Pradinis / Renginiai, pramogos / Temperamentingieji flamenko meistrai iš Ispanijos atėmė iš lietuvių kuklumą

Temperamentingieji flamenko meistrai iš Ispanijos atėmė iš lietuvių kuklumą

Pirmoji pavasario savaitė, o Lietuvoje jau karšta. Tuo įsitikinti šį savaitgalį galėjo visi, stebėję į Lietuvą iš Ispanijos atvykusį flamenko teatrą „Amorodio“. Keturių koncertų metu Kaune, Vilniuje, Alytuje ir Vilkaviškyje aistringi ispanai užbūrė sales ir lietuvius privertė atsikratyti kuklumo.

Prodiusavimo įmonės „ARS Libera International“ organizuoti „Amorodio“ teatro koncertai nepaliko abejingų. Temperamentingi, trykštantys pozityvia energija teatro artistai užbūrė publiką visuose keturiuose pasirodymuose Lietuvoje. Flamenko teatro choreografė ir šokėja Jazmin Centeno jau pirmajame koncerte Kauno koncertų salėje „Renginių oazė“ pakerėjo publiką ispanišku žavesiu bei energija. Nors šiame koncerte Jazmin susižeidė koją, tačiau tai jai nesutrukdė atkakliai šokti kituose koncertuose.

Jau kitą dieną flamenko trupė atvyko į sostinę, kur jų pasirodymo laukė sausakimša salė. Vos po pirmųjų gitaros garsų publika negailėjo aplodismentų. El Mase – gitaristas − nustebino puikia gitaros grojimo technika ir muzikalumu. Albert Boquet žavėjo savo išskirtiniu, ilgesingu dainavimu ir lietuviams gal kiek neįprastu balso tembru. Muziką ir vokalą sujungė perkusininkas Papu Gigena, o  scenoje pasirodžiusi aistringoji ir energijos nestokojanti šokėja Jazmin nukėlė žiūrovus į Ispaniją ir pakvietė į užburiančią kelionę Andalūzijos – flamenko gimtinės − gatvėmis. Atrodo, kad svečiai iš pietų kelioms valandoms salę pavertė tikrų tikriausia Ispanija.

Koncerto metu žiūrovai stebėjo subtiliai per šokį ir muziką vaizduojamą meilės ir neapykantos kovą. Menininkai buvo paruošę įspūdingą programą, kurioje ne tik atsiskleidė energingas flamenko šokis, bet ir jausmingas vyriškas dainavimas bei ryškioji flamenko pusė – perkusija.

Amor ispaniškai reiškia meilę, o odio – neapykantą. Gal kažkam tai atrodo nesuderinama, bet juk mūsų pasaulyje visur vyrauja dualizmas: vieni dalykai neegzistuoja be kitų ir visi turi savo priešingybes: šviesa ir tamsa, diena ir naktis, gyvenimas ir mirtis, meilė ir neapykanta“, − dar prieš atvykstant Lietuvos žiūrovams sakė Jazmin. Ir tikrai flamenko meistrų pasirodymo metu buvo jaučiama emocijų kaita, ji tiesiog prikaustė publiką. Energingoji šokėja scenoje pasirodydavo vis kitomis ir vis žavesnėmis suknelėmis, o jos judesiai ir kulniukų kaukšėjimas priversdavo publiką ploti net pasirodymo metu.

„Amorodio“ teatro artistai savo koncertą užbaigė su trenksmu. Visa publika, susirinkusi „Legendos“ klube, pakilo nuo kėdžių ir negailėjo gausių aplodismentų bei susižavėjimo šūksnių po to, kai, dar kartą iškviesti į sceną, artistai be jokių instrumentų tiesiog visiems plojant padovanojo dar vieną teatrališką flamenko atlikimą. To nesitikėję žiūrovai užpildė salę dar gausesnėmis ovacijomis ir šypsenomis. Po pasirodymo dar stovintiems žiūrovams Jazmin, nustebinta tokio šilto palaikymo bei tarusi lietuviškai „ačiū“, neslėpė, jog yra labai laiminga ir džiaugiasi šiltu lietuvių sutikimu.

Lygiai taip pat puikūs buvo ir toliau vienas po kito vykę „Amorodio“ teatro koncertai Alytuje ir Vilkaviškyje. Visi šio teatro pasirodymai pasižymėjo ypatinga emocijų raiška, jungiančia ugningą šokį, veržlų gitaros skambesį, ilgesingą dainavimą  ir giliausius jausmus.

Po gastrolių Lietuvoje „Amorodio“ teatro artistai, sužavėti lietuvių šiltumo, pažadėjo kitais metais sugrįžti ir padovanoti žiūrovams dešimties pasirodymų turą po visą Lietuvą.

Vykantė Mickutė

Nuotraukos – „Pelėdos foto“

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top