Pradinis / Grožis ir mada / Tendencijų kolekcijoje „Shaping Future“ – 3D kirpimai su dešimtojo dešimtmečio prieskoniu

Tendencijų kolekcijoje „Shaping Future“ – 3D kirpimai su dešimtojo dešimtmečio prieskoniu

3D kirpimai su dešimtojo dešimtmečio prieskoniu ir vibruojantys madingų spalvų dažymai, pritaikyti skubančiam miesto žmogui, – tai pagrindinės temos, kuriomis naujausioje kolekcijoje „Shaping Future“ dalijasi kūrybinė komanda „Atwins“. Modernius sprendimus kurdama modelių kostiumus pasitelkė ir mados dizainerė Airida Skrick, ne tik atliepdama miesto, belytiškumo, integruotų technologijų idėjas, bet ir išlaikydama savo kūrybos gerbėjams puikiai pažįstamą braižą.

Dešimtojo dešimtmečio mados estetika sugrįžta su nauja jėga, tik, žinoma, sumoderninta: kvadratinėse plokštumose akcentas tenka tiesei, statikai, ramybei.

„Tokie kirpimai yra techniškai itin sudėtingi: pakanka nedidelės klaidos, netiksliai parinktų proporcijų, per didelės paliktos plaukų masės ar per aštraus kampo, ir vietoje stilingos šukuosenos turėsite nevaldomą chaosą ant galvos. Kita vertus, taikliai pritaikius tokius kirpimus, pavyzdžiui, garbanotiems ar ilgiems plaukams, gaunamas progresyvus ir išties „ateitį formuojantis“ rezultatas“, – sako „Atwins“ kūrybininkas Anatolijus Pajanok.

Tai, kad nemažai įkvėpimo plaukų stilistikoje semiamasi iš architektūros, neturėtų stebinti: juk, vienaip ar kitaip, visos kirpimo formos remiasi geometrija ir tūriais, o modernūs stilistiniai sprendimai kuriami mąstant apie trimates formas ir 3D efektą. Tačiau šįkart savo darbuose „Atwins“ atidavė duoklę labai svarbioms ir ateitį keičiančioms aplinkosaugos, tvarumo, darnaus gyvenimo tendencijoms, todėl urbanistines idėjas papildė gamtiniai motyvai.

Architektūriško konstruktyvumo nestigo ir specialiai šiai kolekcijai sukurtuose mados dizainerės Airidos Skrick kostiumuose: kūną tarsi išjungiantys ir visą akcentą į plaukus / veidą nukreipiantys kombinezonai sukurti siekiant modernaus minimalizmo efekto, o tam teko pasitelkti dizainerės technines bei praktines žinias.

„Kūrybos procese nestigo ieškojimų, diskusijų ir įdomesnių sprendimų: pavyzdžiui, buvo specialiai užsakyti itin ilgi užtrauktukai, o ieškodami išeities tarp spalvų ir bespalviškumo, nusprendėme kostiumams panaudoti 3D dekorą su hologramomis. Dekoro transferai dienos šviesoje netenka spalvų ir atrodo tamsiai pilki, bet holograma atsiskleidžia ir „nusispalvina“ esant tam tikram apšvietimui ar žybtelėjus fotoaparato blykstei“, – pasakoja dizainerė.

Airidos kūrybos braižas nesunkiai atpažįstamas tiek iš naudojamų sidabro elementų (pavyzdžiui, jos charakteringas juosmenėlis, suteikiantis klasikos, griežtumo, įdomumo efektą), tiek iš švarkų, stačių pečių formos, dizainerės mėgstamų „per ilgų“ rankovių.

„Ir, žinoma, vienas mano kūrybos bruožų – transformacija: kai vieną drabužį sudaro keletas dalių, kurias nuimant / uždedant ir derinant galima sukurti daug įvaizdžių. Šį principą naudoju tiek kurdama kasdienius, dalykinius drabužius ar vestuvines sukneles, tiek dirbdama prie šios kolekcijos kostiumų“, ‒ sako Airida.

Gyvas spalvų raibuliavimas

Kaip miestas gyvas savo vidiniu ritmu, tėkme ir dinamika, taip ir „Atwins“ sukurtoje kolekcijoje netrūksta spalvinių vibracijų. Kuo kirpimas sudėtingesnis, tuo spalvų mirgėjimo mažiau, ir atvirkščiai – griežta forma nukirpti plaukai, nudažyti viena spalva, virstų tiesiog negyva spalvine dėme.

„Miesto gamtos pojūtis skleidžiasi per natūralias spalvas, į jas pažvelgus naujai: jei pasirinkome vario spalvą – tai šaltą, su sidabro užuominomis; jei vyrišką tamsią, tai tas tamsumas ne tamsinant toną, bet sodrinant spalvą. Ir būtinai – žybsintys neoniniai miesto blyksniai žaliosios citrinos ryškumu ar skandinavišku baltumu su mėlynai antracitiniais akcentais. Beje, pastaruosius baltuose jaunuolio plaukuose sukūrėme nudažę pačia tamsiausia paletėje esančia spalva – grynu mėlynu pigmentu, kuriam plaunantis ir šviesėjant mėlynumas tik ryškės, tad ekstravagantišku efektu bus galima džiaugtis gan ilgai“, – pasakoja koloristikos technologė, „Atwins“ narė Alvita Vespenderytė.

Į plaukus šiemet įsisuko ir violetinė metų spalva Very Pery, suteikianti plaukams skaitmeninio, instagraminio efekto.

Pritaikyta skubančiam miesto žmogui

Kaip visada, daug dėmesio „Atwins“ meistrai skiria praktiniams niuansams: kaip konkrečiam žmogui toliau tvarkytis, formuoti ir prižiūrėti naują spalvą ar šukuoseną.

„Visi kolekcijos šukavimai – natūralūs, neišlaižyti, pritaikyti skubančiam, bet komfortą mėgstančiam miesto žmogui. Pažįstama situacija: „Išėjęs iš salono, atrodžiau puikiai, bet išsiplovęs galvą to efekto atkartoti nebesugebėjau“? Tokios istorijos turėtų būti praeitis: kolekcijos demonstracijos metu rodėme, kaip  formuoti plaukus per tą patį laiko tarpą, kiek namuose užtruktų pats klientas, ir taip pat paprastai – kad bet kuris žmogus pats galėtų nesunkiai viską atkartoti. Štai tuomet kirpimas bus iš tiesų adaptuotas realiam gyvenimui, o ne trumpam efektui scenoje ar salone. Naudojant tinkamas formavimo priemones tą patį kirpimą galima greitai ir lengvai performuoti, „peršokant“ iš vieno įvaizdžio į kitą, atveriant ar paslepiant ryškias nudažytas sruogas, sukuriant maištingo vakarėlio ar solidaus biuro nuotaiką“, – sako „Atwins“ komandos narys Andrius Mašauskas.

Meistrai pabrėžia, kad, norint dailaus efekto, nepakanka tik išsiplauti ir išsidžiovinti galvos: taikliai pagal profesionalų rekomendacijas parinkti modernūs formavimo produktai padeda akimirksniu sukurti tiek shaggy šukuoseną, tiek dinamiškas garbanas ar trumpus vyriškus šukavimus, kurie be brūkštelėjimo formavimo pasta ar aliejumi neteks viso progresyvumo ir išraiškingumo.

Kirpimų & dažymų tendencijos: @by_atwins

Kombinezonai: @airidaskrisck

Makiažas: Greta J. & Kristina B.

Nuotraukos: @tomas.vysniauskas

Filmuko kūrimas: @bandana_street

Partneriai: Nook, evo, Cloud9

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top