Pradinis / Lietuviai svetur / Tobulėjimas neturi sienų

Tobulėjimas neturi sienų

Kovas-5

„Pasirinkau šį kelią ir save dedikavau tokiam darbui“, – taip Vaidotas Baumila kalba apie tai, kur dabar yra. Jis taip sako ne apie vietą, bet apie būseną. Daugelis žino, kad šiuo metu dainininkas daugiausia laiko praleidžia Anglijoje ir tik retkarčiais grįžta į Lietuvą dalyvauti „Auksinio balso“ konkurse bei aplankyti artimųjų. Būtent jų ilgesys, noras būti šalia savo šeimos reikalauja daugiausia išbandymų, tačiau tai Vaidoto nestabdo siekti nuolatinio tobulėjimo, be to,  jis nepaiso nei sienų, nei ribų.Šis jaunas atlikėjas – puikus pavyzdys ne tik scenos naujokams, bet ir jos vilkams. Juk žmogus nustoja tobulėti ne tada, kai nieko nedaro, o tada, kai mano, jog jam nėra kur tobulėti. Gaila, tačiau dažnai žmonės linkę užmigti ant nuskintų laurų… Tačiau apie viską nuo pradžių… Jaukus pokalbis su nuoširdumą ir šilumą spinduliuojančiu Vaidotu Baumila…

Vaidai, kur įvyko tavo pirmasis muzikos startas?

Pirmuoju savo startu tikriausiai pavadinčiau dalyvavimą realybės šou „Dangus“. Jo metu supratau, kad noriu sieti savo ateitį su muzika.

Ar galėtum muziką pavadinti savo svajone?

Taip. Kažkada ji buvo svajonė, tačiau šiuo metu, manau, kad ją jau įgyvendinau. O dabar siekiu jos aukštumų. Muzika nepaliauja man buvusi motyvacija siekti vis daugiau ir daugiau.

Tikriausiai tavo muzikalumas yra paveldėtas?

Sunku nusakyti, kaip yra iš tiesų, tačiau, manau, kad kažkiek tam įtakos genai ir tradicijų perdavimas turi. Gal dėl to, kad tapau žinomas dainininkas, turėčiau padėkoti savo seneliui, kuris buvo ir chorvedys, ir griežė smuiku, ir grojo akordeonu. Tėtis Vidmantas turi nuostabų balso tembrą ir puikiai valdo savo balsą bei dainuoja chore.

O kodėl šiuo metu daugiau laiko praleidi Anglijoje, o ne gimtinėje?

Tiesą sakant, toje muzikos srityje, kurioje aš norėjau tobulėti, nebuvo įmanoma to daryti Lietuvoje, todėl teko pasirinkti studijas Londone, kur miuziklas turi gilias tradicijas. Nepabūgau persikelti svetur dėl galimybių pasisemti žinių ir įgyti patirties, kaip kokybiškai ir tinkamai dainuoti. Vien paprasto dainavimo man neužteko… Miuziklas tai ne tik dainavimas. Jame susijungia trys dalykai: dainavimas, aktorystė ir šokis. Be to, tai ir didžiulis komandinis darbas, o komanda, šiuo atveju, yra lyg šeima – stipri kaip kumštis.

Nejaugi tikrai Lietuvoje nėra galimybių tobulėti kaip miuziklo atlikėjui?

Aš galvoju, kad mūsų krašte, ypač meno srityje, vyresnieji neužleidžia pozicijų… Visų dalykų dėstymas čia jau atsiduoda naftalinu, o jauniems žmonėms brukamos idėjos, su kuriomis buvo augama ir gyvenama sovietiniais laikais. Noras studijuoti užsienyje manyje degė visada. Mintyse žinojau, kad po mokyklos baigimo vienaip ar kitaip aš važiuosiu semtis žinių į kitą šalį. Džiaugiuosi, kad mane pakerėjo ir įtraukė būtent miuziklas. Pradėjau domėtis iš kur jis kilęs, kaip ir su kuo „valgomas“ ir supratau, kad Lietuvoje man reikalingų žinių niekada negausiu.

Tikriausiai nepigus tas noras tobulėti…

Pinigų, studijuojant magistrantūroje, tikrai reikia. Jei kažkas galvoja apie tokias bakalauro studijas, visada yra išeitis – paskolos ir stipendijos. Privilegijos, studijuojant užsienyje, tikrai suteiktos kiekvienam Lietuvos gyventojui. Tiesiog reikia didelio noro ir šiek tiek daugiau pastangų.

Ar laikai save emigrantu?

Emigrantu?.. Aš tik dirbu savo darbą, kuris susijęs su muzika. Esu kosmopolitas ir sėdėti vienoje vietoje tikrai nesiruošiu. Jei tai šiais laikais vadinama emigracija, tebūnie, bet aš su tuo nesutinku.

Kas ten, Anglijoje, yra kitaip nei čia, Lietuvoje?

Atrodo, kad svetur laikas bėga greičiau… Beje, ten idėjos kitokios ir žinios daug kartų didesnės. Kartais atrodo, jog Lietuva bijo žengti žingsnį į priekį. Mes vis dar bijome rizikuoti tarsi būtume apsivilkę apsimestinio patriotizmo rūbus.

O kas, pasak tavęs, yra apsimestinis patriotas?

Patriotu laikau tą, kuris kažką daro garsindamas savo šalies vardą, o ne tą, kuris lieka namuose ir svetainėje žiūrėdamas televizorių labai myli savo šalį.

Nepabijojai, kad išvykęs iš Lietuvos prarasi užsitarnautą populiarumą?

Na, kaip matot, mano pasirodymų scenoje nemažėja… Kartą vienas žmogus man yra pasakęs, jog gerai dirbantiems darbų niekada netrūksta. Tai prisimindamas stengiuosi dirbti iš visų jėgų, kad tų darbų visada būtų. Juos reik užsitarnauti!

Užsitarnauti?..

Taip, užsitarnauti… Netikiu, kad bet kas gali sau leisti tokį gyvenimo būdą. Jis nėra lengvas. Jei jam aukojiesi, tuomet ir darbų yra.

Papasakok apie savo sutartį ir įspūdingą kelionę po Europą su teatru „The Royal Court Theatre“?

Po mokslų aš pasirašiau sutartį su viena iš stipriausių aktorių agentūrų Londone. Pradėjau vaikščioti į atrankas. Ir taip atsitiko, kad pakliuvau į „Cunard“ kompanijos atrankas, kurias rengė įmonė „Belinda King“. Pasirodžiau gerai ir jau po savaitės pasirašiau aštuonių mėnesių darbo sutartį su kruizinio laivo „Queen Elizabeth“ „Royal Court Theatre“ teatru. Tuo momentu laivas daugiausia plaukiojo Viduržemio ir Baltijos jūromis, Norvegijos ir Afrikos pakrantėmis. Išnaršiau įdomiausius Viduržemio jūros regiono kampelius, mėgavausi įspūdingais fiordų vaizdais, bei, aišku, įgijau daug patirties, nes darbo buvo tikrai nemažai. Trupė rodė šešis skirtingus šou svečiams iš viso pasaulio.

Ar po visų šių kelionių grįžęs namo įžvelgei kokių nors pokyčių muzikos pasaulyje?

Atrodo, kad Lietuvoje laikas yra sustojęs… Nors ir negalima teigti, kad nieko nevyksta… Yra daugybė naujų ir įdomių atlikėjų, daug alternatyvios muzikos, „Lietuvos balso“ bei „X faktoriaus“ dalyviai…

Ir, žinoma, lietuviškos scenos ilgesys…

Pasiilgau jos… Ji man visada bus brangi, juk čia aš pradėjau savo karjerą. Aš myliu savo klausytojus ir, tikiuosi, kad jie man atsako tuo pačiu.

Tikriausiai kiekvienas, išgirdęs tave pasirodyme po gastrolių, neteko amo – esi tikrai stipriai patobulėjęs!

Na, jei nori savo srityje būti geriausias, privalai tobulėti, semtis žinių iš geriausiųjų, ieškoti, bandyti, patirti, pagaliau pasiimti. Aš stengiuosi eiti keliu, kurį pats pasirinkau. Džiaugiuosi, kad žmonės įvertina mano norą tobulėti. Esu jiems dėkingas.

O kaip ruošiesi tobulėti toliau?

Stengsiuosi plėtoti savo karjerą užsienyje, vaikščioti po atrankas ir bandyti savo jėgas įdomiuose projektuose. Pasižadu nepersidirbti ir nepamiršti svarbiausio dalyko – šeimos. Vaidinti „Holivude“ man taip pat atrodo paprasta ir įgyvendinama svajonė. Vadovaujuosi savitaigos logika, kuri man tikrai padeda. Deja, daugelis iš mūsų turi mažos šalies kompleksą ir bijo žengti tuos paprastus žingsnius į priekį. Gaila, kad tiek daug šaunių lietuvių pavyzdžių nepriverčia išjudinti to sustabarėjimo…

Inesa Uktverienė

 

Komentaras

  1. RAMONAS_RAMUNAS CIUPLYS

    SAUNUOLiS !

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: