Pradinis / Augalų pasaulis / Tarptautinė biologinės įvairovės diena VU Botanikos sode

Tarptautinė biologinės įvairovės diena VU Botanikos sode

Jau 14-ąjį kartą Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sode Kairėnuose (Kairėnų g. 43, Vilnius) gegužės 23 d. bus švenčiama Tarptautinė biologinės įvairovės diena. Šią dieną VU Botanikos sode organizuojamos ne tik paskaitos ar specialios ekskursijos, bet ir koncertai bei parodos.

Po šventės atidarymo, kuris numatytas 12 val., lankytojai bus kviečiami į Lietuvos entomologų draugijos narių, VU Gamtos mokslų fakulteto mokslininkų ir VU Botanikos sodo specialistų vedamas ekskursijas, Gamtos fotografijų klubo „Žaliasis skėtis“ parodos ir Lietuvių kalbos instituto išleisto J. Pabrėžos dvitomio „Taislius auguminis“ pristatymą, konkurso „Žalioji palangė“ laureatų apdovanojimų renginį. Augintinius demonstruos Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, bus galima apžiūrėti „Bonsų sodų“ ekspoziciją, vilios muzika, žydinčios kolekcijos ir interaktyvios pramogos.

2015 m. Tarptautinės biologinės įvairovės dienos pagrindinis akcentas – biologinė įvairovė darniam vystymuisi. Žmonijos likimas yra glaudžiai susijęs su biologinės įvairovės – gyvybės formų žemėje – įvairove. Ji yra svarbi darniam vystymuisi: tai gyvybiškai svarbus turtas pasaulio ir vietos ekonomikai: nuo jos priklauso maisto produktų gamyba, švaraus ir saugaus vandens tiekimas. Biologinės įvairovės ir ekosistemų funkcionavimas leidžia tiekti prekes ir teikti paslaugas, būtinas žmonių sveikatai, įskaitant maistinių medžiagų, švaraus oro ir vandens, kenkėjų ir ligų savaiminį reguliavimą. Tradicinės žinios, susijusios su biologine įvairove, svarbios ne tik tiems, kurie nuo jų priklauso kasdieniame gyvenime, bet ir moderniai pramonei bei žemės ūkiui – biologinė įvairovė atlieka svarbų vaidmenį švelninant klimato kaitą.

Tarptautinė biologinės įvairovės diena Lietuvoje minima nuo 2001 m. Kiekvienais metais visuomenė kviečiama atkreipti dėmesį į vieną iš biologinės įvairovės išsaugojimo aspektų – klimato pokyčių ar žemdirbystės įtaką, invazinių organizmų pavojų, specifinėms ekosistemoms kylančias grėsmes, miškų išsaugojimą.

VU Botanikos sodo inf.
D. Ryliškio nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top