Pradinis / Šeima ir sveikata / Tarp lietuvių populiarėja pulsoksimetras: ką naudinga žinoti?

Tarp lietuvių populiarėja pulsoksimetras: ką naudinga žinoti?

Kraujo įsotinimą deguonimi ir pulsą galintis matuoti pulsoksimetras vis dažniau atsiduria namų vaistinėlėje. Vaistininkė Laura Gogienė sako, kad tai naudingas medicininis prietaisas, kuriuo tinkamai naudojantis galima anksti pastebėti nerimą keliančius požymius ir greičiau kreiptis gydytojų pagalbos.

Pixabay nuotr.

Pulsoksimetras – tai neinvazinis medicininis prietaisas, leidžiantis matuoti žmogaus kraujo įsotinimą deguonimi (SpO2) ir pulsą. Vaistininkė paaiškina, kad žmogaus kraujo įsotinimo deguonimi rodikliai priklauso nuo sveikatos būklės, lėtinių ligų, gyvenimo būdo, kvėpavimo dažnio, deguonies kiekio ore, žalingų įpročių ir kitų veiksnių. Pasak jos, žmonėms, turintiems kvėpavimo ir širdies ligų, svarbu nuolat stebėti deguonies įsisotinimo lygį.

Vaistininkė paaiškina, kad, prieš naudojantis pulsoksimetru, svarbu žinoti, kokie rodikliai yra įprasti. „Sveikam žmogui normalus arterinio kraujo įsotinimo deguonimi (SpO2) lygis turėtų būti nuo 94 proc. iki 99 proc. Jei arterinio kraujo įsotinimo deguonimi lygis nukrinta žemiau 90 proc., turėtų būti tiekiamas papildomas deguonis. Jeigu pacientas karščiuoja ir kraujo įsotinimo deguonimi lygis yra mažesnis nei 94 proc., patariama kuo greičiau kreiptis į medikus“, – paaiškina vaistininkė Laura Gogienė. Ji atkreipia dėmesį, kad rekomendacijos skirtinguose šaltiniuose keliais procentais gali skirtis – tai vis dar yra aiškinamasi.

Pandemijos metu pulsoksimetras dažnesnis ir lietuvių namuose. Pradėjus karščiuoti artimajam galima lengviau įvertinti pulso ir deguonies įsotinimo duomenis.

Šis medicininis prietaisas yra paprastai naudojamas – jį tereikia uždėti ant piršto galiuko ir stebėti rodiklius. Pulsoksimetras yra tinkamas tiek suaugusiesiems, tiek vaikams.

Pastebėjus nerimą keliančius požymius specialistai rekomenduoja kuo skubiau kreiptis į gydytojus.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top