Pradinis / Šeima ir sveikata / Tyrimas: Baltijos šalyse mažiausiai laiko sau skiria lietuviai

Tyrimas: Baltijos šalyse mažiausiai laiko sau skiria lietuviai

Dvi valandos – tik tiek vidutiniškai lietuviai skiria sau kasdien, rodo bendrovės „Samsung“ ir tyrimų įmonės „GfK Custom Research Baltic“ atliktas tyrimas. Ne ilgesnis nei dviejų valandų laisvalaikis iš visų trijų Baltijos šalių būdingiausias mūsų tautiečiams. Šį laiką dažniausiai praleidžiame naršydami internete (78 proc.), žiūrėdami filmus arba vaizdo medžiagą (58 proc.) bei skaitydami žurnalus ar knygas (47 proc.).

Susituokę ir vaikus auginantys lietuviai užimti labiausiai

Vos iki poros valandų laiko sau per dieną skiria net 60 proc. apklaustų lietuvių. Iki keturių valandų – kiek mažiau nei trečdalis, t. y. 30 proc. Kaip rodo tyrimo rezultatai, Latvijoje ir Estijoje gyventojai laiko sau turi daugiau: Latvijoje per dieną iki keturių valandų sau skiria 33 proc., o Estijoje – 37 proc.

Įdomu tai, kad savo laisvalaikiui skiriantys tik apie dvi valandas per dieną daugiausia teigė susituokę lietuviai (63 proc.). Tą patį tvirtino ir maždaug du trečdaliai bent vieną nepilnametį vaiką auginančių mūsų šalies gyventojų.

Tarp labiausiai užsiėmusių galima išskirti tuos, kurie dirba protinį darbą ir yra savo srities specialistai, pavyzdžiui, tarnautojai arba mokytojai. Net 62 proc. iš jų mėgstamai veiklai gali skirti ne daugiau nei dvi valandas. Kita vertus, daugiau laiko, pasirodo, turi savarankiškai dirbantys žmonės, verslininkai, ūkininkai: kad per dieną sau gali skirti iki keturių valandų ir daugiau, teigė beveik pusė šiomis veiklomis užsiimančių žmonių.

Renkasi internetą ir filmus

Dauguma lietuvių, taip pat kaimynų latvių bei estų pripažino, kad laisvas valandas mieliausiai leidžia naršydami internete ar žiūrėdami filmus ir vaizdo klipus. Kaip teigia Simonas Skupas, vadovaujantis „Samsung Electronics Baltics“ padaliniui mūsų šalyje, tikėtina, kad tokių pomėgių formavimuisi įtakos gali turėti nuolatinės inovacijos.

„Šiandien neprivalome sėsti prie stacionaraus kompiuterio norėdami naršyti internete ar jungti televizorių tam, kad pasižiūrėtume mėgstamą serialą. Tai galime daryti išmaniajame  telefone ar planšetėje. Gaminami įrenginiai ilgainiui darosi vis plonesni, lengvesni ir patogesni naudoti. Tai leidžia žmonėms užsiimti mėgstama veikla ar tiesiog skirti laiko sau išnaudojant kiekvieną laisvą minutę. Nesvarbu, kur būtum – darbe, kelyje ar namie. Tai patogu.“

Poilsiaujame mažiausiai, bet skaitome daugiau

Be naršymo internete bei filmų ar kitos vaizdo medžiagos peržiūros, lietuviai mėgsta laiką leisti skaitydami knygas arba žurnalus, o latviai ir estai mieliau užsiima valgio gaminimu.

Tyrimo duomenimis, muzikos klausymasis, kaip laisvalaikio praleidimo būdas, patraukliausias jauniems arba vienišiems žmonėms. O laisvą laiką sportui paskiria šiek tiek daugiau nei kas ketvirtas Baltijos šalių gyventojas.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top