Pradinis / Lietuviai svetur / Už žmogaus teises lietuvė kovoja Niujorke

Už žmogaus teises lietuvė kovoja Niujorke

Klaipėdoje gimusi ir augusi Jolita Crosland šiandien aktyviai kovoja už juodaodžių ir kitų bendruomenių teises Jungtinėse Amerikos Valstijose. Bakalauro studijas gimtajame mieste įsikūrusiame LCC tarptautiniame universitete baigusi moteris už Atlanto patraukė prieš daugiau nei 8 metus. Niujorko New School universitete su „Fulbright programos stipendija magistro išsilavinimą įgijusi J. Crosland šiuo metu yra už žmogaus teises kovojančios įmonės vykdomoji projektų vadovė.

Jolita Crosland

Jolita kas rytą atsibunda su misija, kad tie, kurie Jungtinių Amerikos Valstijų visuomenėje yra negirdimi, būtų išgirsti. Pagrindinis jos darbas – suburti žmones ir juos šviesti tokiomis temomis kaip antirasizmas ir antipriespauda.

Savo darbovietę Jolita apibūdina kaip psichologiškai saugią aplinką. „Yancey Consulting“ įmonėje jos pareigos apima strateginį planavimą, vadovavimą įvairiems susitikimams, taip pat projektų kūrimą ir organizavimą. Savo dabartinę darbovietę moteris lygina su LCC tarptautiniu universitetu, nes, pasak jos, tai yra aplinka, kuri jai taip pat atveria galimybių toliau augti kaip asmenybei.

Už tai, kuo ji yra šiandien, moteris dėkoja LCC tarptautiniam universitetui. Pasak Jolitos, būtent bakalauro studijose jai pirmą kartą buvo pristatyta kritinio mąstymo sąvoka. Kritinis mąstymas, pasak jos, lemia mokymosi elgesį, kuris sukuria galimybę klausti, analizuoti ir kritiškai vertinti gaunamą informaciją. Jolita ragina visus tapti klausytojais, nebijoti kelti klausimų ir visada ieškoti būdų bei galimybių mokytis, augti įvairiose gyvenimo srityse.

Prieš beveik dešimtmetį į Jungtines Amerikos Valstijas emigravusi moteris pirmaisiais metais dirbo emigrantams įprastus darbus, o baigusi studijas Niujorke save realizavo skirtingose įmonėse, kol rado pašaukimą kovoje už žmogaus teises. Kalbėdama apie kelią nuo LCC tarptautinio universiteto studentės iki įmonės vykdomosios projektų vadovės Jolita užtikrinta: „LCC – man geriausias gyvenime nutikęs dalykas ir esu įsitikinusi, kad jei ne šis universitetas, dabar nebūčiau ten, kur esu. Valstijose gyvenu jau daugiau nei 8 metus ir niekas niekada neabejojo mano išsilavinimu, kurį įgijau Lietuvoje. Pati taip pat visuomet jaučiausi užtikrinta ir didžiuojuosi turinti LCC tarptautinio universiteto diplomą. Šis diplomas man reikšmingas tiek asmeniškai, tiek akademiškai.“

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top