Pradinis / Aktualijos / Tėvai, globėjai ir rūpintojai galės būti pagerbti valstybės apdovanojimu

Tėvai, globėjai ir rūpintojai galės būti pagerbti valstybės apdovanojimu

Seimas priėmė Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos teiktas Valstybės apdovanojimų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-4932(2). Nuspręsta sudaryti galimybę pagerbti tėvus, globėjus ir rūpintojus ir užtikrinti lygiateisiškumą kiekvienam iš jų būti įvertintam už nuopelnus motinystei, tėvystei, globai ar rūpybai. Už naujas nuostatas balsavo 71 Seimo narys, susilaikė 1 parlamentaras.

Iki šiol valstybės apdovanojimu – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu – galėjo būti apdovanotos tik motinos, pagimdžiusios ir užauginusios bei gerai išauklėjusios 5 ir daugiau vaikų.

Kaip anksčiau pristatymo metu yra sakiusi Respublikos Prezidento kanceliarijos kanclerė Algė Budrytė, įstatymo pakeitimais nėra kvestionuojamas esamos nuostatos tikslas, o siekiama išplėsti asmenų, kurie galėtų būti apdovanoti minėtu valstybės apdovanojimu, grupę. Tokiu būdu, anot jos, atkreiptume visuomenės dėmesį tiek į motinos, tiek į tėvo vaidmens svarbą, taip pat parodytume deramą valstybės ir visuomenės dėmesį bei pagarbą globėjams ir rūpintojams.

Priimtomis pataisomis taip pat nutarta, kad ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu galės būti apdovanojami tiek asmenys, garsinantys Lietuvos vardą, tiek asmenys, turintys nuopelnų įvairiose srityse Lietuvoje. Pagal priimtą pakeitimą ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu bus apdovanojami asmenys už nuopelnus garsinant Lietuvos vardą, už nuopelnus kultūros, mokslo, švietimo, verslo, gamybos, sveikatos, socialinės apsaugos, karybos, sporto, ūkio bei kitose srityse, už humanitarinę pagalbą Lietuvai.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top