Pradinis / Augalų pasaulis / Tarptautinės žavėjimosi augalais dienos renginiai

Tarptautinės žavėjimosi augalais dienos renginiai

Gegužės 15 d., penktadienį, laikinoji sostinė švęs Tarptautinę žavėjimosi augalais dieną – VDU Kauno botanikos sode visą dieną vyks interaktyvūs eksperimentai, floristikos mokymai, pažintys su tapybos ant vandens menu, augmenijos tapymu, arboristika, teminės ekskursijos, šviesų naktis ir daug kitų renginių. Šių metų naujovė – vidurdienį prasidėsianti studentų, mokinių, tyrėjų ir augalų mėgėjų eisena Kauno senamiestyje. Tarptautinei žavėjimosi augalais dienai skirti renginiai jau numatyti ne tik Kaune, bet ir Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Tauragėje, Kėdainių ir Radviliškio rajonuose.

Tarptautinė žavėjimosi augalais diena švenčiama visame pasaulyje – kiekvienais metais jai skiriama apie tūkstantį pažintinių ir pramoginių renginių vaikams ir suaugusiesiems, taip atkreipiant dėmesį į augalų svarbą, skatinant žmones aktyviau domėtis jais ir įvairiapuse jų tyrimų reikšme.

„Augalai gamina deguonį, kuriuo kvėpuojame, maitina, rengia, gydo, teikia medžiagas gyvenamajam būstui, kuria nuostabius kraštovaizdžius, įkvepia kurti meno šedevrus. Senamiestyje vyksiančios eisenos tikslas – kauniečiams ir miesto svečiams priminti, kad augalus būtina gerbti ir saugoti“, – pasakojo šventės koordinatorė, Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodo direktorė Vida Mildažienė.

Eisenoje, kuri prasidės Kauno pilyje ir baigsis Istorinėje Lietuvos prezidentūroje, dalyvaus Kauno miesto ir rajono studentai ir moksleiviai, augalų tyrimo institucijos ir visi augmenijos mylėtojai. Organizatoriai kviečia dalyvius išrinkti savo komandai patinkantį augalą iš sąrašo ir sukurti kuo išradingesnį teatralizuotą jo savybių pristatymą eisenos metu. Geriausio pristatymo autoriams žadamas specialus prizas. Tokio pobūdžio eisena Lietuvoje bus rengiama pirmą kartą.

Didžiausią „Augalų žavadienio“ programą Lietuvoje, kaip įprasta, parengė Kauno botanikos sodas. Ryte vyks Kauno vaikų darželių programa, bus švenčiamas Didžiojo Žaliojo Vikšro gimtadienis; vyresni šventės dalyviai sode galės dalyvauti gamtos mokslų laboratorijos eksperimentuose, mokytis tapybos ant vandens meno, pažinti dekoratyviojo floristikos meno ir rūpinimosi sumedėjusiais augalais subtilybes, rungtis orientacinėse varžybose, lankytis teminėse ekskursijose apie energinius, egzotinius, retus ir saugomus augalus.

Programą Kauno botanikos sode vainikuos tradicine tapusi šviesų naktis – naktinių staigmenų programa parke „Jonvabalių eisena“, šviesų reginys „Gėlių naktis“, arbatų degustacija ir kitos vakarinės pramogos.

Daugiau informacijos apie renginius – http://botanika.vdu.lt/zavadienis-2015.

Dalyvių registracija į eiseną Kauno senamiestyje vyksta el. paštu kristina.muleviciene@bs.vdu.lt arba tel. 8 650 12 302.

VDU
Alvydo Vaitkevičiaus nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top