Pradinis / Kultūra / Balsuokite už geriausius jaunuosius Šiaurės ir Baltijos šalių menininkus

Balsuokite už geriausius jaunuosius Šiaurės ir Baltijos šalių menininkus

Tradicija tapęs tarptautinis jaunųjų Šiaurės ir Baltijos šalių menininkų konkursas „Nordic & Baltic Young Artist Award“ (NBYAA), vykstantis jau 5 metus iš eilės, šiemet subūrė 77 menininkus iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos. Konkurse dalyvauja 14 estų, 17 suomių, 15 latvių ir net 31 lietuvis. Visi dalyvaujantys lietuvių kūrėjai – Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai ir absolventai.

Rasuolės Jautakytės darbas „Objektai kūnui, psichinių sutrikimų simuliacija“

Pasak vienos iš NBYAA organizatorių Andros Orn, konkursas supažindina su Šiaurės ir Baltijos regionų meno bruožais ir kaimyninių šalių kūrybos skirtumais, atskleidžia ryškiausius kylančius talentus: „Verta skirti šiek tiek laiko ir įsigilinti į problemas, kurias jaunieji menininkai kelia savo kūryboje. Pastaraisiais metais viena pagrindinių konkurso temų buvo gamtosauga, aplinkosauga. 2020-aisiais pasaulį sukausčius pandemijai, į tas pačias temas buvo pažvelgta poetiškai.“ Tarptautinis jaunųjų Šiaurės ir Baltijos šalių menininkų konkursas yra vertinamas ne tik meno gerbėjų, bet ir kuriančiųjų menininkų – ne vienam sėkmė konkurse tapo postūmiu profesiniame kelyje.

Virtualioje parodoje galima apžiūrėti bene 300 kūrinių. Kaip įprastai, didžiąją dalį konkursui teiktų darbų sudaro tapyba ir grafika (apie 90 kūrinių), tačiau nenusivils ir skulptūros, fotografijos, performatyvaus meno gerbėjai.

Tarptautinė žiuri išrinks „Grand Prix“ prizo, kurio vertė 2000 Eur, Tapytojo prizo („Painter’s Prize“), kurio vertė 1000 Eur, ir specialaus fotografijos prizo „Fotografiska Tallinn“ nugalėtojus. Publikos prizas („Public Choice Award“), kurio vertė 500 Eur, atiteks daugiausia meno gerbėjų balsų surinkusiam kūrėjui.

2019 m. tuometinės VDA Vilniaus fakulteto Tekstilės meno ir dizaino katedros 1 kurso magistrantūros studijų programos studentės ir publikos numylėtinės Rasuolės Jautakytės kūriniai „Objektai kūnui, psichinių sutrikimų simuliacija“ surinko daugiau nei 2200 balsų ir pelnė jai Publikos prizą, o VDA Vilniaus fakulteto Fotografijos ir medijos meno katedros magistras Ignas Pavliukevičius tapo „Fotografiska Tallinn Award“ laureatu. „Grand Prix“ prizą pelnė suomis Ragui Elnygui, o Tapytojo prizas atiteko latviui Janiui Šneiderui.

Kviečiame apsilankyti išskirtinėje kylančių menininkų virtualioje parodoje ir iki gruodžio 20 d. skirti savo balsą labiausiai patikusių kūrinių autoriams! Balsuoti ir apžiūrėti parodą galite adresu nbyaa.eu

„Nordic & Baltic Young Artist Award“ koordinuoja šiuolaikinio meno platforma Noar.eu kartu su Latvijos dailės akademija, Estijos dailės akademija, Vilniaus dailės akademija ir Helsinkio menų universitetu.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top