Pradinis / Knygos / Tenzin Wangyal Rinpoche „Tibeto sapnų ir miego joga“ – sąmoningo sapnavimo praktika

Tenzin Wangyal Rinpoche „Tibeto sapnų ir miego joga“ – sąmoningo sapnavimo praktika

Senovės išminčiai mano, kad mūsų gyvenimo patirtys iš pradžių yra surepetuojamos sapnuose. Būtent todėl įvairių tautų šamanai sapnams ir jų simbolikai visada skyrė itin daug dėmesio.

Pastaruoju metu Vakarų šalys taip pat atkreipė dėmesį į sapnus: mokslininkai tyrinėja žmonių miegą, vyksta sąmoningo sapnavimo mokymai ir seminarai, kuriuose dalyvauja įvairių sričių ekspertai. Vis daugiau žmonių atsigręžia į šimtmečius kauptą Rytų išmintį. Tibeto budistai jau nuo senovės praktikuoja sąmoningą sapnavimą, kuris gali pakeisti realybę, padeda spręsti įvairias problemas ir net diagnozuoti ligas.

Tibetiečių praktikuojama sapnų joga yra tam tikra proto ugdymo forma. Rezultatas – didesnis laimės ir laisvės jausmas.

Išsamų teorijos ir praktikos vadovą „Tibeto sapnų ir miego joga“ parengė Tibeto Bono tradicijos lama Tenzin Wangyal Rinpoche.

Apie knygą „Tibeto sapnų ir miego joga“

Sapnų joga apima proto ugdymą pačiame sapne. Šis mokymas jungia meditacijas ir vizualizacijas. Kadaise sąmoningo sapnavimo praktika buvo skirta tik išrinktiesiems, tačiau autorius įsitikinęs, kad tradiciją reikia išlaikyti ir padaryti prieinamą visiems norintiems.

Žmogus apie trečdalį gyvenimo praleidžia miegodamas. Sapnų pasaulyje ribų nėra ir ten mes patiriame daugybę paslaptingų dalykų, keliaujame tarp pasaulių, mokame skraidyti ir daryti kitus „neįmanomus“ dalykus. Tenzin Wangyal Rinpoche ragina atkreipti dėmesį į savo sapnus, nes būtent jie atskleidžia mūsų esmę.

Tibeto sapnų joga padeda tapti sąmoningu žmogumi, gebančiu valdyti savo emocijas. Tai išlaisvina nuo streso, įvairių psichologinių barjerų, kuriuos mums primeta aplinka bei gyvenimo būdas.

Autorius teigia, kad jo mokymas siūlo praktikas, padedančias kokybiškai pakeisti gyvenimą. Juk kiekvienas nusipelnė tapti laimingesnis, o sapnų jogos paskirtis – vesti žmogų išsilaisvinimo keliu. Išsilaisvinimo nuo kasdienybės iliuzijų ir neišmanymo. Taip pat tai būdas pasiruošti tam, kas mūsų laukia gyvenimo pabaigoje. Knygoje skaitytojai ras aiškias ir suprantamas praktikas, paaiškinimus bei patarimus.

Apie autorių

Tenzin Wangyal Rinpoche (Tenzinas Vangjalas Rinpočė) – Tibeto Bono tradicijos mokytojas. Šiuo metu jis gyvena Jungtinėse Amerikos Valstijose, 1992-aisiais čia įkūrė Ligmincha institutą, kurio tikslas – tyrinėti ir išsaugoti senovės Bono budizmo tradicijos mokymą, perkėlimą į praktiką.

Tenzin Wangyal Rinpoche turi gešės laipsnį, kuris laikomas aukščiausiu akademiniu laipsniu Tibeto kultūroje (artimiausia alternatyva Vakaruose – daktaro laipsnis). Lama aktyviai domisi sapnų aiškinimu, valdymu ir sąmoningu sapnavimu. Jo knyga laikoma vienu išsamiausių šios srities vadovėlių. Mokytojas jau daugybę metų keliauja po pasaulį ir moko sapnų jogos.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top