Pradinis / Lietuviai svetur / Ukrainos nepriklausomybės dienos proga – „Baltijos kelio“ akcija Niujorke

Ukrainos nepriklausomybės dienos proga – „Baltijos kelio“ akcija Niujorke

Sekmadienį, rugpjūčio 28 d., Niujorke, Brukline, nusidriekė gyva žmonių grandinė, kurioje rankomis susijungė ne tik lietuviai bei ukrainiečiai, bet ir praeiviai niujorkiečiai, visi, kurie tik norėjo prisijungti prie šios gražios Ukrainos palaikymo akcijos.

Niujorke, Williamsburge, viename iš žymiojo Bruklino rajonų, jau daugiau kaip 100 metų veikia nepaprastai graži lietuviška Švenčiausiosios Mergelės Marijos Apreiškimo bažnyčia, kurioje sekmadieniais vyksta šventos Mišios lietuvių kalba. Taip jau nutiko, kad kaimynystėje veikia taip pat labai sena ukrainiečių Šventosios Dvasios bažnyčia, o jas skiria tik trys dideli Niujorko miesto kvartalai. Kodėl gi mums kartu nepaminėjus Ukrainos Nepriklausomybės dienos, o kartu ir 33 metų Baltijos kelio sukakties, įprasminant ir pakartojant Baltijos kelią Niujorke?

Po šventų Mišių iš abiejų bažnyčių, nešini Lietuvos ir Ukrainos vėliavomis bei kita atributika, šimtai žmonių 11 val. pradėjo formuoti žmonių grandinę. 11.30 val. gaudžiant lietuvių ir ukrainiečių bažnyčių varpams, visi rimties minute ir tylia malda pagerbė Rusijos agresijos Ukrainoje aukas. Vėliau vyko trijų vėliavų procesija: Amerikos, Lietuvos ir Ukrainos, už jų ėjo abiejų parapijų kunigai.

Pasibaigus procesijai prie ukrainiečių bažnyčios vyko Ukrainos nepriklausomybės dienos minėjimas. Jo metu į susirinkusiuosius kreipėsi monsinjoras Jamie Gigantiello, Apreiškimo parapijos klebonas, kunigas Valdemaras Lisovskis, Apreiškimo parapijos vikaras, Jurgita Bilvaišienė, generalinio konsulo Niujorke pavaduotoja, kunigas Ivan Tyhovych, Šventosios Dvasios parapijos klebonas, ukrainiečių vyskupas Paul’as Chomnycky, atvykęs iš Stamfordo, Konektikuto valstijos, ir Frank’as Carone, Niujorko miesto mero pavaduotojas. Susirinkusieji bendra malda „Sveika Marija“, kuria buvo meldžiamasi lietuvių, ukrainiečių, anglų, ispanų ir lenkų kalbomis, prašė Dievo užtarimo ir taikos. Sugiedojus Ukrainos himną svetingieji ukrainiečiai labai dėkojo lietuviams už palaikymą ir pakvietė visus pasivaišinti ir pratęsti minėjimo parapijos salėje.

Galėjai jausti tą pakilią nuotaiką, rimtį, bendrystę, dėkingumą, draugystę ir palaikymą. Kartu ir tą vienybės jėgą. „Baltijos kelio“ akcijos dalyviai giedojo giesmes, skandavo Ukrainos kovotojų palaikymo šūkius. Renginį organizavusios lietuvių Apreiškimo ir ukrainiečių Šventosios Dvasios parapijos įdėjo daug pastangų: nuo informacijos apie renginį platinimo, leidimų dėl gatvių užtvėrimo parūpinimo iki paruošimo didžiausio vaišių stalo, pamaitinusio visus norinčius renginio dalyvius. Didžiausia padėka yra šiems žmonėms: Raimundui Šližiui, Algirdui Lukoševičiui, Jonui Jankauskui.

Baltijos kelias – gyva žmonių grandinė – 1989 m. parodė pasauliui taikų trijų Baltijos valstybių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – žmonių siekį būti nepriklausomiems. Šiais metais Ukrainai ir jos žmonėms reikia mūsų pagalbos! Niujorke mums pavyko susirinkti, susikibti kartu rankomis ir pakartoti šį simbolinį Baltijos kelią, parodant solidarumą ir palaikymą Ukrainos žmonėms. O kartu ir priminti niujorkiečiams, kad karas dar nesibaigė, kad žmonės kasdieną žūva ir kad reikia visų susitelkimo bei paramos. Slava Ukraini!

Monika Kungienė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top