūnas Kilšauskas. – O praėjusio sekmadienio vakarą vieno kauniečio namuose nuo paliktos degančios žvakės užsiliepsnojo kalėdinis vainikas. Panašių įvykių prieš šventes – ne vienas. Todėl gyventojai neturėtų pamiršti, kad neatsargus elgesys su ugnimi švenčių metu pridaro didelių nuostolių. Būta atvejo, kai gyventojas, grįžęs iš balkono su, jo manymu, jau užgesusia bengališkąja ugnele, daug nesukdamas galvos padėjo ją ant lovos, o netrukus kambaryje įsiplieskė ugnis.“

Specialistas vieną po kito vardijo šventes apkartinusius įvykius: scenoje vaikai su žvakutėmis uždegė dekoracijas, nors pasirodymas turėjo vykti su žibintuvėliais; degantis fejerverkas moteriai nukrito ant galvos; vaikas, uždegęs balkone eglutę, sukėlė gaisrą.

„Per renginius dažnai naudojami šildymo prietaisai. Prie jų nereikėtų labai artintis, ypač moterims, nes jos neretai vilki itin degias, sintetines sukneles. Štai nuo tokio šildytuvo per vienas vestuves užsiliepsnojus suknelei ugnies fakelu galėjo virsti nuotaka“, – priduria A. Kilšauskas.

Per šventes neapsieinama ir be įvairiausių pirotechnikos priemonių. Bet jos priverčia ne tik aikčioti iš žavesio. Pasak priešgaisrinės priežiūros specialisto, vieno klubo savininkai turėjo nemažai nuostolių, nes, nuo jų užsidegus eglutei, lankytojai išbėgo į lauką taip ir nesumokėję už patiekalus ir gėrimus.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas perspėja gyventojus, kad besirengdami šventėms jie nepamirštų savo ir artimųjų saugumo. Renginių metu neužrakinkite durų, kad, kilus gaisrui, būtų galima skubiai evakuotis. O išeidami iš kambario ar namų nepalikite neužgesintų žvakių ir įjungtų girliandų.

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisKauno medikas atliko unikalią čiurnos sąnario operaciją
Kitas straipsnis „Božolė“ choras šventė trejų metų gimtadienį

Susiję straipsniai

JUOKAS STIPRINA SVEIKATĄ, ŠEIMĄ IR LIETUVĄ

29 balandžio, 2026

Kineziterapeutė: žmogaus judesys – tarsi piršto atspaudas, o geriausiai mokomės per gyvą patyrimą

28 balandžio, 2026

Mikrobiotai palankūs įpročiai: kada užtenka mitybos, o kada verta pagalvoti apie probiotikus

21 balandžio, 2026
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

Pastaba
Mūsų Turinyje gali būti nuorodų į trečiųjų šalių turinį, trečiųjų šalių šaltinius, ar reklamos užsakovų turinį, už kurį mes neprisiimsime jokios atsakomybės. Nuoroda iš mūsų Turinio ar su Turiniu susijusių kitų Paslaugų į Trečiųjų šalių susietą turinį nereiškia, kad mes pritariame tokiam turiniui. Trečiųjų šalių tinklapiuose gali būti informacijos, su kuria mes nesutinkame, taip pat žalingos informacijos. Mes neteikiame jokių garantijų ar pareiškimų dėl Trečiųjų šalių susieto turinio. Už visą informaciją, kurią galite pasiekti per nuorodas į kitus tinklapius, atsako tik tie, kas pateikė tą turinį, ir jūs naršote ar naudojatės tokiu turiniu išimtinai savo rizika.
Nuorodos

lietuve.lt

 

© 2026 Žurnalas Lietuvė.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.