Pradinis / Mokslas ir švietimas / Tarptautinėje chemijos olimpiadoje Paryžiuje – sidabro ir bronzos medaliai

Tarptautinėje chemijos olimpiadoje Paryžiuje – sidabro ir bronzos medaliai

Tarptautinėje chemijos olimpiadoje Paryžiuje Lietuvos mokiniai pelnė vieną sidabro, du bronzos medalius ir pagyrimo raštą.

Sidabro medalį iškovojo Kauno technologijos universiteto gimnazijos abiturientas Justas Terentjevas (mokytoja Birutė Maciulevičienė). Bronzos medalius pelnė dvyliktokai Lukas Supragonas (mokytojai Birutė Maciulevičienė ir Vytautas Pečiukėnas) iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos ir Rokas Vilnius Šidlauskas iš Vilniaus licėjaus (mokytoja Rasa Žemaitaitienė). Pagyrimo raštą parsivežė Alytaus šv. Benedikto gimnazijos abiturientas Nojus Radzevičius (mokytoja Virginija Kerevičienė).

Lietuvos komandai vadovavo Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Chemijos instituto profesorius dr. Rimantas Raudonis ir Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Chemijos instituto absolventas ir „Thermofisher Scientific“ darbuotojas Lukas Šteinys.

Šiemet olimpiada surengta 51 kartą. Joje dalyvavo mokiniai iš 80 šalių. Dalyviai sprendė tris eksperimentines ir devynias teorines užduotis. Užduotyse atsispindėjo Prancūzijos kultūra ir mokslo pasiekimai: mokiniams teko gilintis į molekulinių mašinų, už kurių atradimą 2016 metais prancūzų chemikas Jeanas-Pierre’as Sauvage’as su kitais kolegomis gavo Nobelio premiją, sritį, o praktinių užduočių metu nustatyti sieros dioksido ir geležies kiekį prancūziškame vyne. Renginio metu mokiniai taip pat turėjo galimybę apžiūrėti Paryžių ir aplankyti Versalio rūmus.

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top