Pradinis / Renginiai, pramogos / Aktorius Andrius Žiurauskas: „Spektaklyje sutikau ir buvusią meilę, ir prarastą draugą“

Aktorius Andrius Žiurauskas: „Spektaklyje sutikau ir buvusią meilę, ir prarastą draugą“

Po kelių dienų kelionę per Lietuvą pradėsiančiame itin nuotaikingame spektaklyje „Holivudas“ vaidinantis aktorius Andrius Žiurauskas su šypsena pasakojo, jog jo repeticijos tapo ne tik darbu, bet ir galimybe susitikti su „prarastu“ geriausiu draugu bei viena pirmųjų gyvenimo meilių.

„Kiekvienas spektaklis, ypač jei tai – komedija, leidžia smagiai pasijuokti ne tik iš kitų, bet ir iš savęs. Šįkart jis man tapo ypatingas, nes galiu dirbti su tokia komanda, kuri atgaivina įvairius, bet tik teigiamus prisiminimus“, – dėstė A. Žiurauskas.

Su Vaida Genyte, Sandra Daukšaite-Petrulėne, Ugne Žirgule, Neringa Nekrašiūte, Juliumi Paškevičiumi vienoje teatro scenoje jam nėra tekę kurti. Spektaklių partneriu ne kartą yra tapęs tik aktorius Ramūnas Šimukauskas, kurį A. Žiurauskas juokais vadina „prarastu“ geriausiu draugu. Anksčiau Kaune gyvenantys scenos virtuozai kelis kartus per savaitę viename iš senamiesčio barų susitikdavo aptarti tiek darbo, tiek asmeninių reikalų.

„Bet kai Ramūnas sukūrė šeimą ir susilaukė dukrytės, aš jo netekau…  Dabar matomės tik darbe“, – su šypsena apgailestavo A. Žiurauskas.

Kaip pats teigia, ruošdamasis premjerai „Holivudas“ atrado ne tik bendravimo su artimu bičiuliu saldumą, bet ir sutiko vieną pirmųjų savo gyvenimo meilių.

„Prieš trisdešimt metų turbūt pusė Lietuvos buvo įsimylėjusi „Sparnuotąsias sūpynes“ konkurse „Dainų dainelė“ atlikusią Vaidą Genytę. Ir aš buvau tarp tų, pametusių galvą ir svajojančių nors piršteliu paliesti jos uniformos kraštelį! Na o dabar ji greta manęs būna net keletą kartų per savaitę!“ – sakė A. Žiurauskas.

Šilti jausmai jį sieja ir su Sandros Daukšaitės-Petrulėnės šeima, o su „Holivudo“ režisieriumi Ričardu Vitkaičiu jis jaučiasi pasikeitęs vaidmenimis. Televizijos seriale „Tobula kopija“ režisieriumi buvo A. Žiurauskas, o R. Vitkaičiui jame teko aktoriaus vaidmuo. Teatro premjeroje yra atvirkščiai.

„Ir Ričardas, ir aš nesame rėkiantys režisieriai. Man labai įdomu stebėti, kokius jis sprendimus priima, kokį sumanymą kiekvienam paskiria“, – sakė A. Žiurauskas.

Spektaklis „Holivudas“ pasakoja apie iki šiol gimtajame krašte didesnio dėmesio stokojusį režisierių Oskarą, kuris sulaukia netikėto pasiūlymo statyti įspūdingo biudžeto specialiųjų efektų filmą apie tarpgalaktinius transformerių karus. Oskaras nieko nelaukęs čiumpa žmoną Mariją ir išvyksta į išsvajotą, išsapnuotą Holivudą – miestą, kur visos sutartys pasirašomos tik auksiniais parkeriais, o vilų baseinai tokie dideli, kad juose tenka plaukioti jachtomis. Nekeista, kad svajonių miestas Oskarui, kuris iki šiol su žmona Marija gyveno blokiniame name, nedideliame dviejų kambarių bute, apsuka galvą, – juk ten vyksta nuolatiniai vakarėliai, gerbėjai ant rankų nešioja, o pinigus prodiuseriai atgabena sunkvežimiais. Be to, Holivudo intrigų nežinantis Oskaras tuojau pat suviliojamas vietinės gražuolės aktorės.

Spektaklio „Holivudas“  programa sutaps su A. Žiurausko jubiliejumi – balandžio 7 d. aktorius Vilkaviškio kultūros centro scenoje švęs 40-metį. O rudenį jis minės dar vieną apvalią sukaktį – 20 metų, kai vaidina Kauno valstybiniame lėlių teatre. Pirmasis tekęs vaidmuo – spektaklyje „Mėlynasis šunytis“, kur aktoriaus rankos valdė vieną iš daugybės mažų žaislinių šunelių. Dabar A. Žiurauskas neabejoja – rimto kūrybinio jubiliejinio vakaro nebus. Jis į savąją profesinę kelionę tikėtųsi pažiūrėti nebent pro juoko prizmę.

„Iš tiesų vaidinu nuo dešimties metų. Aktoriaus karjerą pradėjau Lietuvių nacionalinės dramos teatro studijoje. Ją tęsiu iki šiol ir tikrai žinau – svajonių vaidmens dar nesu atlikęs“, – patikino A. Žiurauskas.

„Holivudo“ kūrėjų nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top